A négy legjobb csapat közé jutás volt a tét a Románia-kupa megyei szakaszának múlt szerdai fordulójában. Ennek megfelelően lépett pályára Harasztkerék és Nyárádszereda, de a mérkőzés középszerű, kiegyensúlyozott, csendes játékkal kezdődött, csupán a félidő második részében alakult ki néhány kapuhelyzet a hazaiak részéről, ám Téglás sarokrúgását Józsa a kapu mellé fejelte, majd Kecskés távoli lövése elkerülte a kaput, Solymosy pedig a keresztléc fölé lőtt.

A második játékrész már jóval élénkebb játékot hozott a kezdettől, mindkét csapat határozottabban lépett fel, és a sok ifjút felvonultató vendégek csakhamar meg is szerezték a vezetést, Kovács szabadrúgását Podar kiejtette, a közelben álló Ciula pedig a hálóba lőtte (0-1). Harasztkerék nem húzódott vissza, s a kitartó támadások meg is hozták az eredményt: a 68. percben egy 20 méteres szabadrúgáshoz jutott, amelyből Téglás a hosszú sarokba lőtt (1-1). A vendégek nem tudtak határozott választ adni a hazaiak játékára, így azok támadásai ismét góllá értek, Imreh gurította be a labdát az egyedül maradt Bodónak, aki az alsó sarokba továbbította (2-1). Az utolsó percek különösebb változást már nem hoztak, továbbra is a hazaiak támadtak többet, ám Téglás kapu fölé lőtt, míg az utolsó percben egyedül maradt Bodót feltartotta a vendégek kapusa, így a mérkőzés végén a több ambíciót mutató Harasztkerék örülhetett.

Nagy Simon László harasztkeréki csapatvezető elismerte: ebben az idénben legénysége nem hajtott a bajnoki címért a megyei másodosztályban, hanem a Románia-kupa megyei legjobb négyes körébe akartak bekerülni. Itt már jóval keményebb ellenféllel találkoznak, de semmi sem borítékolható előre, a csapat már játszott megyei döntőt ebben a küzdelemben.

Románia-kupa, megyei szakasz, 4. forduló: Harasztkerék – Nyárádszereda 2-1 (0-0).

Ákosfalva, sportpálya, jó játékkörülmények, mintegy 90 néző.

Vezette: Pașcan Alin, Sîncrăian Andrei, Moldovan Radu. Ellenőr: Lungu Constantin (mindannyian Marosvásárhelyről).

Gólszerzők: Téglás (68.), Bodó (79.), illetve Ciula (52.).

Sárga lap: Kecskés, Veres, illetve Tálas, Matei.

Kiállítva: Téglás (a mérkőzés után számonkérte a játékvezetőt).

Harasztkerék: Podar – Imreh, Solymosy (46. Bodó), Kecskés, Veres, Mihály, Téglás, Pintilia, Bari (81. Duka H.), Józsa (46. Berecki), Ormenișan (66. Duka Sz.)

Nyárádszereda: Dávid – Matei, Tálas, Móré (79. Gondos), Lakó, Kacsó, Ciula, Kovács, Keresztesi (52. Pap), Istvánfi, Dunca.

Románia-kupa, Maros megyei szakasz, 4. forduló: Harasztkerék – Nyárádszereda 2-1 (0-0), Marosludas – Búzásbesenyő 3-2 (1-2), Atletic Marosvásárhely – Academica Transilvania Marosvásárhely 0-5 (0-2).
A Görgénysóakna –ASA Marosvásárhely mérkőzést tegnap, lapzárta után játszották.

Fotó: Gligor Róbert László