2024. july 3., Wednesday

Ha egyszerű matematikai feladatként tekintünk a címbeli kérdésre, akkor el kell távolodnunk a természetes számok birodalmától, mert valójában akárhány – sem. A Sepsi OSK – FCV Farul találkozó pedig remekül szemlélteti ezt. Hiába hagyta ki ugyanis az OSK helyzetek garmadáját, ezzel nem tudta ellensúlyozni a konstancai együttes egyetlen helyzetből (meg a hazai játékosok sorozatos hibájából) született találatát. A listavezető a pozíciójához méltatlan módon játszott a Sepsi Arénában, mégis megszerezte a három pontot. És ezúttal a videóbíró sem volt  az OSK barátja...

Hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést a házigazda együttes, és öt perc alatt három nagy lehetőség is kimaradt Aioani kapuja előtt. A 2. percben Šafranko fordulásból a felső kapufára küldte a labdát, aztán Varga fejesét fogta Aioani, majd Šafranko fejese kevéssel mellé szállt egy szöglet után. Utóbb a mezőnyben valamivel többet kezdte birtokolni a labdát a FCV Farul, azonban helyzetet nem tudott kialakítani. Viszont kinyílt a védelemben, és  Šafranko a 18. percben remek hosszú labdával lódulhatott meg egyedül, ám Aioani lábbal mentett. A 32. percben derült égből villámcsapás: hathatós szentgyörgyi segítséggel megszületett a meccs egyetlen gólja. Aganović a középpályán az ellenfélnek passzolt, Grameni azonnal indította Munteanut, aki könnyedén lehagyta Ňinajt, majd észrevette, hogy Niczuly rosszul zárja a szöget, így a kapus és a kapufa között tátongó résen laposan a hálóba küldte a labdát (0-1). Ez volt a Farul első és végeredményben egyetlen helyzete a mérkőzésen (a hosszabbításban Niczuly még „megkínálta” őket eggyel, de az már gyakorlatilag nem számított). A 43. percben három-négy szentgyörgyi játékos is a lövőhelyzetet kereste a tizenhatoson belül, végül Dimitrov éles beadása Morar melléről a hosszú kapufát súrolta.

A sok kimaradt lehetőség után a második félidőben a FCV Farul beállt tíz emberrel védekezni, mint a kiscsapatok, így kevesebb lehetősége volt az OSK-nak, de a 49. percben Aganović lövését a sarokból tornászta ki Aioani. A cserék sem hozták meg a várt letisztulást az egyre görcsösebb támadójátékban, a 78. percben egymás után három lövés is lepattant a védőkről, Varga kétszeri próbálkozása pedig pontatlan volt. És a videóbíró sem a házigazdák javára döntött, amikor Tudorie a 85. percben végre a hálóba küldte a labdát. Öt-hat percnyi elemezgetés és vonalhúzogatás után úgy döntöttek: lesről indult a Sepsi OSK támadója.

Lehet azt mondani, egy elcsépelt közhely ellentéteként, hogy igazságtalan eredmény született, ám mióta van igazság a fociban?

A Sepsi OSK számára most egy újabb komoly erőpróba következik, hétfőn este 9 órától a Kolozsvári CFR 1907 vendégeként lép pályára.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, 13. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai FCV Farul 0-1 (0-1)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK stadion. Vezette: Andrei Chivulete (Bukarest) – Vladimir Urzică (Karácsonkő), Mircea Orbuleț (Bukarest). Tartalék: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Ellenőr: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti). Videóbíró: Sorin Costreie (Buftea). Segéd-videóbíró: Marius Marchidanu (Brăila).

Gólszerző: Munteanu (32.). Sárga lap: Aganović (65.), Ňinaj (90+5.), illetve Kiki (37.), Morar (41.), Aioani (82.), Torje (84.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Ciobotariu, Dumitrescu (87. Ispas), Matei (72. Golofca), Păun, Aganović (72. Rodriguez), Varga, Šafranko (60. Rondón), Ștefănescu (60. Tudorie).

Farul: Aioani – Sîrbu, Larie, Popescu, Kiki (54. Nedelcu, 70. Banu), Doukouré, Artean, Grameni (63. Casap), Morar (46. Borza), Munteanu, Pitu (63. Torje).

Szuperliga, 13. forduló: FC Voluntari – CS Mioveni 3-1, Campionii FC Argeș Pitești – CSU Craiova 1-0, Kolozsvári FCU – Nagyszebeni Hermannstadt 1-0, Bukaresti Rapid 1923 – Botosáni FC 1-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Konstancai FCV Farul 0-1, Petrolul 52 Ploiești – Bukaresti FCSB 0-2.