Halep és Cîrstea is búcsúzott az Australian Open nyolcaddöntőjében

• 2022-01-25 15:21:28

• -

Háromszettes (4:6, 6:3, 4:6) vereséget szenvedett hétfőn Melbourne-ben az Australian Open nyolcaddöntőjében a francia Alize Cornet-tól, és búcsúzott a tornától Simona Halep. A 14. helyen kiemelt román teniszezőnek egy nyolc meccsig tartó győzelemsorozat után ez volt az első elveszített mérkőzése ebben az évben. A küzdelem több mint két és fél órát tartott.

A WTA-ranglistán 61. Alize Cornet kezdte jobban az első szettet, 3:1-re vezetett, de Halep egyenlíteni tudott. Végül a 33 éves francia teniszező 6:4-re hozta a játszmát, annak ellenére, hogy háromszor is elveszítette az adogatását. A második szettet Halep breakkel kezdte, de a továbbra is agresszíven játszó Cornet 3:1-re átvette a vezetést. A volt világelső ezután megrázta magát, zsinórban öt gémet megnyert, az utolsó hármat nullára, és 6:3-mal lezárta a játszmát. A döntő szettben 3:3-ig mindkét teniszező hozta az adogatását. A hetedik gémben Halepnek, a nyolcadikban Cornet-nak adódott breaklehetősége. A román teniszező kihagyta az esélyt, a francia azonban nem, és ez döntőnek bizonyult a küzdelem végkimenetele szempontjából. Halepnek 3:5-ös állásnál két meccslabdát is sikerült hárítania, de végül 6:4-re elveszítette a harmadik játszmát és a mérkőzést.

Alize Cornet először jutott be egy Grand Slam-torna negyeddöntőjébe. A francia teniszező javított a volt világelső elleni mérlegén is, az eddigi öt találkozójuk közül négyet megnyert.

Szintén hétfőn Sorana Cîrstea a hetedik helyen kiemelt lengyel Iga Swiatekkel játszott a torna negyedik fordulójában, és hasonlóan három szettben (7:5, 3:6, 3:6) veszített. A WTA-ranglistán 38. román teniszező 2017 után másodszor került a legjobb tizenhat közé a rangos versenyen. Majdnem két és fél órát tartó küzdelemben maradt alul egy olyan ellenféllel szemben, aki egyetlen szettet sem veszített eddig az idei Australian Openen.

Az első játszmát Cîrstea kezdte jobban, 2:0-ra, 3:1-re és 4:2-re is vezetett, de Swiatek 4:4-re egyenlített, és 5:4-es vezetésnél szettlabdája volt. A 31 éves román teniszező ezt sikerrel hárította, brékelt, majd nullára hozta az adogatását, és 7:5-re nyert. A második szett a WTA-ranglistán 9. Iga Swiateknek indult jobban, 2:0-ra vezetett, de Cîrstea egyenlített. Ezután a 20 éves lengyel teniszezőt már nem tudta megállítani, 5:2-es vezetés után 6:3-ra hozta a játszmát. A döntő szettben Cîrstea 2:1-es vezetésnél elvétett egy breaklabdát, majd elvesztette az adogatását. Sikerült újra breakelnie (3:3), ám utána a mérkőzés végéig már csak két pontot tudott elvenni ellenfelétől, aki így 6:3-ra nyerte a játszmát.