2024. july 2., Tuesday

Az idén semmi sem tudott annyira motiválóan hatni a Sepsi OSK labdarúgóira, mint a FC Universitatea 1948 Craiova elleni megszakított, majd újrajátszatott mérkőzés körül kialakult botrány. Eddig nem találták a formájukat Cristiano Bergodi tanítványai, az újrajátszáson azonban mintha teljesen kicserélték volna a csapatot. Nem csupán az idei legjobb, de talán az egész bajnokság eddigi legjobb teljesítményét nyújtva 4-0-ra legyőzték a craiovaiakat, azaz egy góllal többet rúgtak, mint amennyit játék nélkül kaptak volna, ha az első fokon hozott fegyelmi döntés marad érvényes.

Erre a meccsre több helyen módosított a csapaton Cristiano Bergodi. Egyrészt padon hagyta a Bukarestben kétszer is nagyot bakizó Tamást, megváltoztatta a játékrendszert, csak egy éket küldött az utóbbi időben megszokott kettő helyett pályára, és visszatért a középpályára Rodriguez, aki nagyon hiányzott az utóbbi időben. Ez is hozzájárulhatott ahhoz, hogy a Sepsi OSK-nak egészen más arcát láthattuk, mint legutóbbi alkalmakkor, de kellett az általános motiváltság is. S az első perctől indított rohamok már a 9. percben góllá értek, amikor Ștefănescu sajátos stílusú jobb oldali betörése után a beadása megpattant Gurăun, és az érkező Păun a hálóba talált (1-0). A 12. percben Aganović éles lövését még hárította a craiovai kapus, ám ugyanő főszereplővé vált a 16. percben: egy szöglet után Bălașa megpróbálta kapásból rálőni, s noha ott tátongott előtte az egész kapu, a labda bőven mellément volna, ám Gurău reflexből beleütött, így a hálóba került (2-0). A folytatásban sem hagyta kibontakozni az ellenfelet az OSK, s Craiova egyszer sem tudta szünetig veszélyesen megközelíteni Niczuly kapuját, miközben a 36. percben Dumitrescu újabb hatalmas lehetőséget hagyott ki: remekül cselezte be magát az ötösig, belsővel a tátongó hosszú sarokba kellett volna küldenie, azonban a neki balnak számító jobb lábáról lecsúszott a labda, és Gurău könnyű prédájává vált. Aztán a 41. percben Duarte felrúgta az ötös sarkán Ștefănescut, de a napnál is világosabb tizenegyest sem Petrescu játékvezető, sem Popa videóbíró nem látta meg. Szünetig mégis háromra nőtt az előny, mert Aganović 25 méteres lövése megpattant Duartén, és ívvel a hosszú felső sarokba csapódott (3-0).

A Craiova edzője, Nicolo Napoli cserélt a szünetben, de nem tudott újítani, és miután a 48. percben Gurău szögletre tolta Matei 18 méteres szabadrúgását, a szögletből beívelt labdát Bălașa kapufára fejelte, innen a kapus felé pattant, aki belepiszkált, ám  Šafranko résen volt: 4-0. Ezzel pedig gyakorlatilag lejárt a meccs. A folytatásban az OSK hagyta passzolgatni az ellenfelet, és ellentámadásokkal próbálkozott, ám Niczuly kapuja továbbra sem forgott veszélyben. A 85. perc hozott csak némi izgalmat, amikor Sidibe kiugrott a védők közül, és betalált, ám a neki passzoló Bahassa leshelyzete miatt a találat nem volt érvényes. A meccs utolsó nagy lehetőségét Ion Gheorghe hagyta ki, aki hat méterről kapásból a védők által nem zavarva föléküldte.

Ezzel a győzelemmel a Sepsi OSK bejutott a rájátszásba, ám nem ez volt a fő motiváció: a virtuális pofont azoknak szánták, akik az eredeti találkozó felfüggesztése után folyamatosan a klub ellen kampányoltak. Pedig így bizony sokkal nehezebb lesz európai kupaszereplést érő helyen végezni, a 7. helyezettnek erre paradox módon jobb esélye van...

A felsőházi rájátszást már lapzárta után megkezdte a sepsiszentgyörgyi csapat, a Konstancai FCV Farul otthonában, ahol elsősorban önmagával szemben volt törlesztenivalója. Az idény eddigi leggyengébb teljesítményének helyszínére tért ugyanis vissza, alig néhány héttel később.

Szuperliga, 23. forduló, újrajátszás: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Universitatea 1948 Craiova 4-0 (3-0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK Arena. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Radu Ghinguleac (Bukarest), Mircea Grigoriu (Bukarest). Tartalék: Iulian Dima (Bukarest). Ellenőr: Eduard Dumitrescu (Pitești).

Videóbíró: Cătălin Popa (Pitești). Segéd-videóbíró: Mircea Orbuleț (Bukarest).

Gólszerzők: Păun (7.), Gurău (16. – öngól), Aganović (44.), Šafranko (49.).

Sárga lap: Dumitrescu (72.), Aganović (78.), Tudorie (81.), Papa (85.), illetve Bahassa (78.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Dumitrescu, Rodriguez (68. Papa), Păun (82. Ion Gheorghe), Matei (71. Tudorie), Aganović (82. Fr. Junior), Šafranko (71. Rondón).

FCU Craiova 1948: Gurău – Negru (46. Paramatti), Duarte, Henriques, Huyghebaert (65. Macarenhas), Albu, Achim, Ganea (65. Giovanni), Bauza, Bahassa, Chițu (46. Sidibe).

* Szuperliga, 23. forduló, újrajátszás: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Universitatea 1948 Craiova

4-0; 30. forduló: Chindia Târgoviște – FC Voluntari 1-1, Kolozsvári CFR – Kolozsvári U 4-0; felsőházi rájátszás, 1. forduló: Bukaresti FCSB – CSU Craiova 1-1; alsóházi rájátszás, 1. forduló: FC Voluntari – Nagyszebeni Hermannstadt 1-1, Petrolul 52 Ploiești – Aradi UTA 1-0, Botosáni FC – Chindia Târgoviște 1-0.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló: Bukaresti CSA Steaua – Dési Unirea 3-0; alsóházi rájátszás, 1. forduló, A csoport: Unirea 04 Slobozia – Sellemberki CSC 1599 2-3, FK Csíkszereda – CSM Slatina 2-0, Nagybányai Minaur – Temesvári Politehnica 2-1; B csoport: Temesvári Ripensia – Concordia Chiajna 1-2, Konstancai Unirea –Újszentesi CSC 0-2, Brassói FC – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 3-1.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala