A magyar női labdarúgó-válogatott 4-2-re legyőzte az ukrán együttest Kisvárdán a világbajnoki selejtezősorozat ötödik fordulójában kedden, ezzel a riválist megelőzve feljött a B csoport harmadik helyére.

A találkozón a magyarok Vágó Fanni találataival alig több mint 10 perc alatt kétgólos előnybe kerültek, a félidőben pedig már 3-0-ra vezettek. Fordulás után aztán sokáig nem változott az állás, majd a hajrában az ukránok két gólt szerezve közelebb férkőztek, de Németh Loretta a 87. percben bebiztosította a házigazda sikerét.

Margret Kratz szövetségi kapitány együttese szeptember közepén hazai pályán Skóciától 2-0-ra, majd Spanyolországtól 7-0-ra kapott ki, aztán októberben Glasgow-ban 2-1-re maradt alul a skótokkal szemben, illetve 7-1-re nyert Tórshavnban a Feröer szigetek vendégeként.

Az állás: 1. Spanyolország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Skócia 10/4, 3. Magyarország 6/5, 4. Ukrajna 4/4, 5. Feröer szigetek 0/5. A csoportból az első jut ki a vb-re, a második helyezett a pótselejtezőben folytatja szereplését. A magyar csapat legközelebb április 8-án a Feröer szigetek válogatottját fogadja.

Román győzelem Moldova ellen, vereség Olaszországtól

Vb-selejtezőcsoportja harmadik helyén maradt a román női labdarúgó-válogatott, miután 3-0-ra legyőzte Moldovát, majd 5-0-ra kikapott Olaszországtól.

A G jelű hatosban a Cristian Dulca irányította alakulat nagy fölényben játszott Moldávia ellen, amit jól mutat a kaput eltaláló lövések különbsége (10-0)! Gólt azonban csak a második félidőben szerzett az alakulat, előbb Bălăceanu (53.), majd Ciolacu (70.) és végül Carp (89.) révén.

A könnyed siker után kedden már megoldhatatlannak bizonyult feladat várt az együttesre: az olasz válogatott kiütéses győzelmet (5-0) aratott Voluntari-on. Girelli mesterhármast jegyzett, illetve Bonansea és Pirone is betalált.

A csoport rangsorát Svájc vezeti hibátlan mérleggel (6 mérkőzés, 18 pont!), az alpesieket Olaszország 15, Románia 9 ponttal követi. Messze lemaradva következik Horvátország (4 pont), majd Litvánia (1) és Moldova (0).

Következő mérkőzését Románia április 8-án az éllovas Svájc ellen játssza.