Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a Ferencváros labdarúgócsapata az Európa-liga csoportkörében: Peter Stöger együttese csütörtökön hazai pályán 3-1-re kapott ki a spanyol Real Betistől.

A Ferencváros a statisztikák alapján Európa egyik legjobb csapatát látta vendégül, ugyanis a Betis idei 34 tétmérkőzésén mindössze három vereséget szenvedett, az öt nagy bajnokságot tekintve pedig ezzel az élen áll, megelőzve például a Bayern Münchent (4) és a Real Madridot (5).

A zöld-fehér szurkolótáborok csodálatos atmoszférát teremtettek a Groupama Arénában, ahol bő negyedórán át még helyzetig sem jutottak a csapatok, de a 17. percben a vendégek első lehetőségüket gólra váltották a világbajnok francia Nabil Fekir révén: ekkor a jobb oldalon felfutó Pedri kapott remek labdát, a szélső bevárta a középen érkezőket, a lapos beadást Fekir az ötösön két védő között vette át, majd közelről Dibusz kezei között a kapuba lőtt (0-1).

Az öt védővel felálló Ferencváros nem tudott komoly helyzetet kidolgozni, sokáig csak egy szöglet utáni Sammy Mmaee-fejes volt az egyetlen veszélyes lehetősége. A kapuban mindeközben Dibusz a szezon egyik legnagyobb védésével mentette meg csapatát a góltól.

A hazai szurkolók közben egy molinóval üzentek az Európai Labdarúgó Szövetségnek: „UEFA: kettős mérce egyenlőség helyett, ez nem sportszerű”.

A zöld-fehérek a félidő utolsó pillanataiban egyenlítettek Myrto Uzuni gyönyörű egyéni villanása után: az albán támadó az ellenfél térfelének közepén szerzett labdát, a spanyolok kapusa hátrafele mozgott, az FTC csatára ezt kihasználva gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába (1-1).

A második játékrész elején a magyar bajnok beszorította a La Liga legutóbbi idényének hatodik helyezettjét, érzékelte is a bajt Manuel Pellegrini, a spanyolok chilei vezetőedzője, aki az 57. percben egyszerre hármat cserélt. A játék kiegyenlítetté vált, majd a spanyolok fokozatosan átvették az irányítást, és egy szerencsés öngóllal másodszor is előnybe kerültek: egy bal oldali szöglet megpattant egy hazai védőn, majd a labda Wingo válláról a hálóba  vágódott (1-2).

A hajrában nagy erőkkel rohamozott a Ferencváros, de a Betis rutinosan tartotta az eredményt, az utolsó percben pedig a villámgyors Cristian Tello találatával lezárta a mérkőzést: a spanyolok játékosa hatalmas lendülettel ugrott ki a hazai védők között, nem lehetett utolérni, és 12 méterről a bal alsó sarokba gurított (1-3).

A csoport másik mérkőzésén: Celtic Glasgow – Bayer Leverkusen 0-4 (0-2).

A magyar bajnok, amely a nyitókörben a Bayer Leverkusen otthonában maradt alul 2-1-re, október 19-én a hozzá hasonlóan pont nélkül álló, rosszabb gólkülönbsége miatt sereghajtó Celtic Glasgow otthonában folytatja szereplését a második számú európai kupasorozatban.

A spanyol csapat gólszerzője, Cristian Tello (j2), mellette csapattársai, Marc Bartra (j), Nabíl Fekir (j3) és Willian José (b). Fotó: MTI/Kovács Tamás

Labdarúgó-Európa-liga, G csoport, 2. forduló: Ferencváros – Real Betis (spanyol) 1-3 (1-1)
Budapest, Groupama Aréna, 16.759  néző, vezette: Roi Reinshreiber (izraeli).
Gólszerzők: Uzuni (44.), illetve Fekir (17.), Wingo (76., öngól), Tello (90+5.).
Sárga lap: Laidouni (86.), illetve Akouokou (41.), Montoya (58.), Rodri (79.).
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Botka (82. Zubkov), Blazic, S. Mmaee, Civic – Vécsei, Laidouni (89. Loncar), Zachariassen (61. Tokmac) – Uzuni, R. Mmaee.
Real Betis: Rui Silva – Montoya, Pezzella, Bartra, Álex Moreno – Akouokou (57. Rodríguez), Guardado – Rodri (81. Roger), Fekir, Joaquin (57. Tello) – Borja Iglesias (57. Willian José).