2024. september 27., Friday

A Sepsi OSK 1-0-ra legyőzte a Jászvásári CSM Politehnica együttesét az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2024–2025-ös idényének 1. fordulójában.

Harminchat fokos melegben kezdődött el az új futballszezon Sepsiszentgyörgyön, ami az egyszeri székely szerint a pálinkában kevés, a hőmérőn viszont sok. A kánikula rá is nyomta bélyegét a játékra: a Sepsi OSK és a CSM Politehnica lassú tempójú, mégis sok hibával tarkított küzdelmet vívott – számolt be róla az NSO.

Egymás tizenhatosáig ugyan még el-eljutottak a játékosok, de tiszta lövőhelyzetet már nem nagyon tudtak teremteni. Mindkét oldalon a tízesek voltak a legveszélyesebbek, jászvásári oldalról Alin Roman eresztett el két veszélyesebb lövést, a Sepsitől pedig Cosmin Matei lőtt közelről mellé, majd a kapuba – kihasználva, hogy Jesús Fernandez kapus pontosan elé ütötte a labdát Darius Oroian szabadrúgásánál.

A hazaiak következő veszélyes próbálkozása is szabadrúgásból jött, Sherif Kallaku lőtt kevéssel fölé, majd Marius Coman estében tévesztett célt. A Politehnica viszont óriási egyenlítési lehetőséget puskázott el, amikor az egyedül kiugró Tailson centikkel a bal alsó sarok mellé gurított.

A szünet utáni percekben is a vendégek lődözgettek, de Niczuly Roland rendre hárította a távoli kísérleteket. A másik oldalon Fernandez védte Michael Breij átlövését és az egyedül kiugró Coman próbálkozását, miközben a Sepsi igyekezett eldugni a labdát a vendégek elől. Egy nagy helyzete így is volt a végén a Polinak, Shayon Harrison rossz lövése után Cătălin Itu melléről pattant kevéssel mellé a labda – de a Sepsi a számos sérültje, köztük Kecskés Ákos és Sigér Dávid hiányában is győzelemmel kezdte az idényt.

Szuperliga, 1. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Jászvásári CSM Politehnica 1-0 (1-0).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion, vezette: Marcel Bîrsan (középen), Andrei Constantinescu, Sebastian Eugen Gheorghe (asszisztensek), Andrei Antonie (tartalék). Videóbírók: Iulian Dima, Mihăiţă Necula.

Sepsi OSK: Niczuly – Oroian (46. Oteliţă), D. Ciobotariu, Ninaj, Fl. Ştefan – Alimi, K. Varga (63. Neskovic), C. Matei (83. Bardea), Kallaku – M. Coman (89. Hajdin), Breij (62. Mino Sota).

CSM Politehnica: J. Fernandez – Todoroszki, F. Ilie, Samayoa, Ispas – Marchioni (74. Miskovic), Bordeianu (67. Itu), Ștefanovici (75. Luca Mihai), Tailson (83. Teixeira) – V. Gheorghe (67. Harisson), Roman.

Gólszerző: Matei (23.).

Sárga lap: L. Mihai (79.).

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Meglepetések az 1. fordulóban

Óriási meglepetéssel kezdődött a hazai bajnoki futballidény: a 2022/2023-as évadban bajnok, legutóbb felsőházi szereplő Konstancai FCV Farul hazai pályán kikapott az újonc Unirea 04 Sloboziától!

Pontokat vesztett hazai pályán a bajnoki címtartó FCSB a labdarúgó Szuperliga 1. fordulójában. A bukarestiek a Ghencea úton, a Steaua-stadionban fogadták a nyáron alaposan megerősített Kolozsvári FCU-t, és csak döntetlent tudtak elérni ellene.

Nem sikerült nyernie a múlt szezonban sokáig bajnokesélyesnek tekintett CSU Craiovának sem. Az oltyánok Nagyszebenben vendégszerepeltek, és bár a mérkőzésen gyakorlatilag végig támadtak, nem tudtak gólt szerezni, így meg kellett elégedniük egy ponttal.

Egy pontot gyűjtött a Rapid is Aradon: a giulești-i gárda az első félidőt még egygólos előnnyel zárta, azonban az UTA szünet után egyenlített.

Az eredmények: Konstancai FCV Farul – Unirea 04 Slobozia 0-1, Nagyszebeni Hermannstadt – CSU Craiova 0-0, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Jászvásári CSM Politehnica 1-0, Aradi UTA – Bukaresti Rapid 1923 1-1, Bukaresti FCSB – Kolozsvári FCU 1-1.

Tegnap, lapzárta után játszották: Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti Dinamo 1923.

A mai program: Botosáni FC – Galaci SC Oțelul (18.30 óra), Petrolul 52 Ploiești – Bodzavásári Gloria (21.30 óra).