2024. june 30., Sunday

Az idény eddigi legnagyobb fegyvertényét hajtotta végre a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata, amely a klasszissal jobbnak tartott FK Székelyudvarhelyt győzte le az 1. liga alapszakaszának 17. fordulójában. Tény, hogy ehhez kellett Tătar kiváló formája és az ellenfél csatárainak pontatlansága is, a jegyzőkönyvbe azonban 3-1-es hazai siker került.

Hogy Marosvásárhely Székelyudvarhely ellen játszott, az sem volt teljesen egyértelmű, hiszen a hazaiaknál az udvarhelyi Tifán az egyik alapembernek számít, mint ahogy a székelyudvarhelyieknél két marosvásárhelyi, Iszlai és Küsmödi rúgja a labdát.

A találkozón egyértelműen az udvarhelyiek játszottak mezőnyfölényben, könnyeben tudták tartani a labdát, azonban a házigazdák folyamatosan próbálták zárni a szögeket. Ez persze nem mindig sikerülhetett, ekkor lépett színre Tătar, aki valóságos csodákat művelt a kapuban. Cosmin Gherman tanítványai pedig, akik nem számíthattak arra, hogy türelmesen ki tudják passzolni az udvarhelyieket, inkább gyors ellenakciókkal próbálkoztak. Az első marosvásárhelyi gól Pogăcean szemfülességét dicséri, aki az ellenfél térfelén elcsípett egy labdát, kicselezte Farkast, és fordulásból a becsúszó védő mozgásirányával ellentétes sarokba lőtt. A 16. percben pedig Barbócz fejezett be egy gyors ellentámadást Chertes beadásából.

Az udvarhelyiek láthatóan nem számítottak erre, a hazaiaknak pedig szárnyakat adott a kétgólos előny. Szünet előtt mégis szinte megfordult a meccs. Húsz másodperccel a félidő vége előtt szépítettek a vendégek, Tankó csapta be egész közelről Tătart, de ennél rosszabb is lehetett volna, mert az utolsó másodpercekben Nicola egy buta szabálytalanságot követett el, megkapta érte a második sárga lapját, ráadásul ez volt a hatodik csapathiba, így a félidő tízméteressel végződött. Iszlai lövése azonban elakadt Tătarban.

Csakhogy a második játékrész kétperces emberhátránnyal indult, ezt pedig egy rutinos csapat nem szokta kihagyni. Ezúttal azonban a pontos védelemnek és Tătar kapusnak sikerült kitartania kapott gól nélkül. A folytatásban is egykapuzás zajlott, ami a 34. perctől még hangsúlyosabbá vált, amikor Udvarhely vészkapusra váltott. Hiába azonban, mert nem találtak fogást a marosvásárhelyi védelmen, s amikor már többet kockáztattak, a labdát lopó Al-Ioani meg sem állt az őrizetlenül maradt kapuig.

Az alapszkaszból már csak egy forduló van hátra, ennek keretében a CSM két hét múlva Sepsiszentgyörgyre látogat. A felső- és alsóházak mezőnye azonban már kialakult, a székelyudvarhelyiek a dobogóért, a CSM a kiesés ellen folytatja. Előtte azonban a Románia-kupa negyeddöntője következik, a marosvásárhelyi csapat szombaton a Mausoleul Mărășești vendége lesz.

Fotó: a városi sportklub közösségi oldala

Teremlabdarúgó 1. liga, 17. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Székelyudvarhelyi FK 3-1 (2-1).

Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Bogdan Hanceariuc (Jászvásár), Andrei Mihălcuț (Jászvásár). Tartalék: Ovidiu Luca (Karácsonkő). Ellenőr: Marius Năstasă (Karácsonkő).

Marosvásárhely: Tătar – Al-Ioani, Barbócz, Tifán, Nicola (Chertes, Varga, Ördögh, Nagy T., Butiurca, Curticăpean, Láposi, Pogăcean).

Székelyudvarhely: Farkas – Boga, Balázsi, Kedei, Tankó (Péter, Iszlai, Kanyó, Miklós, Küsmödi).

Gólszerzők: Pogăcean (11.), Barbócz (16.), Al-Ioani (39.), illetve Tankó (20.).

Sárga lap: Al-Ioani (10.), Nicola (19.), Barbócz (20.), illetve Küsmödi (33.).

Piros lap: Nicola (20.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 17. forduló: Dévai West – Galaci United 0-5 (hivatalból, orvos hiánya), Mausoleul Mărășești – Dévai CSM 3-5, Bodzavásári Luceafărul – Simándi Șoimii 8-2, Temesvári CFR 1933 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 7-1, Marosvásárhelyi CSM – Székelyudvarhelyi FK 3-1. Az előző fordulóból: Dévai West – Bodzavásári Luceafărul 4-7.