Váratlanul fordulatosra és izgalmasra sikerült a nem hivatalos romániai amerikaifutball-bajnokság utolsó fordulója. Resicabánya meglepetésre alulmaradt Temesváron, így a Kolozsvári Keresztesek és a Marosvásárhelyi Szörnyek találkozójának eredményétől függött az elődöntők párosítása.

A kolozsvári mérkőzés az egyik legkiegyensúlyozottabb volt a liga valamennyi találkozója közül, hiszen nem kevesebb mint négyszer változott a vezetés, a marosvásárhelyi csapat pedig tízpontos hátrányt is behozott. Miután az első negyedben a még pihent csapatok egyetlen pontot sem szereztek, a folytatásban a Keresztesek vette át a vezetést egy touchdownnal. A Szörnyek hamarosan hasonlóval válaszolt Baló Levente révén, és mert Szerbin a konverziót is két pontra váltotta, így 8-6-ra a marosvásárhelyi csapat került előnybe.

Ezt követően kolozsvári percek következtek, a Keresztesek két touchdown révén 18-8-ra módosította az eredményt a maga javára, de továbbra sem tudta megtoldani jutalompontokkal az akcióikat. Félidőben tehát tíz ponttal vezetett Kolozsvár.

Innen tudott fordítani a második játékrészben a Szörnyek. Előbb Roman Boguszlavszki hozott hat pontot egy touchdownnal, majd a quarterback Cserepivszkij csapta be az ellenfél védelmét. A jutalompontok értékesítése egyszer sem sikerült. Az utolsó negyed azonban 20-18-as Szörnyek-vezetéssel indult, ám még nem volt vége. A Keresztesek negyedik touchdownja a mérkőzésen 24-20-ra módosította az eredményt, ám amikor a lefújás fenyegetően közeledett, a Szörnyek csapata kockáztatásra szánta el magát. Három perccel a vége előtt Cserepivszkij 75 yardos (!) passzát Radu Ádám értékesítette, így lett 26-24 a Szörnyek javára, az eredmény pedig már nem módosult a végéig.

A marosvásárhelyi csapat három győzelemmel és két szoros vereséggel a harmadik helyen végezte az alapszakaszt, így az elődöntőben a Resicabányai Mozdonyokkal mérkőzik. A találkozót a bánsági alakulat rendezheti. Az alapszakaszban a Mozdonyok 36-16-ra nyert, a Szörnyek pedig az átlagosnál többet hibázott. Itt van tehát a visszavágó ideje.

Vitát gerjesztett, hogy a 4. és 5. helyezett Kolozsvár, illetve Temesvár közül azonos pontszám esetén ki jogosult a negyedik helyre: a közvetlen meccs győztese (Kolozsvár) vagy az, amelyiknek jobb a pontaránya (Temesvár), mivel nem hivatalos bajnokságról van szó, és korábban ilyen eset nem történt. Úgy tűnik azonban, hogy Kolozsvár lehet a Bukaresti Lázadók ellenfele az elődöntőben.

Amerikaifutball-bajnokság, 4. forduló: Bukaresti Titánok – Kolozsvári Keresztesek 6-40; 5. forduló: Temesvári 89-esek – Resicabányai Mozdonyok 36-29, Kolozsvári Keresztesek – Marosvásárhelyi Szörnyek 24-26, Bukaresti Lázadók – Bukaresti Titánok 54-6.

Az elődöntő párosításai: Bukaresti Lázadók – Kolozsvári Keresztesek, Resicabányai Mozdonyok – Marosvásárhelyi Szörnyek.

Fotó: a Cluj Crusaders közösségi oldala