A címvédő Ferencváros hátrányból fordítva 2-1-re legyőzte a vendég Kisvárdát a magyar labdarúgó NB I 23. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén, ezzel öt pontra növelte előnyét a tabella élén.

Kemény játékkal indult a találkozó, különösen a vendégek szerelési kísérletei bizonyultak túlontúl határozottnak. A kapuk az első félidő derekáig nem forogtak különösebb veszélyben, ekkor a zöld-fehérek kapuja előtt alakult ki több lehetőség is, ám Dibusz állta a sarat. Fél óra után azonban már ő sem tudott segíteni, kezezésért videóbírós elemzés után megítélt büntetőből Bumba precíz lövéssel volt eredményes. A bekapott gól visszavetette az addig is halványabban futballozó fővárosiakat, teljesítményüket saját közönségük is gyengének értékelte. A szünetig változatlanul Dibusz tartotta az eredményt.

A fordulást követően jelentősen javult a szünetben kettős cserét végrehajtó Ferencváros játéka, átvette a kezdeményezést, ez pedig egy végletekig kijátszott ziccer nyomán egyenlítést ért. Ezt követően is fölényben játszott a címvédő, ez a ráadásban Tokmac szemfüles és higgadt megoldásával vezető gólt eredményezett.

A megszerzett három pont azt jelenti, hogy a Ferencváros – amely a tavaszi hazai bajnoki mérkőzései közül először győzött – előnye a Puskás Akadémia és a Kisvárda előtt öt pont a tabella élén.

A ferencvárosi Anderson Esiti (b) és Adnan Kovacevic (j), valamint Herdi Prenga, a Kisvárda játékosa. Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I, 23. forduló: Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 2-1
Budapest, Groupama Aréna, 6727 néző, vezette: Pintér.
Gólszerző: Boli (58.), Tokmac (91.), illetve Bumba (31. – 11-esből).
Sárga lap: Esiti (24.), Bassey (30.), Civic (83.), illetve Leoni (5.), Ötvös (16.), Gosztonyi (89.).
Ferencváros: Dibusz – Wingo, Blazic, Kovacevic, Civic – Laidouni, Esiti (Marquinhos, a szünetben; Besic, 95.) – Auzqui (Zubkov, 59.), Nguen, Zachariassen (Gavric, 80.) – Bassey (Boli, a szünetben).
Kisvárda: Dombó – Peteleu, Prenga, Cirkovic, Leoni – Melnyik, Zlicic (Gosztonyi, 88.) – Camaj (Navratil, 72.), Ötvös, Bumba (Asani, 72.) – Mesanovic (Makowski, 83.).

* NB I, 23. forduló: ZTE FC – MOL Fehérvár FC 2-0, Ferencvárosi TC – Kisvárda Master Good 2-1.
* NB II, 26. forduló: Diósgyőri VTK – ETO FC 2-0, Vasas FC – Szolnoki MÁV FC 3-0, FC Ajka – Nyíregyháza Spartacus FC 1-1, Aqvital FC Csákvár – Pécsi MFC 0-1, BFC Siófok – Kecskeméti TE Hufbau 1-2, Szombathelyi Haladás – Dorogi FC 0-1, Tiszakécskei LC – Budafoki MTE 2-0, Soroksár SC – Békéscsaba 1912 Előre 2-0, Budaörs – III. Ker. TVE 0-1, Szentlőrinc – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1-0. Az élmezőny: 1. Diósgyőr 55 pont, 2. Vasas FC 53, 3. Kecskeméti TE 47.
* 1. liga, 30. forduló: Medgyesi Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0-4, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti Dinamo 1948 4-1, Bukaresti FCSB – FC Voluntari 1-0. Az élcsoport: 1. Kolozsvári CFR 1907 76 pont/30 mérkőzés, 2. FCSB 62/30, 3. CSU Craiova 51/29.
* 2. liga, 18. forduló: Concordia Chiajna – Temesvári ASU Politehnica 0-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploieşti 43 pont, 2. Nagyszebeni Hermannstadt 38, 3. Kolozsvári Universitatea 36.