2024. june 30., Sunday

A Bukaresti Dinamo elleni találkozóval zárta az alapszakaszt a Marosvásárhelyi CSU Medicina női röplabdacsapata. A hazaiak szempontjából a találkozónak már nem volt tétje, az utolsó forduló eredményeitől függetlenül ugyanis már tudni lehetett, hogy az alsóházi rájátszásban a FC Argeș Pitești ellen küzdenek az A1 osztályban maradásért.

A találkozót így a sorsdöntő párharc főpróbájának is tekinthettük, s noha a Dinamo számított a nagy esélyesnek, akár a Medicina is megnyerhette volna, sőt, akár 3:0-ra is, végül azonban 3:1-re alulmaradt, de ennél talán többet érdemelt volna. Az első három játszma ugyanis teljes mértékben kiegyensúlyozott volt, mindháromban 23:23-ig jutottak, függetlenül attól, hogy előtte egyik vagy másik fél néhány pontos vezetést szerzett. Innen a mérleg bármelyik irányba billenhetett volna, ebben szerepet játszott némi szerencse is, a pillanatnyi ihlet, apró nüanszok döntöttek egyik vagy másik irányba.

Az első szettben Krystle támadása ért szettlabdát, majd Cristea ásza zárta le a játszmát. A második szettben 23:23-nál Krystle támadását már lesáncolták, Cristea támadása pedig túl hosszú volt. A harmadik játszmában újra 23:23 után dőlt el a szett. A két következő labdamenetben a támadást a Medicina vezethette, azonban mindkétszer a mindössze 17 éves Gheți vállára helyezte az emelő Postea a támadás felelősségét, ő pedig kétszer egymás után sáncba ütötte a labdát.

Ezek után a negyedik játszmában 11:13 után Kotar nyitásával hat pontot szerzett zsinórban a Dinamo, végleg megtörve a hazaiak ellenállását.

Az élvonalba való visszatérését követő első idényben a CSU Medicina a 10. helyen zárta az alapszakaszt 13 ponttal, és három győzelemig tartó sorozatban biztosíthatja be magának, hogy a következő bajnokságban is ott játsszon. Az alapszakaszban a FC Argeș Pitești ellen 3:0-ra nyert hazai pályán és 3:2-re idegenben.

Fotó: Nagy Tibor (archív)

Női röplabda A1 osztály, 22. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Bukaresti Dinamo 1:3 (25:23, 23:25, 23:25, 14:25).
Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 300 néző. Vezette: Octavian Diaconița (Karácsonkő), Ionuț Buciu (Zilah). Ellenőr: Adrian Pustiu (Brassó).
CSU Medicina: Tarța, Postea, Cristea, Aelbrecht, Gheți, Krystle. Liberó: Jeremić. Csere: Buran, Bizdrigheanu.
Dinamo: Fayad, Marković, Miron, Ovečková, Vulin, Vîrlan. Liberó: Pamfil (Silva). Cserék: Bălae, Kotar, Stan, Puică, Buricea.
Női röplabda A1 osztály, 22. forduló: FC Argeș Pitești – Bákói Știința CSM 3:0, CSO Voluntari 2005 – Lugosi CSM 3:0, Bukaresti CSM – Brassói Corona 3:0, CSU Medicina – Bukaresti Dinamo 1:3, CSM Târgoviște – Konstancai CSM 3:0, Balázsfalvi Alba Volei – Bukaresti Rapid 3:2.