A Manchester City három-, az Internazionale pedig kétgólos előnyt szerzett kedden a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán: az angol csapat hazai pályán a Bayern Münchent múlta felül, míg az olasz együttes a Benfica otthonában diadalmaskodott. Az utóbbi két kiírás győztesének összecsapásán ugyanakkor a címvédő Real Madrid hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Chelsea-t, míg a Milan egygólos előnyt harcolt ki a Napoli ellen szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első felvonásán.

A negyeddöntő leginkább várt párharcának első összecsapása (Manchester City – Bayern München) kiegyenlített küzdelmet hozott, de a szigetországiak voltak veszélyesebbek az első félidőben, amelyben a spanyol Rodri pontos és erős lövésével jutottak előnyhöz. A folytatásban nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt mindkét gárda, így mindkét fél előtt adódtak lehetőségek, de gólt ismét a Manchester City szerzett a portugál Bernardo Silva fejesével, amihez kellett a bajorok francia védőjének, Dayot Upamecanónak a labdavesztése a saját 16-osa előterében. A második találattól teljesen megzavarodott a BL mostani kiírásában eddig százszázalékos Bayern: nem is úszta meg a harmadik gólt, amelyet a norvég Erling Haaland lőtt. A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ha a müncheniek svájci kapusa, Yann Sommer nem véd nagyszerűen.

A másik keddi találkozón az Internazionale is megnyugtató győzelmet aratott, s bár előnye kisebb, azt idegenben szerezte Nicolo Barella góljával és Romelu Lukaku büntetőjével.

Szerdán a favorit madridi gárda kispadján ülő Carlo Ancelotti hat helyen változtatott a Villarreal ellen a hét végén 3-2-re elvesztett bajnokihoz képest. A spanyolok sokat birtokolták a labdát, míg a londoni gárda – amelynek kispadjára nemrég visszatért Frank Lampard – gyors kontrákból veszélyeztetett. A vezetést mégis a Real szerezte meg az aranylabdás Karim Benzema közeli találatával, majd a hazaiak esélyei egy óra elteltével tovább nőttek, mivel a túloldalon Ben Chilwell utolsó emberként lerántotta Rodrygót, ezért kiállították. Az emberelőny negyedórával később érett góllá a frissen beállt Marco Asensio révén, a hátralévő időben pedig már egyik csapat sem tudott újítani.

Az olasz párharcban az AC Milan hazai pályán sok szabálytalansággal és vitával tarkított össze-

csapást vívott a Napolival. A milánóiak az algériai Iszmael Bennaszer bombagóljával kerültek előnybe, majd a szünet előtt a dán Simon Kjaer fejese a keresztlécen csattant. A 75. percben a kameruni Andre Zambo Anguissa második sárga lapja után megfogyatkoztak a vendégek, a Milan azonban nem tudta kihasználni ezt, így minimális előnnyel utazhat majd Nápolyba.

A visszavágókat a héten rendezik.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, negyeddöntő, első mérkőzések:

* Manchester City (angol) – Bayern München (német) 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Rodri (27.), Silva (70.), Haaland (77.).

* Benfica (portugál) – Internazionale (olasz) 0-2 (0-0)

Gólszerzők: Barella (51.), Lukaku (82., 11-esből).

* Real Madrid (spanyol) – Chelsea (angol) 2-0 (1-0)

Gólszerzők: Benzema (21.), Asensio (74.). Kiállítva: Chilwell (59.).

* AC Milan (olasz) – SSC Napoli (olasz) 1-0 (1-0)

Gólszerző: Bennaszer (40.). Kiállítva: Zambo Anguissa (75.).

A visszavágó műsora:

* ma: SSC Napoli – AC Milan, Chelsea – Real Madrid;

* szerdán: Bayern München – Manchester City, Internazionale – Benfica.

Valamennyi mérkőzés 22 órakor kezdődik. A találkozókat a DigiSport és a Prima Sport, valamint az M4 Sport televízió élőben közvetíti.

Kétgólos előnyből, öngólokkal bukta el a győzelmet a Manchester United

A Manchester United a hajráig két góllal vezetett, végül azonban 2-2-es döntetlent játszott a vendég Sevillával a labdarúgó-Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A MU Marcel Sabitzer duplájával már a 21. percben 2-0-s előnyben volt, majd ezt követően is jobban játszott a spanyoloknál, újabb gólt azonban nem szerzett, majd a 84. percben Tyrell Malacia, a 92. percben pedig Harry Maguire talált a saját kapujába, így döntetlenről folytatódik a párharc csütörtökön Spanyolországban.

A Juventus közben küzdelmes mérkőzésen, a védő Federico Gatti – a csapat színeiben szerzett első – góljával 1-0-ra verte a vendég Sportingot, míg a Ferencvárost búcsúztató Bayer Leverkusen hazai pályán 1-1-re végzett a belga Royal Union Saint-Gilloise-zal.

Az Európa-konferencialigában Kerkez Milos csapata, a holland AZ Alkmaar 2-0-ra kikapott a belga RSC Anderlecht vendégeként. A magyar válogatott balhátvéd végigjátszotta a meccset.

Eredmények:

* Európa-liga, negyeddöntő, első mérkőzések: Manchester United (angol) – Sevilla (spanyol) 2-2 (2-0), Juventus (olasz) – Sporting CP (portugál) 1-0 (0-0), Bayer Leverkusen (német) – Royal Union Saint-Gilloise (belga) 1-1 (0-0), Feyenoord (holland) – AS Roma (olasz) 1-0 (0-0);

* Európa-konferencialiga, negyeddöntő, első mérkőzések: RSC Anderlecht (belga) – AZ Alkmaar (holland) 2-0 (1-0), Lech Poznan (lengyel) – Fiorentina (olasz) 1-4 (1-2), FC Basel (svájci) – OGC Nice (francia) 2-2 (1-2), KAA Gent (belga) – West Ham United (angol) 1-1 (0-1).