Az alapszakasz utolsó fordulójában a Marosvásárhelyi Szörnyek a Resicabányai Mozdonyokat fogadta. Azt már a mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy ez a két csapat mérkőzik meg egymással az elődöntőben is, így a meccs tétje a pályaválasztói jog megszerzése volt.

Az első negyedben egyik félnek sem sikerült pontot szereznie, a második negyed elején azonban Jackson egy elkapásból, majd egy konverzióból vezetéshez juttatta a házigazdákat. Resicabánya viszonylag korán egyenlített, a negyed azonban egy újabb marosvásárhelyi touchdownnal zárult Pettway révén, ennek a konverziója azonban kimaradt.

A második félidőre nem fog szívesen emlékezni a Szörnyek. A mérkőzés fordulópontját az jelentette, amikor a resicabányaiak elkaptak egy pontatlan passzt, és meg sem álltak vele a célterületig. Az egyre idegesebb hazaiaknak semmi sem jött össze, sőt az utolsó negyedben még kétszer juttatták a labdát a vendégek a hazai célvonalon túl, az utolsó touchdown után pedig még egy pontot szereztek a H keresztléce fölé rúgott labdával.

Visszavágásra két hét múlva Resicabányán nyílik lehetőség, amikor egyben a döntőbe jutás a tét.

Amerikaifutball-bajnokság, alapszakasz, utolsó forduló: Marosvásárhelyi Szörnyek – Resicabányai Mozdonyok 14-29 (0-0, 14-8, 0-8, 0-13) (a Szörnyek pontszerzői: Jackson td.+konv., Pettway td.), Kolozsvári Keresztesek – Bukaresti Lázadók 13-42.

Fotó: Nagy Tibor