2024. june 30., Sunday

A címvédő Ferencváros 5-0-ra nyert az Újpest otthonában vasárnap a magyar labdarúgó NB I 22. fordulójának rangadóján.

Az Újpest bátran kezdte a mérkőzést, magasan támadta le ellenfelét, a Ferencváros pedig bizonytalan volt az első percekben. Az első félidő nagy részében azonban egyik csapat sem vállalt sok kockázatot, emiatt jó darabig nem alakult ki komoly helyzet. A nagy küzdelmet, kemény párharcokat hozó mezőnyjátékban sok volt a hiba mindkét oldalon. A góllövőlistán éllovas Varga révén szerzett vezetést az FTC, a válogatott csatár Katonától kapott jó átadást középen, kicselezte védőjét, majd Banai mellett a kapuba lőtt. A 45. percben megint ez a két játékos hozott össze gólt, ezúttal Katona jobbról passzolt középre, Varga pedig az ötösről a hosszúba pörgetett. A Ferencváros a kapu előtt határozottabb volt, ennek köszönhetően vonulhatott stabil előnnyel pihenőre.

A második félidőre három helyen változtatott az összeállításon Mészöly Géza, az Újpest éppen ezen a napon 57 éves vezetőedzője, majd sérülés miatt hamar negyedik cserére is kényszerült. Aktív, de kapura továbbra is veszélytelen volt a hazai csapat. Hatvan perc elteltével Dejan Stankovic is hármat cserélt, majd az egyik újonnan pályára lépő játékos, Marquinhos nagyon hamar gólpasszt adott Loncarnak. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, ráadásul Loncar előkészítőként is jeleskedett, kétszer hozta helyzetbe a Vargához hasonlóan duplázó Pesicet. A mérkőzés végére szétesett a hazaiak védelme, emiatt a Ferencváros az összecsapás utolsó negyedében könnyen alakított ki helyzeteket.

A két csapat 240. alkalommal találkozott egymással az élvonalban, ez volt a 117. FTC-siker 61 újpesti győzelem és 62 döntetlen mellett.

A Ferencváros sorozatban 15-ödször nyerte meg a derbit, ezzel beállította eddigi leghosszabb szériáját, amely 1905 és 1916 között jött össze.

Az újpesti Davit Kobouri (b) és a ferencvárosi Varga Barnabás

Fotó: MTI/Kovács Tamás

NB I, 22. forduló: Újpest FC – Ferencvárosi TC 0-5 (0-2).

Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 11.202 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők: Varga B. (36., 45.), Loncar (65.), Pesic (75., 82.).

Sárga lap: Loncar (75.), Marquinhos (90+3.).

Újpest: Banai – Pauljevic, Anculasz, Koburi, Fehér (Simon K., a szünetben) – Keita – Doka, Mörschel (Radosevic, 74.), Mack (Tajti, a szünetben), Csoboth (Sasere, a szünetben) – Ganea (Kiss, 57.).

Ferencváros: Dibusz – Botka (Makreckis, 63.), Wingo, Cissé, Ramirez (Civic, 77.) – Loncar, Ben Romdhane (Abu Fani, 62.), Maiga – Katona (Marquinhos, 63.), Varga (Pesic, 67.), Zachariassen.

* NB I, 22. forduló: Kisvárda Master Good – Paksi FC 0-1, Újpest FC – Ferencvárosi TC 0-5.
* NB II, 22. forduló: Szeged-Csanád Grosics Akadémia – BVSC-Zugló 2-0, Kolorcity Kazincbarcika SC – Vasas FC 1-1, Szombathelyi Haladás – Tiszakécskei LC 2-1, Soroksár SC – HR-Rent Kozármisleny 2-1, Budafoki MTE – Aqvital FC Csákvár 1-2, Credobus Mosonmagyaróvár – Gyirmót FC Győr 2-2, Pécsi MFC – FC Ajka 0-1, Budapest Honvéd – BFC Siófok 0-1. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 50 pont/21 mérkőzés, 2. ETO FC Győr 42/21, 3. Vasas FC 41/22.
* Szuperliga, 27. forduló: Bukaresti FCSB – Botosáni FC 3-2. Az élcsoport: 1. FCSB 58 pont, 2. Kolozsvári CFR 1907 48 (50-26), 3. Bukaresti Rapid 1923 48 (46-30).
* 2. liga, 16. forduló: Bukaresti Progresul 1944 Spartac – Bodzavásári Gloria 1-5, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Sellemberki CSC 1599 0-3. Az élcsoport: 1. Sellemberk 35 pont, 2. Vajdahunyad 34 (26-11), 3. Slobozia 34 (17-6).

* 21.00 óra: FC Voluntari – Bukaresti FCSB
A mérkőzéseket a DigiSport, a Prima Sport és az Orange Sport televízió közvetíti.