A szófiai siker után hazai pályán megduplázta a gólok számát a bolgár „Steaua” elleni Európa-konferencialiga párharcban a Sepsi OSK, amely valódi futball-leckét adott a kétszeres költségvetéssel rendelkező bolgár sztárcsapatnak, és 6-0-s összesítéssel jutott a KL harmadik selejtezőkörébe. Az idényben ez a hatodik hivatalos mérkőzés, amelyen a Sepsi OSK nem kapott gólt, és ha az előző idény végét is vesszük, akkor a nyolcadik, amelyen Niczuly érintetlenül őrizte meg a kapuját.

Nagyon fogadkoztak az otthoni 0-2 után a bolgárok, hogy megfordítják az eredményt Sepsiszentgyörgyön. Mi is ott leszünk – reagáltak erre a szentgyörgyi csapat játékosai, akik láthatóan úgy léptek a pályára, hogy tudták: nagy nyomás alá fogja helyezni őket a CSZKA, és észnél kell lenniük, ha tovább akarnak jutni. Hogy milyen feszültség volt a két félben, jól mutatja, hogy Sangyang és Šafranko már az első percben homlokkal egymásnak feszült, s csak azért nem kaptak lapot, mert a játékvezető korainak tartotta elővenni a sárgát (utóbb aztán bőkezűen kellett osztogatnia). A meccs pedig úgy kezdődött, ahogy várni lehetett. A bolgárok rávetették magukat az OSK-ra, azonban Ştefănescu ellentámadása végén már a 4. percben kevéssel az alsó sarok mellett süvített el a lövés. A bolgárok Nazon révén válaszoltak azonnal, a lövésébe azonban beleléptek a védők. A folytatásban néha nyomasztó fölényben játszott a CSZKA, azonban helyzetig nem jutott, míg az OSK az idő múlásával egyre többet passzolgatott hátul, ami lehetőséget adott a megszusszanásra. Aztán egy újabb mintaszerű kontra végén megszületett az első hazai gól. Ştefănescu a 17. percben lódult meg a jobb szélen, ellenfelét megelőzve jutott el majdnem az ötösig, ahol kissé körülményesen megpróbálta kicselezni Busattót, aki utána nyúlt, a szentgyörgyi csatár pedig rutinosan elvágódott. Kétpercnyi vitatkozás után Matei értékesítette a megítélt büntetőt, bár Busattónak sikerült beleérnie a labdába.

A gól után a védekezés még higgadtabbá vált, így szünetig csak Nazon helyzetét jegyezhettük fel a 39. percben, akit Dumitrescu blokkolt a hatoson.

A második félidő elején egy újabb CSZKA-roham következett, azonban most már lehetetlen volt az OSK védelmében rést találni, és az ellentámadásook egyre gyakoribbá és veszélyesebbé váltak. S amikor Nazon és Cordoba úgy összevitatkozott a pályán, hogy a bírónak kellett szétválasztani a kakaskodó csapattársakat, nyilvánvalóvá vált, hogy semmi rendkívüli nem történhet. Az 59. percben Šafranko kiválóan indította Păunt, utóbbi azonban nem tudta átemelni a tizenhatosra kimozduló Busattón a labdát, ám a 70. percben már újabb gól született. Ciobotariu beadását a túloldalról Matei fordította vissza Aganović elé, ő pedig közelről élesen a hálóba lőtt. A 77. percben egy utolsó bolgár próbálkozás során Niczuly vetődve ütötte el Asprilla fejéről a labdát, de aztán már csak az OSK gyilkos ellentámadásairól számolhatunk be. A 78. percben Rondón színegyedül vihette rá a felezővonaltól, Mahmudović azonban a tizenhatos vonalán utolérte. A 86. percben az üresen betörő Vargát rántották vissza a tizenhatos sarkán, a szabadrúgást Alimi az oldalhálóba küldte. A 90. percben viszont Francisco Junior szerzett labdát a félpályán, jó ütemben indította Aganovićot, a horvát középpályás megfordulva a védők fölött Varga elé tálalt, aki laposan vágta a hálóba a harmadik gólt. És még nem volt vége. A 90+3. percben Damaşcan és Dumitrescu remek kombinációja végén utóbbi gólhelyzetbe cselezte magát, Koch azonban felvágta, a tizenegyest pedig Alimi értékesítette.

A Sepsi OSK ezzel a legjobb eredményt érte el Románia csapatai közül a Konferencialigában, a 3. selejtezőkörben pedig a kazah FC Aktobe lesz az ellenfele. Az első meccset csütörtökön játsszák Sepsiszentgyörgyön, a visszavágót egy héttel később Kazahsztánban. A Sepsi OSK és a két másik továbbjutó klub kérésére a szuperliga 5. fordulójából elhalasztják az érintettek mérkőzéseit, így a Kolozsvári CFR–Sepsi OSK mérkőzést is egy későbbi időpontban, várhatóan szeptember 10-én rendezik, a válogatottakba behívott játékosok nélkül.

Labdarúgó-Európa-konferencialiga, 2. selejtezőkör, második menet: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–CSZKA Szófia 4-0 (1-0)

Sepsi OSK-stadion. Vezették: Eldorjan Hamiti – Denis Rexha, Erind Burgu. Tartalék: Erjon Bastari (albánok). Ellenőrök: Pascal Pierre Garibian (francia), Peter Oskam (holland).

Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu, Ňinaj, Bălaşa, Dumitrescu, Alimi, Păun (81. Damaşcan), Ştefănescu (82. Fr. Junior), Matei (73. Varga), Ion Gheorghe (67. Aganović), Šafranko (67. Rondón).

CSZKA: Busatto – Mahmudović, Koch, Cordoba, Turicov (75. Doncsev), Heintz (75. Sagoján), Carreazo, Lindseth (82. Sopov), Sangyang (46. Vion), Phaëton (63. Asprilla), Nazon.

Gól: Matei (19. – büntetőből), Aganović (70.), Varga (90.), Alimi (90+5 – büntetőből).

Sárga lap: Dumitrescu (11.), Ştefănescu (18.), Šafranko (62.), illetve Phaëton (14.), Nazon (18.), Mahmutović (43.), Turicov (64.), Heintz (80.), Lindseth (84.), Coreazzo (90+3.).

Ciobotariu: az ellentámadásokra építettünk, de kicsit túl hátul védekeztünk

A CSZKA elleni sikert elemezte Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK edzője, aki arról, hogy a bolgár csapat sokszor nagy mezőnyfölényben játszott, elmondta: „A különbség az ellentámadásainkból alakult ki. Az első félidőben sokat szenvedtünk, hisz a CSZKA-nak nagyon erős középpályás sora van. A stratégiánk az volt, hogy korlátozzuk az ellenfél játékterét, szándékunk szerint magasabban kellett volna védekeznünk, azonban a szélsőik révén nagyon beszorítottak minket a tizenhatosunkba. Az azonban világos volt, hogy a célunk megpróbálni azonnal kihasználni a hibáikat. Számomra nyilvánvaló volt, hogy kockáztatni fognak, aminek következtében tátongó terek nyíltak előttünk, minden hosszú labdánk a nézetem szerint kicsit lassú, mindössze három védőjük mögé helyzetekhez vezetett, és innen körvonalazódott a siker.”

„A meccs egyáltalán nem volt olyan könnyű, mint ahogy az eredményből következtetni lehetne” – mondta a találkozóról Cosmin Matei, aki egy góllal és egy gólpasszal járult hozzá a sikerhez. Ugyanakkor a székely szurkolókat dicsérte: „Szenzációs volt a hangulat a lelátókon, ez hatalmas lendületet adott nekünk a pályán” – tette hozzá.

Marius Ştefănescu, akinek a megvásárlására a mérkőzés napján is ajánlatot tett az FCSB, már az FC Aktobe elleni mérkőzésre gondolt: „Nem kapunk gólokat, és szeretnénk ezt a sorozatot minél jobban meghosszabbítani. Következik az Aktobe, hosszú utazás vár ránk, de abban bízom, hogy már itthon sikerül eldönteni a párharcot.”