a franciák ellen tört meg Németország nyeretlen sorozata

A német labdarúgó-válogatott 2-1-es sikert aratott barátságos mérkőzésen a világbajnoki ezüstérmes franciák felett. Az EURO 2024 házigazdája öt nyeretlen mérkőzés után győzött kedd este.

A dortmundi találkozón Thomas Müller már a negyedik percben előnyhöz juttatta a házigazdákat, Leroy Sané a 87. percben volt eredményes, majd Antoine Griezmann a 90. percben büntetőből szépített. Németország csapata legutóbb márciusban nyert, akkor Perut győzte le edzőmeccsen. Azóta négy vereség és egy döntetlen volt a mérlege.

A japánok elleni 4-1-es vereséget követően vasárnap menesztett Hans-Dieter Flick szövetségi kapitány helyett a franciák ellen Rudi Völler csapatigazgató, Hannes Wolf, az U20-as válogatott szövetségi edzője, valamint az ő segítője, Sandro Wagner irányította a németeket.

Barátságos mérkőzések, eredmények: Németország – Franciaország 2-1, Skócia – Anglia 1-3.