2024. july 3., Wednesday

Ahogy sejtettük, a két csapat közötti kupameccs után alig néhány nappal egészen más találkozót hozott a Sepsi OSK és az FC Voluntari összecsapása a labdarúgó Szuperliga 20. fordulójában. A házigazdáknak, akik 4-0-ra nyertek a kupában, majd bajnoki meccsen is uralták az első fordulót, illetve a második játéknapi meccs első negyedóráját, hirtelen bő lett a mellény, és mintegy varázsütésre mintha elfelejtettek volna futballozni. Ezért azzal szembesültek, mint már annyi más focicsapat is: nem elég felsorolni a neveket és megjelenni a pályán, mert ha ezt hisszük, azonnal jön a büntetés.

Megújult felállásban lépett pályára a kupameccs után a két csapat, és különösen a Voluntari-on látszott, hogy nem szándékoznak megismételni a kupában elszenvedett 0-4-et. Az első félidőben azonban még működött az OSK passzjátéka, az ellenfél egyszer sem tudta megközelíteni Niczuly kapuját, ugyanakkor a 20. percben, egy szögletet követően, Ňinaj középre pöckölt labdájából, Tudorie vezetéshez juttatta a csapatát (1-0). A 41. percben Rondón növelhette volna az előnyt, de 3 méterre a kaputól szabályosan belebotlott a labdába.

A második félidő első negyedórájában hasonló módon folytatódott a játék, aztán minden előzmény nélkül összeomlott a Sepsi OSK középpályája, és egymást követték a helyzetek Niczuly kapujánál: Nemec, Florea, Omar és ismét Nemec hagytak ki jó lehetőségeket mindössze tíz perc leforgása alatt. A védelem bal oldalán Dumitrescu egyre többet bakizott, és bőven megérett a cserére már a 76. perc előtt, amikor csupán ki kellett volna fejelnie a labdát, ehelyett odapöccintette Merloinak, akinek a hosszú sarokra érkező beadását Nemec könnyedén a hálóba bólintotta (1-1). Ne feledjük azonban azt sem, hogy a vendéggól előtt Rondón teljesen egyedül belelőtte a kimozduló Popába, s mint tudjuk, a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat. A folytatásban Niczuly bravúrja és a voluntari-i csatárok pontatlansága következtében az OSK megmentett egy pontot, de a 87. percben nyerhetett is volna, ha Šafranko hat méterről lövés helyett nem a „hazaadást” választja.

Ez volt augusztus óta az első meccs, amelyen a Sepsi OSK gyengébben játszott, mint az ellenfele (annak ellenére, hogy volt néhány meg nem érdemelt vereség is): a vakáció előszele lenne? Kicsit korai, hiszen idén még lesz egy mérkőzés, december 17-én, szombaton 15 óráról a Kolozsvári FCU látogat a Sepsi OSK stadionjába.

A védelem bal oldalán Dumitrescu (j) egyre többet bakizott

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 20. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 1-1 (1-0)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi Aréna. Vezette: Radu Petrescu (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Bogdan Gheorghe (Bukarest). Tartalék: Iuliana Demetrescu (Rm.-Vâlcea). Ellenőr: Ioan Onicaș (Zilah). Videóbíró: Ovidiu Hațegan (Arad). Segéd-videóbíró: Mihaela Țepușă (Bodzavásár).

Gólszerzők: Tudorie (20.), illetve Nemec (76.).

Sárga lap: Tudorie (63.), Rodriguez (64.), Dumitrescu (73.), illetve Nemec (18.), Rață (19.).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović, Ňinaj, Tamás, Dumitrescu (80. Ispas), Rodriguez (80. Fr. Junior), Păun, Matei (69. Achahbar), Rondón (69. Šafranko), Tudorie, Ștefănescu (28. I. Gheorghe).

FC Voluntari: Popa – Miranda, Matricardi, Armaș, Costin (88. Tavares), Rață (90+3. Popescu), Meleke, Omar, Aliji, Nemec (88. Andres), Florea (62. Merloi).

Megváltak Golofcától

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Sepsi OSK Cătălin Golofcával. A Kolozsvári CFR 1907-től érkezett csatár az utóbbi időben egyre ritkábban lépett pályára, a kezdőcsapatba pedig még ritkábban került be. Egy ideje a mérkőzés jegyzőkönyvébe írható húszas keretet sem sikerült elcsípnie.

Mioveni az ellenfél a kupában

A Sepsi OSK a Románia-kupa csoportköre A csoportjának győzteseként az előre meghatározott párosítás értelmében a B csoport második helyezettjét, a Szuperligában jelenleg utolsó helyen álló CS Mioveni-t kapta ellenfélként a nyolc között. A negyeddöntőt egyetlen menetben, a Sepsi OSK pályáján játsszák április 5-én, illetve a tévés közvetítés függvényében egy nappal korábban vagy későbben.

A Románia-kupa további párosításai: Kolozsvári CFR 1907 – Campionii FC Argeș Pitești, Nagyszebeni Hermannstadt – Kolozsvári FCU, Aradi UTA – Universitatea 1948 Craiova.

A nyárádszeredai Kocsis Bence góljával nyert a Pécs

A második helyen álló Pécs 1-0-ra győzött vasárnap Békéscsabán a magyar labdarúgó NB II 20. fordulójában. A vendégek a második félidő elején a nyárádszeredai Kocsis Bence szabadrúgásból szerzett találatával nyertek.

* Szuperliga, 19. forduló: Bukaresti FCSB – CS Mioveni 5-1; 20. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 1-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Konstancai FCV Farul 4-0.

* Románia-kupa, csoportkör, 3. forduló:

B csoport: Botosáni FC – Bukaresti FCSB 0-2, CS Mioveni – Aradi UTA 0-3, Galaci Suporter Club Oțelul – Bodzavásári Gloria 0-2. A csoport végeredménye: 1. Arad 7 pont, 2. Mioveni 6, 3. FCSB 5, 4. Botosán 3, 5. Bodzavásár 3, 6. Galac 1.

C csoport: CSM Alexandria – Újszentesi CSC 0-4, Konstancai FCV Farul – Kolozsvári CFR 1907 0-0, Kolozsvári FCU – Bukaresti Rapid 1907 0-0. A csoport végeredménye: 1. CFR 1907 5 pont, 2. FCU 5, 3. FCV Farul 5, 4. Rapid 1923 4, 5. Újszentes 3, 6. Alexandria 1.

D csoport: Campionii FC Argeș Pitești – CSU Craiova 2-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Chindia Târgoviște 4-1, CS Marosújvár – Nagybányai Minaur 0-6. A csoport végeredménye: 1. Nagyszeben 6 pont, 2. Pitești 5, 3. Nagybánya 4, 4. CSU Craiova 4, 5. Marosújvár 4, 6. Târgoviște 1.

* II, 20. forduló: Szentlőrinc – Gyirmót FC Győr 0-0, Dorogi FC – Kolorcity Kazincbarcika SC 1-2, Békéscsaba 1912 Előre – Pécsi MFC 0-1, Budafoki MTE – FC Ajka 1-2, Credobus Mosonmagyaróvár – Tiszakécskei LC 0-1, Aqvital FC Csákvár – Szombathelyi Haladás 0-2, Nyíregyháza Spartacus FC – ETO FC Győr 0-2. Az élcsoport: 1. Diósgyőr 40 pont/19 mérkőzés, 2. Pécs 39/20, 3. MTK Budapest 35/19.

A Szuperliga 20. fordulójának mai és szerdai mérkőzései

December 12., hétfő:

* 17.30 óra: FC Universitatea 1948 Craiova – Campionii FC Argeş Piteşti

* 20.30 óra: CS Mioveni – CSU Craiova

December 14., szerda:

* 19.00 óra: Bukaresti Rapid 1923 – Petrolul 52 Ploieşti

A mérkőzéseket a DigiSport, az Orange Sport és a Prima Sport televízió közvetíti.

Már nem Mirel Rădoi a CSU Craiova edzője

Nem jutott tovább a csoportkörből az egyenes kieséses szakaszba a CSU Craiova, miután a D csoport utolsó fordulójában 2-1-es vereséget szenvedett Pitești-en. Ugyan Screciu révén megszerezte a vezetést (55.), a vendéglátók azonban Bertrand találatával egyenlítettek (64.), majd öt perccel később a győztes gólt is megszerezték Tofan révén (69.).

Fotó: a CSU Craiova közösségi oldala

A vereség következtében a CSU Craiova vezetőedzője, Mirel Rădoi lemondott tisztségéről. A szakvezető azt mondta: nem tudja elfogadni, hogy felettesei beleavatkozzanak a szakmai munkába, és kisajátítsanak tőle edzői hatásköröket. A távozó edző kijelentette, sajnálja, hogy elbukták a továbbjutást, de a játékuk nem volt gyenge, a kudarc oka pedig másban, házon belül keresendő.

„Meg kell érteniük, hogy nem ez az út, hanem az, amelyről beszéltünk, amikor a feladatot elvállaltam” – mondta Mirel Rădoi.

Kétmillió eurós jóvátétel Budescunak

Constantin Budescunak 2 millió eurót kell fizessen korábbi klubja, az Al-Shabab. A Nemzetközi Sportdöntőbíróság ugyanis a román futballista javára döntött az előző munkaadója által indított perben.

A szaúdi sportszervezet azután kezdeményezett eljárást a játékos ellen, miután az 2019 nyarán egyoldalúan felmondta szerződését, a csapat szakvezetésétől ugyanis sorozatosan nem kapott játéklehetőséget.

Első körben a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség a klubnak adott igazat, és 725 ezer euró kártérítés kifizetésére kötelezte a román futballistát. Azonban Budescu fellebbezett a sportdöntőbíróságnál, és a lausanne-i testület úgy döntött, a játékos oldalán van az igazság, és 2 millió euróra is jogosult, amit az Al-Shababnak ki kell fizetnie.

Fotó: a román válogatott közösségi oldala