Felborította a papírformát Nyárádtő

Minden várakozást felülmúlva bejutott a 2. ligába jutásért kiírt osztályozó döntőjébe a Nyárádtői Unirea 2018, miután a X. csoportot megnyerő Nagyváradi FC Bihor ellen megnyerte az oda-vissza találkozót.

A párharc egyértelmű esélyese a nagyváradi csapat volt, és ez meglátszott az első, Nyárádtőn rendezett meccsen, amelyet többnyire a vendégek uraltak mezőnyben. Az első félidőben  – tekintve, hogy még három volt hátra – csak méregették egymást a csapatok, helyzetek nem alakultak ki. A második félidő elején azonban Hosu egy fejessel megszerezte a vezetést a vendégeknek. Az FC Bihor növelhette is volna az előnyét, de a lehetőségei kimaradtak, és a 74. percben Codrea remekül ugratta ki a tizenhatos jobb oldalán Dușmanut, aki laposan a bal alsóba helyezte a labdát. Egy perccel később a gólpasszt adó Codrea buta módon kiállíttatta magát, így Nyárádtő az idő hátralévő részében többnyire védekezni kényszerült, de megúszta kapott gól nélkül, miután Gunie jó pozícióból gyengén találta el a labdát, és Bucur védni tudott.

Sokkal eseménydúsabb volt a nagyváradi találkozó. Most is az FC Bihor kezdett támadásban, ám a 15. percben Istrate a leshatárról induló Astafeit indította a védők mögött, utóbbi pedig átemelte a fogadására kimozduló Nergheșen. Szünetig négy nagy lehetőség is kimaradt Bucur kapujánál. A 18. percben Ban szabadrúgása a felső lécről a gólvonalra pattant, a házigazdák már bent látták, a nyárádtőiek és – ami ennél fontosabb – a játékvezetők viszont nem. Ban és C. Jurj lövéseit bravúrral védte a nyárádtői hálóőr, Farcaș pedig elhibázta a kaput. Túloldalt Astafeinek volt lehetősége a különbség növelésére, de szünetig maradt a 0-1.

A második félidő elején az FC Bihor rohamai az 51. percben büntetőt eredményeztek, Piper belépőjét szabálytalannak látta a játékvezető, és Ioviță egyenlített a megítélt tizenegyesből. Nyárádtő azonban nem omlott össze, és egyre veszélyesebbé váltak az ellentámadásai, miközben  Nagyvárad a győztes gólt erőltette. A 68. percben Dușmanu tört be a baloldalon, beadását Olteanu nem tudta lekezelni az ötösön, a labda azonban visszakerült Dușmanuhoz, aki Istratéhoz továbbított, utóbbi kiadta 20 méterre lövésre Vînăunak, s a labda a védőkön megpattanva a hálóban kötött ki. Jött a válasz is azonnal, és a 69. percben Vînău a gólvonalról mentette Gheorghiță közeli labdáját, a 76. percben pedig ismét egyenlítettek a hazaiak: zavartalanul passzolgathattak a tizenhatoson belül, és Gunie nyolc méterről, középről góllal fejezte be az akciót.

A hátralévő negyedórán látszott, hogy egyik csapat sem akar hosszabbítást, és egymást érték a helyzetek, ám a kockáztató váradiak védelmét többször lepték meg a nyárádtőiek. A 77. percben Olteanut az ötös sarkán blokkolták, majd miután Fărcaș öt méterről nem találta el fejjel Bucur kapuját, ismét Olteanu volt veszélyes, ám 10 méterről föléküldte.

A 90. percben harmadszorra is Olteanu veszélyeztetett, egyedül vitte rá Nergheșre, ám a mögötte érkező védővel való csatában elesett, és nincs az a játékvezető, aki büntetőt ítél ilyenkor, ilyen helyzetben, a hazai csapat ellen. Aztán a 90+2. percben Istrate kapura küldött szögletét ütötte fölé a váradi kapus, s amikor már mindenki beletörődött, hogy hosszabbítás lesz, Astafei kihasználta, hogy Nergheș és Stan egymásra várt, kettejük között elcsípte a labdát, s noha kisodródott egy kicsit, egy visszacsel után a hosszú felsőbe lőtt, lezárva ezzel a párharcot.

Az osztályozó döntőjében a nyárádtőiek régi ismerőse, a Vajdahunyadi Corvinul 1921 lesz az ellenfél, amellyel az idén már ötször találkozott, kétszer az alapszakaszban, háromszor a rájátszásban, de egyszer sem sikerült nyernie ellene. A mérkőzéseket június 3-án, szombaton, és 7-én, szerdán játsszák.

Osztályozó a labdarúgó 2. ligába jutásért, első mérkőzés: Nyárádtői Unirea 2018 – Nagyváradi FC Bihor 1-1 (0-0).

Nyárádtő, városi labdarúgópálya. Vezette: Dragoș Lunca (Kolozsvár) – Ștefan Dumitrache (Palanca), George Turcu (Bukarest). Tartalék: Victor Hurducaș (Nagyiklód). Ellenőrök: Cristian Nica (Ploiești), Dragoș Ionescu (Bukarest).

Nyárádtő: Bucur – Suslak, Ndiesse, Piper, Coza, Vasiu, Oltean (72. Dușmanu), Bálint (63. Codrea), Trif (63. Vînău), Istrate (86. Vomir), Astafei.

FC Bihor: Nergheș – Hosu (85. Popa), Cherman, Gheorghiță, Ioviță, Farcaș, Gunie, Stan, Ban (64. Sg. Jurj), C. Jurj, Serediuc (57. Petruș).

Gólszerzők: Dușmanu (74.), illetve Hosu (49.).

Piros lap: Codrea (79.).

Osztályozó a labdarúgó 2. ligába jutásért, második mérkőzés: Nagyváradi FC Bihor – Nyárádtői Unirea 2018 2-3 (0-1).

Nagyvárad, Bodola-stadion. Vezette: Cristian Moldoveanu (Sepsiszentgyörgy) – Alexandru Mihăilă (Rm. Vâlcea), Ioan Humita (Örményes). Tartalék: Mircea Salomir (Kolozsvár). Ellenőrök: Marcel Savaniu (Szatmárnémeti), Antonie Burtea (Resicabánya).

FC Bihor: Nergheș – C. Jurj, Stan, Farcaș, Ioviță, Serediuc (72. Petruș), Gunie, Cherman, Gheorghiță, Ban (56. A. Popa), Hosu.

Nyárádtő: Bucur – Suslak, Ndiesse, Vasiu, Coza, Piper (63. Dușmanu), Bálint (90+7. Vomir), Istrate, Oltean, Trif (46. Vînău), Astafei.

Gólszerzők: Ioviță (52. – büntetőből), Gunie (76.), illetve Astafei (15., 90+4.), Vînău (68.).

Osztályozó a labdarúgó 2. ligába jutásért, elődöntők (az első mérkőzést az elsőként szereplő csapat játszotta hazai pályán, a visszavágót a második csapat): CSM Rm. Sărat – Foresta Suceava 1-1 és 0-2 (1-3), Karácsonkői Ceahlăul – Bodzavásári Metalul 1-1 és 2-1 (3-2), SC Popești-Leordeni – CS Afumați 2-1 és 1-1 (2-1), Konstancai FCV Farul II – CS Tunari 3-1 és 0-4 (3-5), Viitorul Dăești – CS Blejoi 3-4 és 6-2 (9-6), CSO Plopeni – CSM Alexandria 0-1 és 0-1 (0-2), Lippai Șoimii – Dévai CSM 0-1 és 2-2 (2-3), CSO Filiași – Resicabányai Muncitoresc 2-2 és 0-5 (2-7), Beszterce-naszódi Gloria 2018 – Vajdahunyadi Corvinul 1-2 és 1-2 (1-4), Nyárádtői Unirea 2018 – Nagyváradi FC Bihor 1-1 és 3-2 (4-3).