2024. july 1., Monday

A Fehérvár FC hazai pályán 2-0-ra legyőzte a sereghajtó Mezőkövesdet a magyar labdarúgó NB I ötödik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A nyeretlenek csatáján a piros-kékek sikere azt jelentette, hogy már csak a matyóföldiek nem győztek az élvonal 2023/2024-es szezonjában.

A találkozót megelőzően a Sóstói Stadion előtt felavatták a klub legendás edzőjének, az öt évvel ezelőtt elhunyt Kovács Ferencnek a szobrát. Nagy Benedek szobrászmester műve egy jól ismert fotó alapján készült el, ezen Kovács Ferenc a kispadon ül, így a szurkolók is mellette emlékezhetnek a múltra.

A mérkőzésbe nagy lendülettel vetették bele magukat a hazai szurkolók, de az első félidőben csalódniuk kellett, ugyanis a két csapat gyakorlatilag komoly helyzet nélkül hozta le a játékrészt.

A fordulást követően hatalmas mezőnyfölénybe került a Fehérvár, de inkább egy-egy egyéni villanásnak köszönhetően tudott csak veszélyt teremteni, előbb Schön fordult be és tüzelt nagy erővel, majd Kalmár jó 30 méterről találta el a kapufát, utóbbi lövését Piscitelli ujjheggyel tolta az oldalsó lécre. A 82. percben egy pontrúgás után tört meg a jég, Kalmár szögletét a csereként pályára lépő Szabó továbbította a hálóba.

A Mezőkövesd a 93. percben egyenlíthetett volna, de Drazic közeli lövését Tóth bravúrral hárította, ezzel otthon tartotta csapatának a három pontot. A hazaiak az ellentámadásból állították be a végeredményt, Kastrati a vendégek messze kifutó kapusa mellett elvitte a labdát és gyakorlatilag begyalogolt a hálóig.

A fehérvári Schön Szabolcs Gergő (b) és a mezőkövesdi Christian Gomis párharca

Fotó: MTI/Vasvári Tamás

NB I, 5. forduló: Fehérvár

FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-0 (0-0).

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3196 néző, vezette: Bogár.

Fehérvár FC: Tóth B. – Csongvai, Serafimov, Spandler, Fiola (70. Bese) – Kalmár, Christensen (81. Flores) – Karamoko (70. L. Kastrati), Katona M.

(70. Szabó L.), Schön (90+2. Larsen) – Kodro.

Mezőkövesd Zsóry FC: Piscitelli – Kállay, Lukic, Beriasvili, Filip – Brtan, Gomis (71. Lehoczky), Nahirnij (46. Szalai J.), Molnár G. (46. Illés) – Drazic, Da. Babunski (71. Cseri).

Gólszerzők: Szabó L. (82.), L. Kastrati (90+4.).

Sárga lap: L. Kastrati (95.), illetve Beriasvili (17.), Kállai (63.), Brtan (84.).

* NB I, 5. forduló: Debreceni VSC – MTK Budapest 1-3, Ferencvárosi TC – Paksi FC 6-1, Fehérvár FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-0. Az élcsoport: 1. Diósgyőr 10 pont/5 mérkőzés, 2. Kecskemét 9/4, 3. Debrecen 9/4.

* NB II, 6. forduló: Budapest Honvéd – Szombathelyi Haladás 1-2, Vasas FC – BFC Siófok 4-0, Kolorcity Kazincbarcika SC – FC Ajka 1-0, Pécsi MFC – Gyirmót FC Győr 0-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Aqvital FC Csákvár 0-2, ETO FC Győr – Tiszakécskei LC 2-0, Credobus Mosonmagyaróvár – BVSC-Zugló 3-3, Budafoki MTE – HR-Rent Kozármisleny 1-2, Soroksár SC – Nyíregyháza Spartacus FC 1-2. Az élcsoport: 1. ETO FC Győr 15 pont, 2. Budafoki MTE 13, 3. HR-Rent Kozármisleny 12 (4 győzelem), 4. Nyíregyháza Spartacus FC 12 (3, 9-5), 5. Pécsi MFC 12 (3, 4-0).

Elszenvedte első vereségét az FCSB

Megszakadt az FCSB győzelmi sorozata a román labdarúgó Szuperligában. A bukaresti alakulat hibátlan (a lehetséges ötből öt siker) mérleggel vezette a rangsort, azonban hétfő este 2-1-re kikapott Aradon, az UTA-tól. A fővárosiak jól kezdtek, már a 4. percben vezetést szereztek Coman révén, azonban a hazaiak fokozatosan átvették az irányítást, és a telt házas stadion közönségétől hajtva a 13. percben egy tizenegyesgóllal egyenlítettek (gólszerző: Fabry), majd a második félidőben a győztes találatot is megszerezték Cooper révén. Az FCSB kettős emberhátrányban fejezte be a mérkőzést, Panteát az első félidőben, Comant a szünet után állította ki George Găman játékvezető.
A Szuperliga 7. fordulójának eddig nem közölt eredményei: Konstancai FCV Farul – CSU Craiova 2-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Kolozsvári FCU 2-2, Aradi UTA – Bukaresti FCSB 2-1.
A Jászvásári CSM Politehnica – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK mérkőzést október 19-ére halasztották, hogy a háromszékiek megfelelően tudjanak felkészülni a csütörtöki, Európa-konferencialiga-selejtező mérkőzésükre.