Az FCSB 1-0-s idegenbeli győzelmet aratott a CSZKA 1948 Szófia elleni párharc első  mérkőzésén a labdarúgó Európa-konferencialiga 2. selejtezőkörében.

A találkozó nyitányán a CSZKA 1948 birtokolta többet a labdát, ám a gólhelyzetek az első félidő közepéig elmaradtak.

A mérkőzés egyetlen gólját Florinel Coman szerezte a 28. percben: a FCSB játékosa a Naumov kapusról kipattanó labdát belsővel a hálóba küldte (0-1).

A második félidőben a bolgárok többet kezdeményeztek, és megpróbáltak gondot okozni Târnovanunak, de a bukarestiek hálóőre rendre hárított, így az egyenlítés elmaradt.

A találkozó a 70. perc tájékán félbeszakadt a világítóberendezés meghibásodása miatt. A bolgár fővárost a meccs idején vihar érte, több lámpatest kialudt vagy csökkentett fényerővel üzemelt, és mivel a látási viszonyok így már nem voltak optimálisak, az olasz Luca Pairetto megállította a játékot. A mérkőzés, a helyreállítást követően, néhány perccel később folytatódhatott.

A visszavágót augusztus 3-án 21.30 órai kezdettel a bukaresti Diadalív (Arcul de Triumf) stadionban rendezik.

A két csapat összetétele:

* CSZKA 1948 Szófia: Naumov – Gurishta, Petrov, Heliton, Orachav – Daskalov, Tsenov (Thalis ‘46) – Rusev (Karageren ‘60), Stoichkov (Vutov ‘60), Pedrinho (Kirilov ‘76) – Kjartansson (Wankewai ‘76).

* FCSB: Târnovanu – Ov. Popescu (Creţu ‘61), Dawa, Haruţ, Radunovic – Băluţă (Oct. Popescu ‘46), Şut, Olaru (Radaslavescu ‘83) – Cordea (Edjouma ‘46), Compagno, Coman (Miculescu ‘83).

Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések:

* bajnoki ág: KÍ (feröeri) – BK Häcken (svéd) 0-0, Zalgiris Vilnius (litván) – Galatasaray (török) 2-2, Ludogorec Razgrad (bolgár) – NK Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-1, Raków Czestochowa (lengyel) – Qarabag (azeri) 3-2, HJK (finn) – Molde FK (norvég) 1-0, Breidablik (izlandi) – FC Koppenhága (dán) 0-2, FC Sheriff Tiraspol (moldovai) – Maccabi Haifa (izraeli) 1-0, Arisz Limassol (ciprusi) – BATE Boriszov (fehérorosz) 6-2, Zrijnski Mostar (bosnyák) – Slovan Pozsony (szlovák) 0-1, GN Dinamo Zágráb (horvát) – FC Asztana (kazah) 4-0;

* nem bajnoki ág: Dnyipro-1 (ukrán) – Panathinaikosz (görög) 1-3, Servette FC (svájci) – KRC Genk (belga) 1-1.

Európa-konferencialiga, selejtező, 2. forduló, 1. mérkőzések: Midtjylland (dán) – Progres Niederkorn (luxemburgi) 2-0, Nyeman Grodno (fehérorosz) – Balzan (máltai) 2-0, Fenerbahce (török) – Zimbru Kisinyov (moldovai) 5-0, CSZKA 1948 (bolgár) – FCSB 0-1, RFS (lett) – Sabah (azeri) 0-2.

* 21.30 óra: Bukaresti Dinamo 1948 – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK
A mérkőzéseket a DigiSport, a Prima Sport és az Orange Sport televízió élőben közvetíti.