Négyhetes bajnoki szünet, illetve másfél hónappal az utolsó hazai mérkőzés után ismét férfi bajnoki kosárlabdamérkőzést játszottak a Ligetben. A marosvásárhelyi városi sportklub az alsóházban eddig veretlen Galaci CSM-t fogadta, ám George Trif együttesének törlesztenivalója volt, miután nagyon döcögősen kezdte az alsóházat, kikapott Foksányban, és nehezen nyert a Laguna Sharks otthonában.

Ennek megfelelően nagy lendülettel játszott, ám igen feszült végjáték és kis szerencse is kellett a sikerhez.

Nagyon rosszul kezdett a CSM, az első négy percben mintha azt gyakorolta volna, hogy miként kell kihagyni a palánk alól, egyedül. Öt-hat ilyen kimaradt próbálkozás is volt, míg aztán lassan kezdett a gyűrűbe is hullani a labda. Eközben Galac többször távolról próbálkozott sikertelenül, ami lehetővé tette az egyenlítést, és a vezetés átvételét is Trif George legényei számára. A folytatásban több triplát is szerzett a házigazda csapat, szünetben 57%-on állt a félkörön túlról, ugyanakkor a lepattanózásban az ellenfél fölé nőtt, s ez lehetővé tette a hozzávetőleg tízpontos (plusz-mínusz) előny kiépítését, amit aztán meg is tartottak szinte a harmadik negyed végéig, amikor 12 pont volt a különbség, egy perccel a negyed vége előtt. Ez olvadt el kevesebb, mint másfél perc alatt. Előbb Lowrance ellen ítéltek lépést, és Nikolić bevágott (teljesen üresen) egy triplát, majd a negyedik negyedben Galac indíthatott, és hármassal kezdte, illetve egy újabb kimaradt hazai támadás után egy sportszerűtlen szabálytalanságot követő öt galaci pont következett: Kettő az eredeti szabaddobásből, majd két plusz egypontos játék, s máris Galac vezetett eggyel (72:73).

Innen pedig már arról szólt a meccs, hogy kinek erősbbek az idegei. Előbb a CSM került néggyel előnybe, majd Galac is hasonló különbséggel. Mathis némi szerencsével beszédülő triplája egyre csökkentette a hátrányt, Martinić szabaddobásaival már ismét Marosvásárhely volt előnyben, sőt Mitrović pontatlan passzát követően Sánta szerzett további két pontot, aztán Martinić még kettőt. Ezt az öt pontot is behozta azonban az ellenfél, 54 másodperccel a vége előtt Mitrovićra ismét nem mozdultak ki a védők, és a triplája egyenlítést ért (92:92).

A hátralévő időben pedig két fontos tényező járult hozzá a sikerhez. Egyrészt Sánta és társai kétszer is megszerezték a támadó lepattanót, másrészt a játékvezetők két fontos kérdésben is a CSM javára ítéltek. Nem állítjuk, hogy tévedtek, de tény, hogy 35 másodperccel a vége előtt videózás után kapta meg a hazai alakulat a bedobás jogát, majd kilenc másodperccel a zárás előtt a lepattanózáskor Sánta kapott szabaddobásokat, a marosvásárhelyi beállós pedig értékesítette ezeket.

A maradék nyolc másodpercben Galac a támadó térfélről jöhetett, és Mitrovićnak még volt egy próbálkozása távolról, ezúttal azonban kiszorított helyzetből, így a végső dudaszó kétpontos hazai sikert talált.

A Marosvásárhelyi CSM a következő három mérkőzését is hazai pályán játssza. Pénteken 19 órai kezdettel a Bukaresti CSA Steaua lesz a ligeti sportcsarnok vendége.

Országos kosárlabda-bajnokság, alsóházi középszakasz, 3. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Galaci CSM 94:92 (20-16, 31-24, 21-25, 22-27).

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 1428 fizető néző. Vezette: Laurențiu Grigoraș (Buzău), Cristian Trofim (Temesvár), Ioana Drăgoi (Temesvár). Ellenőr: Viorel Constantinescu (Kolozsvár).

Marosvásárhely: Martinić 23 pont (4), Mathis 22 (4), Sánta 21, Gajović 10 (1), Lowrance 7 (1), Bölöni 5 (1), Person 4, Sólyom 1, Șolopa 1, Borșa. Kispadon: Mureșan, Engi-Rosenfeld.

Galac: Mitrović 20 pont (3), Armus 17, Prijović 15 (1), Gibbs 12 (2), Calenic 8 (2), Nikolić 6 (2), Ciotlăuș 6, Stan 5, Petica 3 (1). Kispadon: Azaria, Gherman, Duica.

Kosárlabda Nemzeti Liga, középszakasz:

* felsőház, 3. forduló: Kolozsvári U-BT – CSO Voluntari 74:66, Nagyváradi CSM – Nagyszebeni CSU 81:80, Bukaresti Rapid – Konstancai CSM Athletic 93:80, Temesvári OMHA Mozzart Bet – SCM U Craiova 72:85. A FC Argeș Pitești – Bukaresti Dinamo mérkőzést 6-án játsszák. Elmaradt találkozón: Temesvári OMHA Mozzart Bet – Kolozsvári U-BT 59:83.

* alsóház, 3. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Galaci CSM 94:92, Bukaresti Laguna Sharks – Csíkszeredai VSKC 89:86, Bukaresti CSA Steaua – Petrolul Ploiești 95:93, Zsilvásárhelyi CSM – Foksányi CSM 2007 89:93. Elmaradt mérkőzésen: Petrolul Ploiești – Bukaresti Laguna Sharks 107:74.

Fotó: Nagy Tibor