2022. december 5., hétfő

Hiteles tájékoztatás, közösségformáló vélemények

Marosvásárhely

Nemzetek Ligája, 5. forduló:

* A divízió

1. csoport: Horvátország – Dánia 2-1, Franciaország – Ausztria 2-0. A csoport állása: 1. Horvátország 10 pont, 2. Dánia 9, 3. Franciaország 5, 4. Ausztria 4.

2. csoport: Csehország – Portugália 0-4, Spanyolország – Svájc 1-2. A csoport állása: 1. Portugália 10 pont, 2. Spanyolország 8, 3. Svájc 6, 4. Csehország 4.

3. csoport: Németország – MAGYARORSZÁG 0-1, Olaszország – Anglia 1-0.

4. csoport: Lengyelország – Hollandia 0-2, Belgium – Wales 2-1. A csoport állása: 1. Hollandia 13 pont, 2. Belgium 10, 3. Lengyelország 4, 4. Wales 1.

* B divízió

1. csoport: Örményország – Ukrajna 0-5, Skócia – Írország 2-1. Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen: Skócia – Ukrajna 3-0. A csoport állása: 1. Skócia 12 pont, 2. Ukrajna 10, 3. Írország 4, 4. Örményország 3.

2. csoport: Izrael – Albánia 2-1. A csoport állása: 1. Izrael 8 pont/4 mérkőzés, 2. Izland 3/3, 3. Albánia  1/3.

3. csoport: Bosznia-Hercegovina – Montenegró 1-0, Finnország – ROMÁNIA 1-1.

4. csoport: Szlovénia – Norvégia 2-1, Szerbia – Svédország 4-1. A csoport állása: 1. Norvégia 10 pont, 2. Szerbia 10, 3. Szlovénia 5, 4. Svédország 3.

* C divízió:

1. csoport: Litvánia – Feröer 1-1, Törökország – Luxemburg 3-3. A csoport állása: 1. Törökország 13 pont, 2. Luxemburg 8, 3. Feröer 5, 4. Litvánia 1.

2. csoport: Észak-Írország – Koszovó 2-1, Ciprus – Görögország 1-0. A csoport állása: 1. Görögország 12 pont, 2. Koszovó 6, 3. Ciprus 5, 4. Észak-Írország 5.

3. csoport: Kazahsztán – Fehéroroszország 2-1, Szlovákia – Azerbajdzsán 1-2. A csoport állása: 1. Kazahsztán 13 pont, 2. Azerbajdzsán 7, 3. Szlovákia 6, 4. Fehéroroszország 2.

4. csoport: Grúzia – Észak-Macedónia 2-0, Bulgária – Gibraltár 5-1. A csoport állása: 1. Grúzia 13 pont, 2. Észak-Macedónia 7, 3. Bulgária 6, 4. Gibraltár 1.

* D divízió:

1. csoport: Liechtenstein – Andorra 0-2, Lettország – Moldova 1-2. A csoport állása: 1. Lettország 12 pont, 2. Moldova 10, 3. Andorra 7, 4. Liechtenstein 0.

2. csoport: Észtország – Málta 2-1. A csoport állása: 1. Észtország 9 pont, 2. Málta 6, 3. San Marino 0.


Televíziós közvetítések

* 18.00 óra, DigiSport 1: ROMÁNIA – Németország (U20-as barátságos mérkőzés)

* 21.30 óra, DigiSport 3: Brazília – Tunézia (barátságos mérkőzés)

* 21.45 óra, M4 Sport, DigiSport 2, Prima Sport 2: MAGYARORSZÁG – Olaszország (Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport)

* 21.45 óra, Prima TV: ROMÁNIA – Bosznia-Hercegovina (Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport)

* 21.45 óra, DigiSport 1, Prima Sport 1: Anglia – Németország (Nemzetek Ligája, A divízió, 3. csoport)

* 21.45 óra, DigiSport 4: Montenegró – Finnország (Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport)