Döntetlenre végződött a CS Mioveni – Sepsi OSK mérkőzés a labdarúgó Szuperliga 24. fordulójában. Az azonban, hogy a találkozó nem az OSK győzelmével zárult, egyértelműen a Marcel Bîrsan játékvezető lelkén szárad. A FC Universitatea 1948 Craiova elleni, botrányosan félbeszakadt mérkőzés után Diószegi László klubtulajdonos azt mondta: attól tart, hogy ezek után vadászni fogják a csapatát. Jelentjük: megkezdődött.

Ismerjük be: nem ez volt a sepsiszentgyörgyi csapat legjobb meccse ebben a bajnokságban, a januári újrakezdés óta mintha elfelejtette volna a Bergodi-legénység a korábban védjeggyé vált passzjátékát, ezt láttuk a Rapid 1923 ellen, a Craiova elleni mérkőzéscsonk során, és most Mioveni-ben is. Ennek ellenére, az első néhány perc kivételével, az OSK volt a jobb csapat, és megérdemelte volna a győzelmet, ha a játékvezető több döntése nem ellene született volna.

A meccset Mioveni nagy lendülettel kezdte, az 5. percben Bensajíb lövése próbára tette Niczulyt, majd ugyancsak Bensajíb veszélyesen kanyarodó beadását tornászta ki szögletre a szentgyörgyi kapus. Egy perccel később Aganović kanalazta ki az ötösön Garutti elől.  Ezt követően azonban az utolsó néhány percig csak az OSK volt veszélyes, és a 9. percben Matei meg is szerezte a vezetést, miután Rondón mellel elé helyezett labdáját szögből a hosszú sarokba csavarta (0-1). Egy perccel később Rondón lyukat rúgott öt méterre a kaputól, aztán a 16. percben jó pozícióból fölé küldte.

A második félidő fontos eseményének időpontja az 55. perc, amikor Păunt elkaszálták a tizenhatoson belül, de sem Bîrsan, sem a videóbírók nem láttak szabálytalanságot. Valóban nem lett volna a legtisztább tizenegyes, de így is sokkal egyértelműbbnek tűnt, mint amit a bíró a másik oldalon a hosszabbításban megadott... Addig azonban még kimaradt három lehetőség Greab kapujánál: a 70. percben Šafranko egyedül vitte rá a kapusra, de nem tudta kicselezni, majd a beadást Tudorie 3 méterről fölé fejelte, a 73. percben pedig Matei fejese szállt megint fölé, majd Aganović lőtt fölé csúnyán jó helyzetből, 14 méterről.

A meccs azok után vett váratlan fordulatot, hogy Bîrsan két perc alatt két sárgával kiküldte Păunt. Az elsőt nem világos, miért, talán reklamálásért adta, miközben a házigazdák egész meccsen folyamatosan reklamáltak, őket pedig csak szóban nyugtatgatta. Ezzel nem maradt, aki a védelem előtt szűrjön, így annak ellenére, hogy Šafranko helyére néhány perccel korábban beállt Tamás harmadik hátvédként, a zárópercekben Mioveni emberfölényben rohamozni tudott. A 89. percben Diallo veszélyes lövése az alsó sarok mellett suhant el, majd Toma 18 méterről fölé küldte. A hosszabbítás utolsó néhány másodpercében pedig Bîrsan úgy döntött, belenyúl a végeredménybe. Rusu elpöckölte Tamás mellett a labdát, utóbbi gyorsan visszahúzta a lábát, a mioveni-i csatár azonban szándékosan letalpalta a védőt, elesett és jajgatni kezdett. Ezért büntetőt adni, miután a Păun buktatását elengedted, egyértelműen kettős mérce. Azt mondanunk sem kell, hogy a videószobában ülők ezúttal is némák maradtak...

Ám ha már a bíró megadta, Rusu berúgta (1-1), Bîrsan pedig gyorsan lefújta a meccset.

A FCU 1948 Craiova elleni, múlt heti mérkőzés kapcsán a fegyelmi bizottság, a nyilvánvaló tényállás dacára, elnapolta a döntést, s elképzelhető, hogy a héten sem születik határozat. A Sepsi OSK pedig hétfőn a Chindia Târgoviștét fogadja hazai pályán.

Fotó: a CS Mioveni közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 24. forduló: CS Mioveni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (0-1).

Mioveni, városi stadion. Vezette: Marcel Bîrsan (Bukarest) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Radu Ghingulac (Bukarest). Tartalék: Florin Andrei (Marosvásárhely). Ellenőr: Augustus Constantin (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Segéd-videóbíró: Cristina Trandafir (Bukarest).

Gólszerzők: Rusu (90+5. – büntetőből), illetve Matei (9.)

Sárga lap: Lepistu (60.), illetve Dumitrescu (28.), Ion Gheorghe (55.), Păun (84.).

Kiállítva: Păun (86.).

CS Mioveni: Greab – Sno, Scarlatache, Garutti, Marquinhos, Lixandru, Lepistu (68. Toma), Antal (78. Krasniqi), Bensajíb (68. Diallo), Carnat (78. Buziuc), Rusu.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Bălașa, Dumitrescu, Aganović (79. Fr. Junior), Păun, Matei (84. Achahbar), I. Gheorghe, Šafranko (84. Tamás), Rondón (66. Tudorie).

Szuperliga, 23. forduló: CS Mioveni – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1, Kolozsvári CFR 1907 – Bukaresti FCSB 0-1.