2024. june 30., Sunday

Amint várható volt, nem lesz egyszerű feladat a CSU Medicina női röplabdacsapata számára kiharcolni a bennmaradást a FC Argeș Pitești elleni sorozatban. A három győzelemig tartó sorozat első két mérkőzésén megoszlottak a győzelmek, s noha a Medicina összesen öt játszmát nyert, míg az ellenfél csak hármat, a sorozatban 1-1 az állás. Mivel a következő két mérkőzést Pitești-en játsszák, a marosvásárhelyi csapatnak idegenbeli győzelemre vagy győzelmekre van szüksége a bennmaradáshoz.

Két teljesen ellentétes mérkőzést játszottak a csapatok szombaton és vasárnap a Pongrácz Antal-csarnokban. Az első meccsen a hazai gárda képtelen volt kezelni a lámpalázat, az első játszmában hiába vezetett négy ponttal is, majd a vége felé 22:20-ra, mégis vesztett a végjátékban. Aztán, miután a következő játszmát simán hozta, a harmadikban bennragadt a rajtnál, 1:11-gyel kezdett, nem tudott mit kezdeni Miclăuș nyitásaival. Ekkor már fele sem volt tréfa, és a negyedik játszmában úgy tűnt, végleg összeszedték magukat, de az ötödiket is négy ki nem kényszerített hibával kezdték, és ekkor már annyira görcsösek voltak, hogy szinte ajándékba adták a meccset az ellenfélnek, noha összességében több pontot szereztek (98-96).

Egészen másként nézett ki a vasárnapi találkozó, amelyet elejétől a végéig a meccset csere nélkül lehozó CSU Medicina uralt, Krystle 18, Cristea 15, Aelbrecht 9 ponttal járult hozzá a megkérdőjelezhetetlen győzelemhez.

Összességében így hiába volt jobb a marosvásárhelyi együttes a két nap alatt, az állás 1-1, és így már biztos, hogy Pitești-en két mérkőzés lesz, április 13-án és 14-én. A Medicina képes rá, hogy kétszer is nyerjen, és lezárja a sorozatot, de arra mindenképpen szükség lesz, hogy legalább egy győzelmet szerezzen, mert akkor a mindent eldöntő ötödik találkozót ismét Marosvásárhelyen rendezik.

Női röplabda A1 osztály, kiesés elleni sorozat, 1. mérkőzés: Marosvásárhelyi CSU Medicina – FC Argeș Pitești 2:3 (23:25, 25:17, 14:25, 25:14, 11:15).

Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 200 néző. Vezette: Andrei Savu (Kolozsvár), Tudor Pop (Kolozsvár). Ellenőr: Mircea Spătăceanu (Nagybánya).

CSU Medicina: Tarța, Postea, Cristea, Aelbrecht, Gheți, Krystle. Liberó: Jeremić. Csere: Buran, Politanszka.

FC Argeș: Licseva, Miclăuș, Grafort Maren, Diaz Cairo, Massip, Martinez Hernandez. Liberó: Stan (Vizitiu). Cserék: Radu, Atanaszova, Airoaie, Reyes Mora, Guceanu.

Női röplabda A1 osztály, kiesés elleni sorozat, 2. mérkőzés: Marosvásárhelyi CSU Medicina – FC Argeș Pitești 3:0 (25:20, 25:20, 25:14).

Marosvásárhely, Pongrácz Antal csarnok, 200 néző. Vezette: Tudor Pop (Kolozsvár), Andrei Savu (Kolozsvár). Ellenőr: Mircea Spătăceanu (Nagybánya).

Női röplabda A1 osztály:
* felsőházi rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzések (két győzelemig tartó párharcok): CSM Târgoviște – Brassói Corona 3:1, Bukaresti Rapid – Bukaresti CSM 3:2, Balázsfalvi Volei Alba – Bukaresti Dinamo 3:1, Lugosi CSM–CSO Voluntari 2005 1:3;
* alsóházi rájátszás, kiesés ellen, 1. és 2. mérkőzések (három győzelemig tartó párharcok): Konstancai CSM – Bákói Știința CSM 3:0 és 3:0 (2-0), CSU Medicina – FC Argeș Pitești 2:3 és 3:0 (1-1).