2024. june 26., Wednesday

Némi meglepetésre Mezőpagocsa nyerte a labdarúgó-Románia-kupa Maros megyei szakaszának döntőjét, miután büntetőrúgásokkal felülmúlta a Marosszentkirály-Náznánfalva csapatát. Utóbbi a második fontos csatáját veszítette el egyetlen hét alatt, miután a 4. liga felsőházának utolsó fordulójában kikapott Radnóttól, és elszalasztotta azt az esélyt, hogy a 3. ligába jutásért játszhasson.

A nyárádtői stadionban rendezett kupadöntőben az első félidőben az esélyesebbnek tartott Marosszentkirály-Náznánfalva szerzett vezetést, a második félidőben azonban Mezőpagocsának sikerült egyenlítenie. A hosszabbítás során ismét egy-egy gólt szerzett a két csapat, a büntetőrúgásoknál azonban 4-2 arányban Mezőpagocsa bizonyult jobbnak. Ezzel jogot szerzett arra, hogy Maros megyét képviselje a megyeközi szakaszon, amelynek első körét július közepén rendezik.

Fotó: a megyei labdarúgó-egyesület közösségi oldala