Előnyből kapott ki Nyárádtő

Az első félidőt követően vezetett, ám végül alulmaradt a feljutási álmokat dédelgető Nyárádtői Unirea 2018 a labdarúgó 3. liga IX. csoportjának 1. fordulójában. Igaz, az egyik legerősebb riválisának számító Kudzsir otthonában kapott ki.

Kiegyensúlyozott játékot hozott a Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 találkozó első félideje. A házigazdáknak Tîrla révén volt több lehetőségük, miközben Nyárádtő részéről Astafei veszélyeztetett. Az egyetlen gól azonban azt követően esett, hogy a játékvezető felmutatta a félidő egyperces meghosszabbítását. Egy kudzsiri szabadrúgás után a felszabadításból gyors ellentámadás bontakozott ki, Istrate nagyon jó ütemben ugrott ki a védők vonaláról, és Jisa alatt a hálóba lőtt (0-1).

Szünet után Kudzsir egyre veszélyesebbé vált, ám egész a 69. percig Nyárádtő jól állta a sarat. Ekkor azonban egy röviden felszabadított labda a lendületből érkező Udrea elé pattant, ő 25 méterről nagyon eltalálta a játékszert, amely a hosszú sarokban kötött ki (1-1). Az egyenlítés után beszorult Nyárádtő, és a 80. percben egy partbedobást követően Suslak rossz ütemben ugrott fel fejelni, a labda pedig a melléhez szorított kezére pattant. A játékvezetőnek ez elég volt, hogy büntetőt ítéljen, amelyet Păcurar értékesített (2-1).

A maradék tíz percben Nyárádtő nem igazán tudott közel férkőzni Jisa kapujához, ettől egyre idegesebbé vált, és végül Rusu a kiállítás sorsára jutott, miután mondott valamit a játékvezetőnek. Minden bizonnyal nem dicsérte meg...

Nyárádtő szombaton a Kolozsvári Sănătatea ellen játssza első idénybeli mérkőzését hazai pályán.

Labdarúgó 3. liga, IX. csoport, 1. forduló: Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1 (0-1)

Kudzsir, városi stadion. Vezette: Claudiu Gaitin (Temesvár) – Răzvan Nistoran (Resicabánya), Roberto Svatsinka (Resicabánya). Ellenőr: Iulian Szekely (Kolozsvár), Ciprian Mardan (Fogaras).

Gólszerzők: Udrea (69.), Păcurar (80. – büntetőből), illetve Istrate (45+1.).

Sárga lap: Udrea (61.), Vlădia (73.), Tîrla (90+4.), illetve Suslak (37.)

Kiállítva: Rusu (90+2.).

Metalurgistul: Jisa – Dohotariu, S. Itu (60. Haj), Vlădia, Vitinha, Șaucă, Boldea, Udrea, Tîrla, Păcurar (87. Grozav), Domșa (73. L. Itu).

Unirea 2018: Feier –  Birtalan L., Vasiu, Suslak, Onișor (82. Boar), Piper, Vânau (68. Ciubăncan), Rusu – Istrate (79. Ganea), Codrea (46. Petra), Astafei (68. Birtalan R.).

3. liga, IX. csoport, 1. forduló: Gyulafehérvári CSU – Kolozsvári Viitorul 2-1, CS Marosújvár – Vajdahunyadi Corvinul 0-4, Szászrégeni CSM Avântul – ACS Marosvásárhely 2-1, Kudzsiri Metalurgistul – Nyárádtői Unirea 2018 2-1, Kolozsvári Sănătatea – Gyulafehérvári Unirea 3-0.

Kolozsvár ellen a kupában

Szerdán rendezik a labdarúgó Románia-kupa országos szakaszának második körét. Maros megyéből már csak egyetlen csapat érdekelt, a Nyárádtői Unirea 2018, amely nehéz feladat elé néz, hiszen idegenben, az előző idényben szintén a 3. liga felsőházában szerepelt Kolozsvári Viitorul otthonában lép pályára.

A mérkőzés fél hatkor rajtol, döntetlen esetén hosszabbítások, illetve büntetőrúgások döntenek a továbbjutásról. Az idén először rendezett csoportkörbe jutásig ezen kívül még két kört kell teljesítsenek a csapatok.