2024. june 30., Sunday

Az FCSB hazai pályán 2-2-es döntetlent ért el a Rapid ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának ötödik fordulójában, szombat este.

A bukaresti Nemzeti Arénában több mint 45 ezer néző előtt rendezett találkozót a házigazdák kezdték jobban, hiszen Florinel Coman már a 3. percben betalált, azonban a gólt les miatt érvénytelenítettek. Az FCSB-nek azonban ez nem vette el a kedvét, és a 10. percben megszerezte a vezetést Darius Olaru révén. A Rapid elképesztően reagált, és mindössze négy perc alatt megfordította az állást. Előbb Krasniqi egyenlített (12.), majd Albion Rrahmani is betalált (16.), és a giulești-i gárda máris 2-1-re vezetett. Sőt, a 21. percben Hasani is betalált a Rapidtól, de a gólt Rrahmani lesállása miatt érvénytelenítették. Az FCSB a 39. percben egyenlíthetett volna, azonban Miculescu hihetetlenül hibázott, a hatosról fölé fejelt.

Szünet után a hazaiak edzője, Eliasz Haralambusz pályára küldte Alexandru Băluțát, és ihletettnek bizonyult, hiszen a tartalékként pályára lépett futballista az 57. percben Radunovic passzából egyenlített. Aioani a 64. percben még kivédte Florinel Coman lövését, újabb gól pedig a végéig nem született, a piros-kékek egyértelmű fölénye ellenére, a mérkőzés így 2-2-es döntetlennel ért véget.

Ezzel a bajnokavatás elmaradt, hiszen az FCSB-nek szüksége lett volna a győzelemért járó három pontra ahhoz, hogy matematikailag bebiztosítsa elsőségét. Erre legközelebb Sepsiszentgyörgyön lesz lehetősége, ahol a Sepsi OSK vendége lesz a fővárosi alakulat.

Szuperliga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Bukaresti FCSB – Bukaresti Rapid 1923 2-2 (1-2).

Bukarest, Nemzeti Aréna, 45 ezer néző. Vezette: Marcel Bîrsan.

FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Ngezana, Chiricheş (42. Dawa), Radunovic – Lixandru (77. Alhassan), Ad. Şut, Olaru – Oct. Popescu (77. Radaslavescu), Miculescu (46. Al. Băluţă), Fl. Coman.

Rapid 1923: Aioani – Braun, Săpunaru, P. Iacob, Borza – Hromada (51. Emmers), Oaidă, Hasani (71. Burmaz) – E. Krasniqi, A. Rrahmani, Petrila (71. Funsho Bamgboye).

Gólszerzők: Olaru (10.), Băluță (57.), illetve Krasniqi (12.), Rrahmani (16.).

Sárga lap: Fl. Coman (42.), V. Creţu (79.), Olaru (90+2.), Radunovic (90+2.), illetve Oaidă (20.), Hromada (29.), P. Iacob (37.), Funsho Bamgboye (82.), Braun (90+2.), A. Rrahmani (90+2.).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Konstancai FCV Farul – Kolozsvári CFR 1907 5-1, Bukaresti FCSB – Bukaresti Rapid 1923 2-2.

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 5. forduló: Nagyszebeni Hermannstadt – Botosáni FC 1-1, Jászvásári CSM Politehnica – FC Voluntari 3-1, FCU 1948 Craiova – Bukaresti Dinamo 1948 1-1. Az állás: 1. Nagyszeben 28 pont, ...7. Jászvásár 21, 8. Dinamo 1948 20, 9. Botosán 18, 10. FCU 1948 Craiova 18.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 5. forduló: Vajdahunyadi Corvinul 1921 – CS Mioveni 2-0. Az élcsoport: 1. Slobozia 47 pont, 2. Vajdahunyad 45, 3. Sellemberk 45.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, 4. forduló, A csoport: Karácsonkői Ceahlăul – CSM Alexandria 4-0, Campionii FC Argeș Pitești – Resicabányai CS Muncitoresc 0-1, Bukaresti Metaloglobus – Dési Unirea 0-1. Az állás: 1. Resicabánya 34 pont, ...6. Dés 20, 7. Alexandria 13.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, 4. forduló, B csoport: CS Tunari – Concordia Chiajna 1-2, CSM Slatina – Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii 2-0, Chindia Târgoviște – Bukaresti CSA Steaua 0-0. Az állás: 1. Chiajna 37 pont, ...6. Tunari 17, 7. Bukaresti Progresul 1944 Spartac 1.

Menesztették Bergodit

Közös megegyezéssel szerződést bontott a Rapid 1923 és Cristiano Bergodi vezetőedző, miután a bukaresti együttes a Szuperliga felsőházi rájátszásának első négy fordulójában zsinórban négy vereséget szenvedett. Távozott a Bergodi stábjához tartozó Luigi Ciarlantini másodedző és Ionel Colonel erőnléti edző is.

Az 59 éves Cristiano Bergodi a szezon elején érkezett a giulești-i alakulathoz, 37 mérkőzésen ült a Rapid kispadján, amellyel 16 győzelmet, 12 döntetlent és 9 vereséget számlált.

A fővárosi klub vezetői az edzői feladatokat ideiglenesen Bogdan Lobonțra bízták, a volt válogatott kapus segítői Adrian Iencsi és Ciprian Niță lesznek.

Második ligás csapat a Románia-kupa döntőjében!

A Vajdahunyadi Corvinul 1921 szerdán hazai pályán 3-1-re legyőzte az FC Voluntari együttesét, ezzel bejutott a Románia-kupa döntőjébe. A 2. ligás vajdahunyadi együttes története során először szerepel a fináléban. Története második döntős szereplésére készülhet ugyanakkor a Galaci Suporter Club Oțelul, amely hazai pályán 2-1-re legyőzte a Kolozsvári FCU csapatát.