2024. june 30., Sunday

a legnagyobb favorit ellen

Nem sikerült fordítania a Romgaz-Elektromaros csapatának a horvát KK Mlaka Rijeka elleni párharcban a női teke Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. Már a sorsoláskor nyilvánvaló volt, hogy a Világkupa aranyérmese és a BL legfőbb esélyese ellen nagyon nehéz dolguk lesz Orosz István és Seres József tanítványainak, a rijekai 5-3 után azonban felcsillant egy reménysugár, hogy megfordítható az eredmény. Ehhez azonban az kellett volna, hogy minden csapattag, ha nem is a legjobbját hozza, de a saját eredményei átlaga fölött teljesítsen. Sajnos azonban nem mindenki bírta el ezt a lélektani terhet, s hosszú évek óta először tapasztalta meg a marosvásárhelyi csapat a hazai pályán elszenvedett vereség keserű ízét.

Az első váltásban Seres Bernadettnek a horvátok legnagyobb sztárja, Valentina Gal jutott ellenfélül, s hiába gurított saját átlaga fölött, illetve érte el az egész csapatból a második legjobb eredményt, mind a négy menetet elvesztette, holott tudtuk, hogy akár a menetarány is dönthet. Ráadásul Méhész Anita, annak ellenére, hogy hozta a csapatpontot, ezt önmagához képest váratlanul szerény eredménnyel tette, 2-2-es menetaránnyal. Ekkor már világos volt, hogy a második váltásban mindkét párban nyerni kell, hogy megmaradjon a remény. Sáfrány Anita hozta is a maga részéről az 589 fát és a pontot, Szabó Júlia Emese azonban, miután az első menetben reményt keltő 149 fával nyert, a második menetben csupán 116 fáig jutott, így a harmadik menetben feltétlenül győznie kellett volna. A tarolásnál, a 27. golyónál egyenlő volt az állás, ám míg ellenfele, Sara Pejak kettőből vette le a kilenc bábot, neki ez háromból sem sikerült.

Innen már bravúrra lett volna szükség, ám az utolsó váltásban mindkét párharcot a vendégek nyerték meg, miután mindkét marosvásárhelyi tekéző saját átlaga alatt teljesített.

Az idén így nem lehet ott a BL négyes döntőjében a Romgaz Elektromaros, noha a Világkupa-ezüst reményt keltett az idény elején. Ennyire balszerencsés sorsolásra azonban, hogy már a negyeddöntőben megkapják a VK-győztest, nem gondolhattak.

Fotó: Nagy Tibor

Női teke BL-negyeddöntő, második mérkőzés: Marosvásárhelyi Romgaz-Elektromaros – KK Mlaka Rijeka 2-6 (10-14, 3329-3353).

Marosvásárhely, Elektromaros-tekecsarnok. Vezette: Boér László.

Egyéni eredmények: Seres Bernadett – Valentina Gal 0-1 (0-4, 574-595), Méhész Anita – Valentina Smud 1-0 (2-2, 553-533), Szabó Júlia Emese – Sara Pejak 0-1 (2-2, 529-540), Sáfrány Anita – Vanessa Bogdanović 1-0 (3-1, 589-543), Maria Ciobanu – Nemes Irén 0-1 (2-2, 552-560), Fekete Réka – Milana Pavlić 0-1 (1-3, 532-582).

Női teke BL-negyeddöntő, első mérkőzések: Composites Neunkirchen (osztrák) – KK Slovan Rošice (cseh) 2-6 (4-12), ZKK Istra Poreč (horvát) – SV Pöllwitz (német) 2-6 (3-13), KK Alimenta Újvidék (szerb) – KK Slavia Prága (cseh) 5-3 (12-4), Romgaz-Elektromaros – KK Mlaka Rijeka (horvát) 2-6 (5-11).