Nem sikerült sem a stadionavató, sem Cristiano Bergodi bemutatkozása a kispadon a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Ez a két újdonság volt ugyanis ezen a mérkőzésen. Más aligha, hisz már a krónikásnak is kezd unalmassá válni, hogy mindig ugyanazokat a dolgokat kell leírnia a háromszéki csapat kapcsán. Például, hogy az OSK balszerencsés volt, hogy többet érdemelt volna. De azt is, hogy egyes játékosai képtelenek szarvashibák nélkül végigvinni egy meccset. Vagy azt, hogy hatalmas gólhelyzet és szöglet utáni ellentámadásból kapnak ismételten gólt. Vagy hogy büntetőből sem tudnak betalálni.

Semmi nem látszott az első félidőben abból, hogy valami megváltozott volna a Sepsi OSK-nál Bergodi érkezésével. Ugyanazt a lassú és kiismerhető építkezést láttuk, amelyet könnyen semlegesített az ellenfél. Ugyanakkor az FC Voluntari igazolta jelenlegi helyét a tabellán, mélyen letámadta a házigazdák játékosait, és Ion Gheorghe többször is olyan passzokat adott társainak, amilyeneket az OSK középpályásaitól hiába is vártunk volna. Costin első nagy helyzeténél a 16. percben Niczuly még tudott védeni, ám a 22. percben, amikor Gheorghe sarokpassza egy füstből három védőt küldött le a sarki boltba szivarért, már tehetetlen volt a jobbszélső lövésével szemben (0-1). A szentgyörgyi kapus még egy gólt mentett Rață lövésénél, mielőtt először veszélyeztetett volna az OSK: előbb Achahbar lőtt kevéssel mellé, majd Bărbuț tört be a jobb oldalon, de éles szögből nem tudta becsapni Popát.

A második félidő újabb Niczuly-bravúrral indult, ám ezután magyobb sebességre kapcsolt az OSK, hisz minden bizonnyal Bergodinak is volt egy-két keresetlen szava a szünetben. Csakhogy Aganović lövését a léc fölé tolta Popa, Achahbar perdítését pedig hatalmas reflexszel a kapufa tövéből ütötte ki a voluntari-i kapus. A szöglet elvégzése után pedig nem figyeltek a hazai játékosok eléggé, a gyors kontránál Gheorghe újabb gólpasszt adott Rațának, aki rávezette Niczulyra, majd könnyedén ellőtte mellette laposan a jobb sarokba (0-2).

A maradék idő Popa kapujának ostromával telt. Luckassen gólhelyzetben lepasszolta – senkinek, Golofca pedig képtelen volt öt méterről eltalálni a tátongó kaput. Aztán a 67. percben kimaradt egy büntető is, miután Achahbar betörését Droppa szabálytalanul állította meg. Luckassen azonban bűn rosszul végezte el a büntetőt, Popa pedig kiütötte a nem túl helyezett, nem túl erős labdát. A vendégkapus aztán még kétszer mutatott be bravúros védést, a 77. percben pedig a voluntari-i ötösön belül „fejteniszeztek” a csapatok, mielőtt Bojić egy megpattanó lövéssel szépített volna (1-2). Az egyenlítést azonban hiába várták a pályaavatóra érkezett nézők, noha Mitrea szabadrúgása a 90+2. percben milliméterekkel kerülte el a kaput…

A következő mérkőzést jövő hétfőn játssza a Sepsi OSK a Kolozsvári CFR otthonában. Nem túlságosan kézenfekvő lehetőség a jelenlegi hullámvölgyből való kikecmergéshez.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Labdarúgó 1. liga, 12. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 1-2 (0-1)

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Kovács István (Nagykároly) – Ovidiu Artene (Vaslui), Ciprian Danșa (Szatmárnémeti). Tartalék: Bogdan Dumitrache (Bukarest). Ellenőr: Costin Toma (Karácsonkő).

Gólszerzők: Bojić (79.), illetve Costin (22.), Rață (54.).

Sárga lap: Bojić (84.), illetve Ricardinho (33.), Armaș (37.), Droppa (66.), Achim (90+3.), Tavares (90+3.).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Hugo Sousa, Mitrea, Ispas, Bărbuț (62. Askovszki), Fofana (77. Csuncsukov), Achahbar (70. Bojić), Aganović (62. Păun), Luckassen, Golofca (70. Ștefănescu).

FC Voluntari: Popa – Ricardinho, Meleke (90. Achim), Tamaș, Armaș, Briceag, Costin, Droppa, Rață (90. Tavares), Nemec (72. Fülöp L.), Ion Gheorghe (82. Lopes).

* 1. liga, 12. forduló: Medgyesi Gaz Metan – Bukaresti Dinamo 1948 2-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – FC Voluntari 1-2, Bukaresti FCSB – CS Mioveni 3-0.

* 2. liga, 10. forduló: FK Csíkszereda – Jászvásári CSM Politehnica 3-1, Temesvári Ripensia – Kolozsvári Universitatea 0-3, Dunărea 2005 Călărași – Bukaresti Metaloglobus 0-1, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – Konstancai Unirea 2-1, Dacia Unirea 1919 Brăila – Bodzavásári FC 0-7, Unirea 04 Slobozia – Temesvári Politehnica 1-0, Sellemberki CSC 1599 – Concordia Chiajna 1-0. Az élcsoport: 1. Petrolul 52 Ploiești 24 pont/9mérkőzés, 2. Kolozsvári Universitatea 24/10, 3. Concordia Chiajna 23/10.