2024. july 3., Wednesday

Újabb nyerhető meccset veszített a Marosvásárhelyi CSM kosárlabdacsapata, ráadásul most hazai pályán, egyetlen ponttal.

Ezúttal is a második negyedi védekezés bizonyult végül döntő jelentőségűnek, de említhetjük Kwamain tripláját, gyakorlatilag lehetetlen helyzetből, az első félidő utolsó másodpercében (mint említettük, a végén egy pont volt a különbség), illetve hogy a Petrolul a második félidő első három percében négy hárompontost vágott be, és elhúzott 15 pontra.

Ahhoz képest pedig, hogy a ploiești-iek 40%-kal dobták a triplákat mezőnyből, összesen pedig 53%-uk volt, végül mégis majdnem sikerült megnyernie a meccset a marosvásárhelyi csapatnak, csakhogy nagyon későn eszmélt, a befejezés előtt nyolc perccel ugyanis még 15 pont volt a Petrolul előnye. Ekkor kapcsoltak rá egy kicsit erősebben a hazaiak, és a végére igen szorossá tették a találkozót, amely akár CSM-győzelemmel is zárulhatott volna.

Húsz másodperccel a vége előtt, 86-83-as vendégvezetésnél Person triplával próbálkozott, de hatalmas homályt dobott, és úgy tűnt, ezzel vége. Csakhogy a gyors szabálytalanság után Milin csak egyik szabaddobását értékesítette, majd Martinić triplakísérletére szabálytalankodott az ellenfél, és a montenegrói származású marosvásárhelyi mindhármat bedobta. Ezt követően Borșa újabb taktikai szabálytalansága következett, és négy másodperccel a vége előtt az öt hárompontost vágó Misters mindkét kísérlete kimaradt. Nem volt idő tehát gondolkodásra, Gajović robogott végig a pályán, és Kwamain, valamint Brkić között kibújva, estében dobta rá a dudaszóra, ám a labda nem volt hajlandó beszédülni a gyűrűbe.

A közönség és a marosvásárhelyi kispad egy emberként hördült fel, szabálytalanságot kiáltva, Kwamain ugyanis mintha egy picit megtaszította volna a marosvásárhelyi játékost, azonban a játékvezetők a reklamálás után sem akartak változtatni a döntésen. A Petrolul pedig a lelátók füttykoncertjével, illetve „Tolvajok, tolvajok” skandálás aláfestéssel ünnepelte a sikert.

Az igazság az, hogy a szabálytalanság, ha volt is egy kicsi, nem volt egyértelmű. No meg miért kellett 15 pontra elengedni előtte az ellenfelet?

Szombaton a CSM két olyan vereség után, amelyeket nem feltétlenül kalkulált be, és amelyek elkerülhetők lehettek volna kicsivel több összpontosítással, Pitești-re látogat, ahol már nagy meglepetés lenne, ha sikerülne győznie.

Fotó: a városi sportklub közösségi oldala

Kosárlabda Nemzeti Liga, 4. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Petrolul Ploiești 86:87 (22-16, 19-31, 23-26, 22-14)

Marosvásárhely, ligeti sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Stretea Máté András (Nagyvárad), Narcis Dan (Szatmárnémeti), Ioana Drăgoi (Temesvár). Ellenőr: Radu Bucerzan (Temesvár).

Marosvásárhely: Sánta 14 pont, Martinić 14 (3), Person 13, Gajović 13 (1), Șolopa 10 (1), Sólyom 7 (1), Borșa 6, Nistor 4, Engi-Rosenfeld 3 (1), Lowrance 2. Kispadon: Mureșan, Szilveszter.

Petrolul: Brkić 26 pont (2), Misters 21 (5), Popa Calotă 16 (2), Kwamain 12 (1), Milin 6, Ene 3 (1), Chițu 2, Popa 1, Funderburk, Aughburns. Kispadon: Pătraru, Dinu.

Kosárlabda Nemzeti Liga, 4. forduló:

* A konferencia: Csíkszeredai VSKC – Zsilvásárhelyi CSM 92:87, Marosvásárhelyi CSM – Petrolul Ploiești 86:87, Kolozsvári U-BT – Nagyszebeni CSU 112:88;

* B konferencia: Bukaresti Laguna Sharks – Bukaresti CSA Steaua 63:77, Foksányi CSM 2007 – Konstancai CSM Athletic 63:74, Nagyváradi CSM – Bukaresti Dinamo 85:68, CSO Voluntari – Temesvári OMHA Mozzart Bet 72:65.

Súlyos vereséget szenvedett a Sirius

Marosvásárhely női kosárlabdacsapatára is rájár a rúd: a Sirius 31 pontos vereséget szenvedett Konstancán, a helyi CSM otthonában. A tengerparton semmi nem ment a Carmin Popa edzette alakulatnak: miközben mezőnyből nagyon alacsony hatékonysággal szereztek pontokat a megyeszékhelyi játékosok, sokatmondó, hogy a harmadik negyedben csupán három pontot sikerült szerezniük. Az eredmény: Konstancai CSM – Marosvásárhelyi Sirius 81:50.