2024. july 1., Monday

Kirobbanó formában kezdte az évet a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó-csapata, amely – miután ősszel minden mérkőzését elveszítette – két győzelemmel kezdte az új évet. A Bodzavásári Luceafărul elleni hazai siker után idegenben, a Dévai West otthonában is nyerni tudott az együttes.

A találkozó első gólját Patrick Chertes szerezte a 16. percben, ez volt a mérkőzés egyetlen találata az első félidőben. Ennek ellenére a csapat vezetőedzője, Cosmin Gherman azt nyilatkozta a klub honlapjának, hogy az első félidő után biztos volt a sikerben, hiszen minden tekintetben uralták a mérkőzést. A tanítványai pedig nem akartak rácáfolni, Chertes újrakezdés után kettőre növelte az előnyt, majd a 35. percben a harmadik gólját is megszerezte. Egy perccel később Nagy Norbert (aki hiányzott a csapatból a Bodzavásár elleni találkozón) is betalált. Déva csak az utolsó előtti percben tudott szépíteni, de a marosvásárhelyi játékosok – mint az előző meccsen is – ezúttal is ragaszkodtak hozzá, hogy övék legyen az utolsó szó: Paliștan zárta le a gólok sorát, így 5-1-es győzelmet szerzett a CSM.

A marosvásárhelyi csapat szerdán, lapzárta után a Simándi Șoimii együttesét fogadta, amelytől az ősszel meglepő módon kikapott.

Teremlabdarúgó 1. liga, 14. forduló: Dévai West – Marosvásárhelyi CSM 1-5 (0-1).

Déva, városi sportcsarnok. Vezette: Ionel Boharu Predescu (Buftea), Roberto Gunciu (Popești-Leordeni). Tartalék: Cătălin Blîndu (Vajdahunyad). Ellenőr: Bogdan Ciolacu (Pitești).

Marosvásárhely: Tătar (Săbăduș) – Al-Ioani, Barbócz, Tifán, Nagy N. (Chertes, Nicola, Láposi, Ördögh, Nagy T., Paliștan, Pogăcean, Butiurca).

Gólszerzők: Boda Krisztián (38.), illetve Chertes (16., 21., 35.), Nagy Norbert (36.), Paliștan (40.).

Teremlabdarúgó 1. liga, 14. forduló: Simándi Șoimii – Temesvári CFR 1-13, Galaci United – Székelyudvarhelyi FK 5-2, Dévai CSM – Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC 3-2, Dévai West – Marosvásárhelyi CSM 1-5, Bodzavásári Luceafărul – Mausoleul Mărășești 6-5.