Miután az elmúlt játéknapon Szászrégen Tordával vívott létfontosságú mérkőzést, amelynek végén minimális különbségű győzelmet aratott, ezúttal szintén a hegedűk városában egy újabb fontos összecsapásra került sor, az ellenfél a Gyulafehérvári Unirea 1924 volt. A találkozó fontosságát jelezte, hogy mintegy 700 néző foglalt helyet a stadion lelátóin – ilyen nagy számú közönségre Szászrégenben évek óta nem volt példa!

A mérkőzés kezdetén a házigazdák többet támadtak, ám ennek dacára az első veszélyes helyzetek a vendégek nevéhez fűződnek: előbb Indrei mintegy 14 méteres lövését Bucin megfogta (6.), majd a 12.-ben a nagyon aktív és veszélyes Fetița mintegy 9-10 méterre nem tudott túljárni a régeniek tapasztalt hálóőrének az eszén: Bucin óriási bravúrral hárított! A CSM Avântul támadásaiból a továbbiakban is hiányzott az átütőerő, a kitartó próbálkozásoknak azonban a 40. percben mégis meglett az eredménye: Murart mintegy 10 méterre a vendégkaputól lerántották, a szabálytalanságért a jól helyezkedő bufteai sípmester habozás nélkül tizenegyest ítélt, amelyet a sértett magabiztosan értékesített – a bal alsó sarokba lőtt (1-0).

A második játékrészben Marcel Rusu  tanítványai mindenre elszántan jöttek vissza a pályára, hiszen csupán győzelem esetén reménykedhettek a bennmaradásban. Az Unirea 1924 így már a 47. percben jelezte, hogy a régeniek nagyon nehéz negyvenöt percre számíthatnak: egy gyors ellentámadás során Oneț lövését a CSM Avântul védőfala az utolsó pillanatban blokkolta! Az 54. percben a gyulafehérvári gárda kiegyenlítette az állást: Baki Nimród hatalmas tévedését kihasználva Indrei zavartalanul, a tizenhatos közepéről a léc alá bombázott (1-1). Az egyenlítő góltól a vendégek valósággal vérszemet kaptak, s mintegy húsz percen át folyamatosan támadtak, meglehetősen beszorítva a hazaiakat a kapujuk előtti 20-25 méterre. Stoica Vili gárdája ádáz védekezésre kényszerült, de Bucin hatalmas védéseinek, valamint a vakszerencsének is köszönhetően hősiesen állta a sarat. A 64. percben a vendégek újabb hatalmas gólhelyzetet hagytak ki: Fetița egyedül maradt Bucinnal, és a szászrégeniek kapusa újfent csapata őrangyalának bizonyult, hihetetlen bravúrral hárított! A 71. percben Scrob próbálkozott távoli lövéssel, ám célt tévesztett. A CSM Avântul a 80. perc tájékán lassacskán újra magára talált, Truța, Harkó, valamint Murar révén sikerült hosszabb ideig birtokolnia a játékszert.

A találkozó hajrája nagyon izgalmas, feszültséggel teli perceket hozott. A 90+1. percben Baki szabálytalankodott a középpályán Agbomoniyival szemben, mire a vendégek idegenlégiósa ütlegelni kezdte ellenfelét. Baki sem volt rest, és visszavágott. Az adok-kapok folytatódott a két játékos között, és gyorsan tömeglökdösődéshez vezetett, amelynek elfajulását a pálya mellé kivezényelt helyi rendőrök akadályozták meg. Miután lecsillapodtak a kedélyek, Agbomoniyit és Bakit kiállította a játékvezető. Ezzel azonban még nem volt vége: a 90+3. percben Murar pár méteres lövése fölészállt, majd egy perccel később egy hajmeresztő hazai védelmi hibát követően az Unirea 1924 megszerezhette volna az életbevágóan fontos gólt és vele a győzelmet, ám Indrei közeli, erős lövését Bucin kiütötte! Több mint öt perc hosszabbítás után aztán végre felharsant a hazaiak számára üdvözítő hármas sípszó, amely szentesítette a döntetlen állást a tabellán, és ezzel a CSM Avântul bennmaradását a 3. ligában (a rájátszás utolsó játéknapja eredményétől függetlenül).

Miután a bajnoki alapszakaszt csupán a 9. (kieső) helyen végezte, a rájátszásban begyűjtött tizenöt pontnak köszönhetően Stoica Vili, valamint Enyedi Andrei legénységének végül sikerült elkerülnie a kiesés szégyenét. Ebben a bajnoki idényben vitathatatlan módon befolyásolta a csapat szereplését a nem megfelelő (és most a legfinomabb kifejezéssel élünk!) klubstratégia, valamint a kellő pénzügyi támogatás óriási hiánya is éreztette hatását. Szászrégen EGYEDÜLI felnőttcsapatát gyakorlatilag kínszenvedésre ítélték! A CSM Avântul jelen pillanatban (bármennyire is fájó igazság) nem több egy nagyon jó 4. ligás csapatnál! A régeni közösségnek minden bizonnyal nagy szüksége van (lenne) felnőttcsapatokra, legyen itt szó bármilyen ágazatról.

A sport ugyanis nem csupán szabadidősportokat jelent; nem csak a kerékpározásról, rollerezésről, valamint a főtéren vagy a ligetben

történő (egyébként nagyon is dicséretre méltó) két lépést jobbra, kettőt balra testmozgásról szól…

3.liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás, 9. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári Unirea 1924 1-1 (1-0)

Szászrégen, Avântul-pálya, mintegy 700 néző, napsütéses időjárás. Vezette: Vasile Buzea (Buftea) – Ionuț Neacșu (Bukarest), Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea). Ellenőr: Bogdan Lie (Fogaras), Székely Iulian (Kolozsvár).

Gólszerzők: Ad. Murar (40. – büntetőből), illetve: D. Indrei (54.).

Kiállítva: Baki, illetve  Agbomoniyi.

CSM Avântul: Bucin – Bugnar, Suciu, S. Chirilă, Baki, Luca, Vrabie, Harkó, M. Pop (78. Șerbănați), C. Chirilă (60. Truța), Murar.

Gyulafehérvári Unirea 1924: Giorgovean – Bârdea, Dehelean, Benkirat, Scrob, Oneț, Iepure (85. Harangozó), Mălina (46. Moldovan, 85. Bakcsi), Indrei, Agbomoniyi, Fetița.

* 1. liga, felsőházi rájátszás, 10. forduló: CSU Craiova – Konstancai Farul 4-1, Bukaresti FCSB – Kolozsvári CFR 1907 3-1. Az élcsoport: 1. (már bajnok) Kolozsvári CFR 1907 57 pont, 2. FCSB 56, 3. CSU Craiova 48.

* 3. liga, IX. csoport, alsóházi rájátszás, 9. forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Gyulafehérvári Unirea 1924 1-1, Tordai Sticla Arieșul – Beszterce-Naszódi Gloria 2018 2-9, Kolozsvári Sănătatea – CS Marosújvár 5-0.