Két nyeretlen csapat találkozott a női kosárlabda Nemzeti Liga 6. fordulójában, gyakorlatilag a sereghajtó hely elkerülése céljával. Noha a Brassói Olimpia egyáltalán nem tűnt félelmetes ellenfélnek, ráadásul gyakorlatilag öt játékossal játszotta végig a meccset (a kezdő ötös mellett két tartalék összesen másfél percet kapott), a Marosvásárhelyi CSM képtelen volt megszerezni a győzelmet hazai pályán az egyetlen verhetőnek tűnő ellenféllel szemben.

Való igaz, a csapatkapitány Dora Ardelean egyáltalán nem lépett pályára, noha helyet foglalt a kispadon, vélhetően sérülés miatt, Sólyom Sára pedig már a második negyedben begyűjtött öt szabálytalanságot, az utolsó hármat mindössze két perc alatt. A harmadikat úgy fújták be ellene, hogy a holdról is látszott, hogy a labdát blokkolta, aztán a negyediket egy ütközést követően. Ekkor lehívta volna a kispad, azonban a játékvezetők rejtélyes okokból nem engedélyezték a cserét, néhány másodperccel később pedig befújták ellene az ötödiket is...

Mindez azonban nem magyarázza a 18 eladott labdát, néha egészen elképesztő szamárság révén, nem magyarázza a 12%-os mutatót a hárompontosok esetében (amúgy kizárólag Cortez volt képes betalálni a félkörön túlról), nem magyarázza a palánk alól tök egyedül kihagyott ziccereket (legalább 6-7-et), és nem magyarázza azokat a döntéseket, amikor tiszta dobóhelyzetben a passzolást választották, ahhoz hogy néhány másodperccel később egészen kiszorított pozícióból próbálkozzanak – eredménytelenül.

A borzalmasan sok hibával tarkított játék ellenére is meg lehetett volna a nyerni a meccset, hiszen – mint mondtuk – Brassó a legkevésbé sem volt félelmetes ellenfél. A harmadik negyed végén, a negyedik elején azonban volt a maga 40 évével egy nagyon tapasztalt Biljana Pešovića, aki hárompontos marosvásárhelyi előnynél hátára vette a csapatot, és az ő 12 pontjának is köszönhetően 24-4-es parciálist produkált. Mínusz 17-ről kellett a CSM-nek kapaszkodnia, és másfél perccel a vége előtt sikerült ötre csökkenteni a különbséget, azonban túl késő volt a fordításhoz.

Az alapszakasz első felének utolsó fordulójában a CSM az Aradi FCC otthonába látogat, és az eredménytől függetlenül (bár csodával határos lenne a győzelem a dobogós helyezést elfoglaló Arad otthonában) már biztosan az utolsó helyen kezdi a visszavágót. És ahogy kinéznek a dolgok, azt sincs kizárva, hogy az egész bajnokságot kizárólag vereségekkel zárja majd a marosvásárhelyi együttes.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 6. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Brassói Olimpia 72:79 (18-20, 21-21, 12-18, 21:20).

Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 150 néző. Vezette: Vlad Potra (Kolozsvár), Andrei Vizitiu (Bukarest), Vlad Sandu (Nagyszeben). Ellenőr: Adriana Pricop (Szatmárnémeti).

Marosvásárhelyi CSM: Cortez 32 pont (3), Bobar 10, Feiseș 10, Sólyom 6, Plavițu 4, Domokos 4, Czimbalmos 2, Ciciovan 2, Șchiopu 2, Mărcuș. Kispadon: Ardelean, Brefelean.

Brassói Olimpia: Pešović 27, Doba 17, Ćorda 13, Nan 11, Kozman 11, Florea, Nistoroiu. Kispadon: Tudor.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, 6. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Aradi FCC 82:74, Kolozsvári U – CSM Târgoviște 63:50, Bukaresti Rapid – Konstancai CSM 67:81, Marosvásárhelyi CSM – Brassói Olimpia 72:79. Elmaradt mérkőzésen: Konstancai CSM – Aradi FCC 87:79.

Fotó: Nagy Tibor