Az előző fordulóban a CSM Târgoviște ellen győző Brassói Coronát fogadta a CSU Medicina női röplabdacsapata az A1 osztály 10. fordulójában. Noha az együttes játékán mérkőzésről mérkőzésre látszik a javulás, a mostani mozgósítás egy pontra volt elég. Az eredményes produkciót ugyanis időnként megszakítják megmagyarázhatatlan, mély hullámvölgyek, két ilyen vezetett a mostani, ötjátszmás vereséghez.

Ígéretesen kezdett a CSU Medicina a Corona elleni találkozón, jól működött a sánc és a támadás, gyorsan állva hagyták az ellenfelet az első játszmában, s hogy nem volt nagyobb a különbség a végén, az a négy elrontott nyitásnak is a következménye. A második játszma azonban már kiegyensúlyozottabban kezdődött, a brassói kispad kiismerte a marosvásárhelyi csapat játékát, és megtette a szükséges intézkedéseket. 9-9-ig fej fej mellett haladtak, ekkor azonban hirtelen elszakadt a fonal a Medicinánál, és a következő 17 (!) labda során csak három pontot szereztek, azokat is úgy, hogy kétszer nyitást rontott, egyszer pedig hálóhoz ért az ellenfél.

A harmadik játszmában ismét visszajött a meccsbe a Medicina, 21:22-ig tartotta magát, a következő három pont során azonban az ellenfél a szerencsét sem nélkülözte, így átvette a vezetést.

Ilyen körülmények között igazán figyelemre méltó, hogy a következő játszma megnyerésével a döntő szettig vitte a meccset a házigazda, ami egyben egy bajnoki pont megszerzését is jelenti. Pedig 19:19-ig többnyire a Corona vezetett, ekkor azonban Politanszka helyezett labdája, egy ellenfél által elkövetett hiba, majd egy Krystle-leütés hárompontos előnyt hozott, aztán Codreanu sáncolása és Tarța támadása lezárta a szettet.

Lehetett volna győzelem is? Talán. A döntő szettben az első három pontot Brassó szerezte meg, de sikerült 5:6-ra felzárkózni. És ekkor bekövetkezett a bevezetőben már említett totális összeomlás. Sahpazován volt a sor a nyitásnál, és a brassóiak bolgár légiósa elképesztően jól szervált, ráadásul háromszor a hálóban megakadva éppen csak átesett a labda: a következő kilenc pontot a Corona szerezte meg, és ezzel a meccset is megnyerte.

Fontos volt viszont a pont, hiszen a rivális FC Argeș legyőzte Konstancát, s mivel az alapszakasz első felének utolsó fordulójában Bákóval játszik, beérhette volna pontszámban a Medicinát. A marosvásárhelyi csapat szombaton a Dinamo otthonába utazik, amely nem tűnik éppen legyőzhetetlennek, bár a találkozó favoritjának számít.

Női röplabda A1 osztály, 10. forduló: Marosvásárhelyi CSU Medicina – Brassói Corona 2:3 (25:21, 16:25, 21:25, 25:21, 5:15).
Marosvásárhely, Pongrácz Antal-csarnok, 250 néző. Vezette: Cristian Botezatu (Karácsonkő), Octavian Diaconiță (Karácsonkő). Ellenőr: Ioan Bîrsan (Jászvásár).
CSU Medicina: Tarța, Politanszka, Cristea, Nedelcu, Rodrigues, Krystle. Liberó: Jeremić. Csere:  Gheți, Codreanu, Postea.
Corona: Ariton, Duță, Sahpazova, Gligorić, Aguero, Străchinescu. Liberó: Popa. Csere: Rus, Cocan, Vasilică.

Női röplabda A1 osztály, 10. forduló: Bukaresti CSM – Bukaresti Rapid 3:2, Balázsfalvi Alba Volei – Lugosi CSM 3:0, CSO Voluntari 2005 – Bákói Știința CSM 3:0, FC Argeș Pitești – Konstancai CSM 3:1, CSM Târgoviște –
Bukaresti Dinamo 3:1, CSU Medicina – Brassói Corona 2:3. Az előző fordulóból: Lugosi CSM – Bukaresti Rapid 1:3.

Fotó: Nagy Tibor