2024. july 1., Monday

A bajnokcsapatot és az idén is a bajnoki címre törő jelenlegi éllovast fogadta a Marosvásárhelyi CSM teremlabdarúgó csapata az 1. liga 11. fordulójában. Noha az esélylatolgatás alapján a házigazdáknak egyetlen céljuk az lehetett, hogy minél kevesebb gólt kapjanak, az első félidőt sikerült döntetlenre kihozniuk, sőt hajszálon múlott, hogy a csapatok nem marosvásárhelyi vezetéssel vonultak az öltözőbe. A végére azonban elkerülhetetlen volt a galaciak győzelme.

A United túl könnyen, már a második percben vezetéshez jutott, gólzáport vetítve elő, azonban ezt a védelmi könnyelműséget újabb már nem követte, s a vendégek egy igen elszántan védekező marosvásárhelyi együttessel találták magukat szemben. Mi több, néhány veszélyes akciót is vezetett a helyi alakulat, és egy mintaszerű ellentámadás végén Barbócz egyenlített. Aztán a sikertelen támadások miatt egyre idegesebb galaciak szabálytalankodni kezdtek, és másfél perccel a szünet előtt tízmétereshez jutott a hazai gárda. Ha berúgják, vezethettek volna a szünetben, de Barbócz lövését hárította az erre a kisbüntetőre kapuba állt válogatott hálóőr, Tonița.

A második félidőt is elszántan kezdték a hazaiak, ám Dudău már a 2. percben nagyon eltalált egy labdát, amely a felső sarokban kötött ki, s bár még akadtak a marosvásárhelyiek számára lehetőségek, ugyanő kettőre növelte a galaci előnyt, miután a védők háromszor is elvétették a felszabadítást.

Öt perccel a vége előtt Cojocaru is betalált, ekkor a CSM megpróbálkozott ötfős támadással is, azonban a nagyon tapasztalt galaci védelmet nem sikerült feltörni. Mi több, amikor Galac megszerezte a labdát, hasonló taktikához folyamodott, ám csak időhúzás céljából. Az utolsó két percet végigpasszolgatta a United, megvárva a végső sípszót.

Mivel a meccs előtt 95 rúgott gólja volt Galacnak, talán arra számítottak, hogy elérik a százat. Erre azonban még várniuk kell.

A marosvásárhelyi csapat vasárnap 12 órától a Mausoleul Mărășești otthonában lép pályára a 12. fordulóban.

Fotó: Nagy Tibor

Teremlabdarúgó 1. liga, 11. forduló: Marosvásárhelyi CSM – Galaci United 1-4 (1-1).
Marosvásárhely, Simon László sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Bálint Attila (Székelyudvarhely), Benedek András (Székelyudvarhely). Tartalék: Szabó Attila (Székelyudvarhely). Ellenőr: Dan Curta (Marosvásárhely).
Marosvásárhely: Săbăduș – Nagy N., Barbócz, Paliștan, Láposi (Ördögh, Chertes, Nagy T., Mireștean, Ghila, Butiurca, Varga, Nicola).
United: Cârdei (Tonița) – Felipe, Dudău, Araujo, Deiby (Crișan, Crăciun, Boșneagă, Cojocaru, Cireș, Mihai).
Gólszerzők: Barbócz (8.), illetve Dudău (2., 22., 28.), Cojocaru (35.). Sárga lap: Varga (32.), illetve Crișan (9.).
Teremlabdarúgó 1. liga, 11. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi SIC – Bodzavásári Luceafărul 11-3, Dévai CSM – Simándi Șoimii 13-4, Marosvásárhelyi CSM – Galaci United 1-4, Székelyudvarhelyi FK – Dévai West 10-1. Elmaradt mérkőzésen: Székelyudvarhelyi FK – Galaci United 1-8.
Az állás: 1. Galac 31 pont/11 mérkőzés, 2. Dévai CSM 26/11, 3. Temesvár 24/10, …10. Marosvásárhely 0/11.