Egy csapat maradt Maros megye képviseletében

• 2022-08-21 15:00:22

• -

A labdarúgó Románia-kupa 1. köre után egy Maros megyei csapat folytathatja a háromból. Míg a szászrégeni Avântul hazai pályán kapott ki a besztercei Gloriától, a másik két 3. ligás csapat a megyéből egymás ellen játszott. A találkozó az idén a 3. ligába feljutott (és a kupában a regionális szakasz megnyerése révén idáig jutó) ACS Marosvásárhely pályáján zajlott. A marosvásárhelyiek azonban az első hivatalos mérkőzésen egy osztállyal fönnebbről érkező ellenféllel kénytelenek voltak megtapasztalni, hogy nem vár rájuk aranyélet a 3. ligában. Igaz, egy megújult és feljutást célzó Nyárádtővel mérkőztek, ám gyakorlatilag esélyük sem volt a mérkőzésen. A csíkszeredai központ révén Marosvásárhelyre küldött Sütő Szilárd vezetőedző a meccs előtt még győzelemről és több kör teljesítéséről beszélt, azonban úgy tűnik, túlságosan optimistának bizonyult. A nyárádtőiek Codrea révén a 12. percben vezetéshez jutottak, majd Istrate találta el a kapufát, végül Birtalan Alpár góljával szünet előtt kettőre növelték az előnyt. Rögtön újrakezdés után Astafei gólja 3-0-t jelentett. Az 53. percben Gligának sikerült ugyan szépíteni, ám két perccel később jött a negyedik nyárádtői gól Rusu révén, aztán pedig Codrea állította be az 5-1-es végeredményt.

A Románia-kupa 2. körének mérkőzéseit augusztus 31-én játsszák, a párosítást a héten készíti el a szövetség.

Labdarúgó Románia-kupa, 1. kör: Viitorul Dărăbani – Bucovina Rădăuţi 5-4 hosszabbítás után, Şomuz Fălticeni – Karácsonkői Ceahlăul 2-1, CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 1-2, Sporting Juniorul Vaslui – Hușana Huși 3-0 (hivatalból), Bákói CSM – Bákói Dinamo 0-0, büntetőkkel 3-4, Sporting Lieşti – Bákói Aerostar 0-2, CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău 2-3, Sportul Chișcani – Viitorul Ianca 1-5 hosszabbítás után, CS Făurei – Recolta Gheorghe Doja 2-1, CSM Feteşti – Agricola Borcea 0-1, ACSM Olteniţa – Înainte Modelu 0-1, Cetatea Turnu Măgurele – CSM Alexandria 1-2 hosszabbítás után, Petrolul Potcoava – Sporting Roşiori 4-3 hosszabbítás után, ACSO Filiaşi – Vediţa Coloneşti 3-1, Real Bradu – Unirea Bascov 0-1, Atletic United Ploieşti – Flacăra Moreni 0-4, CSO Plopeni – CS Blejoi 0-1, Brassói Kids Tâmpa – Kézdivásárhelyi KSE 0-1 hosszabbítás után, Brassói SR – Barcarózsnyói Olimpic Cetate 4-0, Minerul Costeşti – Flacăra Horezu 0-2, Gilortul Târgu Cărbuneşti – Viitorul Şimian 3-0, Petrozsényi Jiul – Pandurii Târgu Jiu 7-1, Ezeresi Progresul – Kiskrassói Voinţa 1-3 hosszabbítás után, Lugosi CSM – Brádi Aurul 7-2, Perjámosi Avântul – Óbesenyői Pobeda Star 3-2, Kürtösi Frontiera – Pécskai Progresul 0-3, Csermői Gloria Lunca Teuz – Lippai Şoimii 1-2, Nagyváradi Luceafărul – Kisjenői Crişul 2-9, Biharszentandrási Crişul – Félixfürdői Lotus 1-2, Tordai Sticla Arieşul – Kolozsvári Viitorul 0-9, Kolozsvári Sănătatea – Désaknai Minerul 3-4, Szilágysomlyói Sportul – Zilahi SCM 1-1, büntetőkkel 5-3, Nagysomkúti Progresul – Szatmárnémeti CSM 1-12, Szászrégeni Avântul – Besztercei Gloria 1-2, ACS Marosvásárhely – Nyárádtői Unirea 2018 1-5, Axiopolis Cernavodă – Gloria Albeşti 2-1, Gyulafehérvári Unirea – CS Marosújvár 1-3.