2024. june 30., Sunday

Kiállították Dorinel Munteanut, mivel idiótának nevezte a partjelzőt csapata, az SC Oțelul Galac Dinamo 1948 elleni mérkőzésén, vasárnap este.

A kikötővárosiak edzője nem érte be ennyivel, miután felmutatták neki a piros lapot, úgy tett, mintha kezet nyújtana a vonalbírónak, de mikor az fogadta volna, váratlanul visszahúzta a karját.

A Galac 3-1-re kikapott Bukarestben, a Szuperliga 26. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, és Dorinel Munteanut legalább két fordulóra eltiltják a történtek nyomán.

Egy másik mérkőzésen: Botosáni FC – CSU Craiova 2-2 – itt a házigazdák 2-0-ra vezettek, a vendégek szünet után egyenlítettek úgy, hogy a második találatuk a hosszabbításban született meg.

Két mérkőzést tegnap, lapzárta után játszottak: a Sepsi OSK a FCV Farult fogadta, míg a 26. forduló utolsó mérkőzésén a Kolozsvári FCU a Bukaresti FCSB-t látta vendégül.

Csertőivel továbbra is veretlen a Honvéd

A Budapest Honvéd 1-1-es döntetlent játszott vasárnap a kieső helyen álló Tiszakécske vendégeként a magyar labdarúgó NB II 21. fordulójában. A kilencedik kispestiek a pontvesztés ellenére is veretlenek Csertői Aurél vezetőedző kinevezése óta, a sorozatuk immár hét kör óta tart, de ezalatt csak kétszer győztek.

NB II, 21. forduló: Aqvital FC Csákvár – Soroksár SC 1-2, Tiszakécskei LC – Budapest Honvéd 1-1, HR-Rent Kozármisleny – ETO FC Győr 1-0, Nyíregyháza Spartacus FC – Szombathelyi Haladás 2-1, BFC Siófok – Kolorcity Kazincbarcika SC 3-0, FC Ajka – Credobus Mosonmagyaróvár 1-0, Gyirmót FC Győr – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 0-0, BVSC-Zugló – Budafoki MTE 2-1.

Az élcsoport: 1. Nyíregyháza Spartacus FC 50 pont/21 mérkőzés, 2. ETO FC Győr 42/21, 3. Vasas FC 37/20.