Gól nélküli döntetlennel zárta az Újpest elleni barátságos mérkőzést a Sepsi OSK labdarúgócsapata, amellyel egyben a törökországi edzőtábort is befejezte. A mérkőzést ezúttal szabályos – 2x45 perces – félidőkkel játszották.

Nem volt nagyon sikeres az Újpest elleni találkozó a Sepsi OSK számára. Az együttesen kiütközött a kemény edzések fáradtsága, mással nehezen lehet ugyanis megmagyarázni a támadásban megmutatkozó ötlettelenséget. Az első félidőben egyetlen helyzet sem volt egyik kapu előterében sem, a legszebb mozdulatot Debeljuh mutatta be, aki félollóból lőtt a felső sarok mellé, de a partjelző lest intett, így amúgy sem lett volna érvényes a gól. A mozdulat azonban megmutatta, miként lehet(ne) hasznosítani a horvát középcsatár képességeit, aki egyébként egyetlen használható beadást sem kapott a meccsen.

A második félidőben hajszálnyival az OSK volt a jobb, noha a szünetben csak négy cserét hajtott végre a szakmai stáb, a többi cserejátékos csak a 60., majd a 75. perc tájékán lépett pályára. A legnagyobb lehetőséget Bălașa hagyta ki, aki három méterről a kapus kezébe fejelt egy szöglet után. A zárópercekben könnyen ítélt büntetőhöz jutott az OSK, Debeljuh lövése azonban csemege volt az újpesti kapusnak. Rodriguez a kapuba küldte ugyan a kipattanót, de komikus jelenetek következtek, mert a játékvezető előbb kifelé szabadrúgást mutatott, majd a partjelző közbelépésére megismételtette a tizenegyest. Miután a döntést az UTE játékosai nehezen akarták elfogadni, Bernd Storck beszaladt a pályára, súgott valamit Debeljuh fülébe, aki aztán a labdát könnyedén a kapus ölébe emelte...

Az alapkeretből négyen nem léptek pályára ezen a meccsen: sérülés miatt Alimi hosszabb időre kidőlt a sorból, Matei pedig szintén kisebb sérüléssel küzd, ő még visszatérhet a Jászvásár elleni pénteki meccsig. Šafranko és Damașcan hiányzásának okát nem közölték. Utóbbi helye azonban veszélyben lehet, miután Diószegi László azt mondta: az edző javaslatára két játékost keresnek, egy középpályást, aki a Francisco Junior helyére érkezhet és egy szélsőt. Márpedig a bajnoki listára nevezhető játékosok száma véges, egy második igazolás esetében valakinek le kell maradnia erről.

Barátságos labdarúgó-mérkőzés: Sepsi OSK– Újpesti TE 0-0.

Belek, Törökország.

Sepsi OSK: Niczuly – Oteliță, Ciobotariu, Kecskés, Ștefan, Păun, Gheorghe, Kallaku, Ștefănescu, Debeljuh, Varga; csereként még pályára lépett: Moldovan – Oroian, Ňinaj, Bălașa, Rodriguez, Aganović, Rondón, Rența, Popșa.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Hazahozzák Bölönit?

A Sepsi OSK vezetője nem tett le arról a tervéről, hogy a klubnál foglalkoztassa Bölöni Lászlót. A marosvásárhelyi szakember jelenleg a Metz vezetőedzője, és nem zárkózik el attól, hogy a jövőben a háromszéki klubot segítse tapasztalatával.

„Soha nem fogom feladni, hogy bármilyen minőségben a klubunkhoz hozzuk. Nyitva hagyta előttem az ajtót, azt mondta, hogy szívesen jönne, és segítene nekünk a tudásával. Ő nem egyszerűen jó edző, de nagyszerű edző! A román labdarúgásnak is jót tenne, ha elhoznánk. Nem számít, milyen pozícióban vállalna feladatot, csak jöjjön, hogy tanuljunk tőle. Szeretném őt magunk mellett tudni” – mondta Diószegi László a GSP online sportlapnak. (f.a.)

Négy új játékos a CFR-nél

A Kolozsvári CFR 1907 megállapodott a török Sivassporral Kader Keita leigazolásáról. A 23 éves elefántcsontparti középpályás pályára lépett a két csapat tavalyi, Európa-konferencialigás mérkőzésein. A futballista a francia OSC Lille akadémiáján nevelkedett, pályafutássa során megfordult a belga KVC Westerlonál, de a svájci FC Sionnál is. Háromszor hazája válogatottjában is lehetőséget kapott – írták a kolozsvári klub honlapján.

Kader Keita a CFR 1907 negyedik téli szerzeménye. Az idényszünetben írtak alá Omar El Kaddourival, aki szabadon igazolható játékosként érkezett a PAOK-tól, Alan Aussival (korábbi csapata a Ponferradina B) és Petar Mamiccsal (Zalgiris Vilnius). (f.a.)