A harmadik helyen álló Puskás Akadémia 1-1-es döntetlent játszott a második pozíciót elfoglaló Kisvárda vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.

Az első félidőben a hivatalos statisztika szerint is veszélyesebb és támadóbb felfogású volt a hazai együttes, amely a meccs elején mégis hátrányba került, miután a vendégek sikeresen fejeztek be egy gyors ellenakciót. A Kisvárda aztán tizenegyesből egyenlíteni tudott, a szünet előtt viszont izgulnia kellett, mert majdnem megint az ellenfél került előnybe, de videobírós ellenőrzés után les miatt érvénytelenítették a felcsútiak gólját.

Fordulás után kiegyenlített volt a játék, és miközben változatlanul a kisvárdai együttes játszott valamivel veszélyesebben, a Puskás Akadémia lőtt felső kapufát. A hajrára kissé visszaesett a mérkőzés színvonala, és végül pontosztozkodással zárult az összecsapás.

A hazaiak immár öt bajnoki találkozó óta veretlenek, míg a felcsúti együttes sorozatban negyedik élvonalbeli összecsapásán nem talált legyőzőre.

A tabellán elfoglalt helyét ezzel az eredménnyel mindkét csapat megőrizte.

Van Nieff Yoell, a Puskás Akadémia (b3) Bumba Claudiu-Vasile (j2) és Masenovic Jasmin, a Kisvárda (j) játékosai. Fotó: MTI/Balázs Attila

Magyar labdarúgó NB I., 17. forduló: Kisvárda Master Good – Puskás Akadémia FC 1-1 (1-1)

Kisvárda, 800 néző, vezette: Berke.

Gólszerzők: Bumba (28., 11-esből), illetve Corbu (4.).

Sárga lap: Karabeljov (33.), Hej (49.), Mesanovic (91.), illetve Baluta (26.), Slagveer (30.), Favorov (91.).

Kisvárda: Dombó – Hej, Prenga, Cirkovic, Leoni – Melnyik, Karabeljov (57. Camaj) – Asani (68. Navratil), Ötvös, Bumba – Mesanovic.

Puskás Akadémia: Markek – Favorov, Spandler, Nunes, Szolnoki (70. Deutsch) – Van Nieff, Plsek – Komáromi, Baluta (50. Kozák), Slagveer – Corbu.

Magyar labdarúgó NB I., 17. forduló: Ferencvárosi TC – Budapest Honvéd 1-0, MTK Budapest – Paksi FC 1-4, MOL Fehérvár – Mezőkövesd Zsóry FC 1-0, Kisvárda Master Good – Puskás Akadémia FC 1-1.