2024. june 30., Sunday

Döntetlen az osztályozó előtt

• 2024-05-19 15:00:00

• -

Különösebb tét nélküli, de a hétvégi osztályozókat megalapozó mérkőzést játszott a labdarúgó 3. liga 9. csoportjának két élcsapata a felsőházi rájátszás utolsó fordulójában. A biztos második helyen végző Nyárádtői Unirea 2018 a biztos csoportgyőztes Beszterce-naszódi Gloria 2018 csapatát fogadta.

A mérkőzés egyetlen tétjét az adta, hogy nem kizárt, hogy ugyanez a két alakulat vívja majd az osztályozó döntőjét is, így egyfajta alaphangot adott a folytatásra.

A kiegyensúlyozott találkozón Astafei nagyon hamar vezetéshez juttatta a házigazdákat, azonban a szünetig nem tudták megtartani az előnyt, mert az első félidő ráadásperceiben egyenlítettek a vendégek. A második félidőben szintén Nyárádtő szerzett vezetést a lefújáshoz viszonylag közeli időpontban, de erre is volt válaszuk a beszterceieknek, így a találkozó 2-2-vel végződött.

Az osztályozó elődöntőjében a Nyárádtői Unirea 2018 ellenfele a 10. csoport győztese, az SCM Zilah lesz, amely vereséggel zárta a rájátszást saját csoportjában.

Az oda-vissza mérkőzések első felvonását Nyárádtőn rendezik szerdán 18 órától, a visszavágót pedig szombaton Zilahon. A másik ágon a Beszterce-naszódi Gloria 2018 a Máramarosszigeti CSM ellen lép pályára, miután a szigetiek az utolsó fordulóban nyertek a Szatmárnémeti Olimpia otthonában, és helyet cseréltek velük.

3. liga, 9. csoport, felsőház, 9. forduló: Nyárádtői Unirea 2018 – Beszterce-naszódi Gloria 2018 2-2 (1-1).

Nyárádtői labdarúgópálya. Vezette: Răzvan Necrici (Oláhkékes) – Daniel Lar (Nagybánya), Cristian Mureșan (Kapnikbánya). Ellenőrök: Constantin Por (Szatmárnémeti), Mihai Țîra (Gyulafehérvár).

Gólszerzők: Astafei (2.), Trif (78.), illetve Sucitu (45+1.), Mihai Vasile (84.).

3. liga, 9. csoport, felsőházi rájátszás, 9. forduló: ACS Medgyes 2022 – Gyulafehérvári CSU 3-1, Nyárádtői Unirea 2018 – Beszterce-naszódi Gloria 2-2.

A végeredmény: 1. Beszterce-Naszód 58 pont, 2. Nyárádtő 50, 3. Medgyes 41, 4. CSU Gyulafehérvár 40.