2024. july 2., Tuesday

A horvátországi Porecben rendezett felkészülési tornán 3-3-ra játszott a román és a magyar futsalválogatott.

A fordulatos mérkőzésen a magyar csapat kétszer, a román egyszer vezetett, így a döntetlent igazságosnak nevezték a Magyar Labdarúgó-szövetség honlapján közölt beszámolóban. Azt írták: a találkozó első perceiben a magyarok játszottak jobban, és megszereztük a vezetést is: Alasztics Marcell távoli lövését követően a román kapusról kipattanó labdát Rutai Balázs a hálóba vágta (1-0). A félidő második fele a románoké volt, akik még a szünet előtt megfordították az állást, és 2-1-es előnnyel vonultak pihenőre.

A második játékrészt is a magyar csapat kezdte jobban, és előbb egy távoli lövéssel egyenlített, majd egy fejes góllal újra előnyhöz jutott. A mérkőzés utolsó gólját azonban románok szerezték, így 3-3-as döntetlennel zárult az összecsapás.

Románia ezt megelőzően 7-1-re nyert Észtország ellen, majd 2-0-ra legyőzte Grönlandot. A magyar csapat 7-0-ra felülmúlta Észtországot és 2-1-re Bosznia-Hercegovinát.

A magyarok vasárnap Grönland ellen zárták a viadalt, míg a román csapat Boszna-Hercegovinával találkozott.

Fotó: MLSZ

Felkészülési torna, Porec (Horvátország): Magyarország – Románia 3-3 (1-2).

Gólszerzők: Rutai Balázs (2) és Fekete Márk, illetve Andrei Crăciun és Daniel Araujo (2).

Magyarország: Alasztics Marcell – Rábl János, Bencsik Roland, Hajmási Milán, Fekete Olivér, Horváth Szabolcs, Nagy Imre, Vas Ádám, Fekete Márk, Fridrich Dávid, Suscsák Máté, Rutai Balázs, Krajcsi Bence, Bíró Attila.

Románia: Petrișor Toniță, Andrei Dinicuță – Bálint Andor, Iszlai Richárd, Kanyó Szilárd, Mihnea Toader, Darius Nastai, Sergiu Gavrilă, Andrei Crăciun, Daniel Araujo, Mánya Szabolcs, Hadnagy István, Paolo Fereirra, Vlad Dudău.

A CSM Korond ellen kezd a kupában

Újraindul a teremlabdarúgó 2. liga szombaton, amikor a Marosvásárhelyi CSM a Gyergyószentmiklósi Intert fogadja 14 órától. Közvetlenül ezután, jövő szerdán, a Románia-kupa selejtező körében a Korondi Junior lesz az ellenfél, a meccset 17 órától a Hargita megyei együttes otthonában rendezik. A selejtezőkörben mindössze két mérkőzést játszanak, az összes többi csapat a nyolcaddöntőben kezdhet. A másik találkozón a Galaci Universitatea a Bodzavásári Fortius 2014 csapata ellen lép pályára.