A Ferencváros házigazdaként 24-24-es döntetlent játszott a Rapid Bukaresttel a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, szombaton Érden.

A vendégek egyszer sem vezettek az egész meccsen. Az előző idényben BL-ezüstérmes FTC három vereség után először szerzett pontot a mostani szezonban.

Az európai szövetség által a forduló rangadójának választott meccsen az előző idényben BL-ezüstérmes magyar csapat játékosai 3-0-s sorozattal kezdtek, de a tizedik percben már döntetlen volt az állás. Vezetni nem tudott a Rapid, mert az FTC ismét lendületbe került, jól védekezett, és gyors ellentámadások végén szerezte góljait (11-5). Ekkor még nem dőlt el a meccs, mert a románok egy újabb hármas gólsorozattal csökkentették hátrányukat, a szünetben pedig 14-10-re vezettek a stabilabban kézilabdázó házigazdák.

A szünet sem törte meg a Ferencváros lendületét, Klujber Katrin három gólt lőtt, a fiatal kapus Mészáros Virág büntetőt védett, csapatuk pedig a 42. percben már 20-14-es előnyben volt. A bukarestiek kapust cseréltek, részben ennek és néhány elkapkodott ferencvárosi támadásnak is köszönhetően hét percen belül 21-20-ra felzárkóztak. Bíró Blanka bravúros védései ellenére egyenlített a Rapid, és bár az utolsó öt percben mindkét együttes eldönthette volna a találkozót, a támadásban elkövetett hibák miatt ez végül egyiknek sem sikerült.

Albertina Da Cruza Kassoma (b) és Andjela Janjusevic (j), a román csapat játékosai,