A bronzéremért harcoló Debrecen 2-0-ra győzött a kiesés elkerüléséért küzdő ZTE vendégeként a magyar labdarúgó NB I 28. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

Három alapembere, az eltiltott Dzsudzsák Balázs, Ferenczi János és Christian Manrique nélkül állt ki a Debrecen, amely igyekezett labdaszerzésekből támadásokat vezetni, de sokáig nem tudott veszélyt teremteni a hazai kapu előtt. Bő fél óra helyzet nélkül telt el, majd az első gólszerzési alkalmat a vendégcsapat kihasználta: hazai labdavesztést követően Mance indította pontosan Szécsit, aki a 16-os vonaláról átemelte a labdát a kifutó Demjénen. Egy perccel később a túloldalon Tajti lőtt távolról szépen, Megyeri azonban védett. A rövid felélénkülés után a szünetig hátralévő időben ismét a mezőnyben folyt a küzdelem. A statisztikai mutatók alapján a ZTE volt némi fölényben, de ez a játékban nem érződött, gólhelyzetekben egyáltalán nem látszott meg.

A ZTE vezetőedzője, Ricardo Moniz a második félidőre három helyen változtatott az összeállításon. Ennek ellenére egymást követték a debreceniek helyzetei, Demjén többször nagyot védett. A folytatásban magára talált a Zalaegerszeg, sokat támadott az egyenlítésért, de nem járt eredménnyel. Sőt, a hajrában egy pontrúgás után a DVSC növelni tudta előnyét, ezzel bebiztosította megérdemelt győzelmét.

NB I, 28. forduló: ZTE FC – Debreceni VSC 0-2 (0-1).
Zalaegerszeg, vezette: Zierkelbach.
Gólszerzők: Szécsi (35.), Bárány (85.). Sárga lap: Ikoba (56.).
ZTE: Demjén – Safronov (46. Lesjak), Mocsi, Csóka, Gergényi (63. Bedi) – Szendrei, Sankovic – Ubochioma, Klausz (46. Szalay), Tajti (90+2. Grezda) – Németh D. (46. Ikoba).
Debrecen: Megyeri – Kusnyir (74. Bévárdi), Romancsuk, Dreskovic, Lagator, Szécsi – Loncar, Varga K., Ojediran (88. Neofitidisz) – Mance (68. Bárány), Do. Babunski (88. Bódi).

* NB I, 28. forduló: Paksi FC – Kisvárda Master Good 2-0, Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 2-1, ZTE FC – Debreceni VSC 0-2.
* NB II, 33. forduló: HR-Rent Kozármisleny – Diósgyőri VTK 2-3, Kolorcity Kazincbarcika SC – FC Ajka 1-0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia FC – Pécsi MFC 1-0, Gyirmót FC Győr – Tiszakécskei LC 1-0, Szentlőrinc – BFC Siófok 1-3, Dorogi FC – Szombathelyi Haladás 1-4, Békéscsaba 1912 Előre – ETO FC Győr 2-0, Budafoki MTE – Nyíregyháza Spartacus FC 0-0, Credobus Mosonmagyaróvár – Aqvital FC Csákvár 3-2. Az élcsoport: 1. (és feljutott) DVTK 74 pont/33 mérkőzés, 2. MTK 66/32, 3. Ajka 58/33.
* Szuperliga, rájátszás, 5. forduló: felsőház: Bukaresti Rapid 1923 – Bukaresti FCSB 1-0; alsóház: Chindia Târgoviște – Aradi UTA 2-1. Felsőházi élcsoport: 1. FCV Farul 42 pont, 2. CFR 1907 38, 3. FCSB 37; az alsóház utolsó helyein: 7. Chindia 22 pont/5 mérkőzés, 8. UTA 18/5, 9. CFC Argeș 17/5, 10. Mioveni 11/4.

Győzött Kozármislenyben és feljutott a DVTK

A DVTK bebiztosította feljutását a magyar labdarúgó élvonalba, miután az NB II 33. fordulójának vasárnapi játéknapján 3-2-re győzött Kozármislenyben.
A diósgyőri együttes előnye öt fordulóval a pontvadászat lezárása előtt 16 pont, a harmadik helyen álló, Kazincbarcikán 1-0-s vereséget szenvedő Ajka előtt. A másodosztályból az első két együttes kerül fel az NB I-be.
A DVTK 2021-ben búcsúzott az élvonaltól.
Szergej Kuznyecov vezetőedző az M4 Sportnak méltatta a DVTK csapatszellemét, aminek köszönhetően megszerezte a feljutást jelentő három pontot. „Elértük az egyik célunkat, ám van még hátra öt forduló, semmi nem változott. A következő mérkőzéseket is szeretnénk megnyerni, és ezért mindent meg is teszünk” – fogalmazott.

Csontzene és tűzijáték a Rapid 1923–FCSB mérkőzésen

Kemény összecsapást hozott a Rapid 1923 és a FCSB találkozója hétfő este, a román labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. A papírforma a bajnoki címre hajtó és formában futballozó FCSB sikerét sejtette, azonban a zsinórban két elveszített mérkőzés után érkező házigazdák váratlanul behúzták a győzelmet és az érte járó három pontot.
A Rapid 1923 nagyon keményen vette ellenfelét, legalább két olyan belemenést is „bemutattak”, amiért a FCSB-kispad hevesen kiállítást reklamált, azonban Horațiu Feșnic játékvezető mindkét esetben a sárga lapot húzta elő a zsebéből. Így a vendéglátók nem szorultak emberhátrányba, szereztek egy gólt, és végül megnyerték a találkozót, ezzel nagy előnyhöz juttatva az éllovas FCV Farult, amely legyőzte a Kolozsvári CFR 1907-et, és így négy pontra növelte előnyét a címtartóval, illetve ötre a FCSB-vel szemben.
A Rapid 1923 – FCSB mérkőzés azonban nem csak a csontzene miatt marad emlékezetes. A zsúfolásig telt lelátókon (hivatalosan 12.600 néző foglalt helyet a stadionban, ebből 600 FCSB-szurkoló, azonban sokan a lépcsőkön álltak) nagy tűzijátékot rendeztek a szurkolók, ami miatt a meccs rajtját több perccel el kellett halasztani, a nagy füstben ugyanis nem lehetett látni. A csendőrség több drukkert előállított és megbüntetett, hatot közülük 6 hónap és 1 év közötti időszakra kitiltottak a romániai sportrendezvényekről, de megbírságolták a szervező klubot és a rendfenntartó társaságot is.