David Popovici másodszorra is aranyérmes

• 2022-08-17 16:02:54

• -

Aranyérmet szerzett a 200 méteres gyorsúszás hétfői döntőjében David Popovici a római úszó Európa-bajnokságon.

A 17 éves román úszófenomén, a versenyszám felnőtt világbajnoka 1:42,77 perces idővel, új ifjúsági világ- és Európa-csúccsal csapott célba.

A korábbi ifjúsági világrekordot (1:43,21 perc) is Popovici állította be június 20-án, a budapesti felnőtt úszó-világbajnokságon, ahol 100 és 200 méteres gyorsúszásban is aranyérmet szerzett. A korábbi ifjúsági világcsúcstartó az orosz Martin Maljutyin volt 1:44,79 perccel.

A 200 méteres döntőben az ezüstérmet a svájci Antonio Djakovic szerezte meg 1:45,60 perces idővel, az osztrák Felix Auboeck 1:45,89 perces ideje bronzérmet ért.

David Popovici, aki szombaton világcsúccsal (46,86 másodperc) nyerte meg a 100 méteres gyorsúszás döntőjét az Európa-bajnokságon, a 400 méteres gyorsúszás versenyszámában is rajthoz áll.