2024. july 1., Monday

Dánia és Spanyolország jutott be elsőként a legjobb négy közé a spanyolországi női kézilabda-világbajnokság keddi játéknapján. Dánia 30-25-re legyőzte Brazíliát, míg Spanyolország Németország ellen diadalmaskodott 26-21-re.

A dánok a várakozásoknak megfelelően remekül kezdtek (6-3), ám a folytatásban meglepő hibákat követtek el, ami eddig nem volt jellemző rájuk. Egyszer még el tudtak lépni három találattal (11-8), de a nyitott védekezést alkalmazó brazilok tartották a lépést velük, sőt Adriana Cardoso vezérletével egyenlítettek. A meccs kétharmadánál ismét három gól volt az európai együttes előnye, és mivel egyre jobban védekezett, tovább növelte a különbséget. A brazilok kulcsemberei fáradni látszottak, egyre többet hibáztak, így végül a csapat 30-25-re kikapott.

A keddi, második negyeddöntőben a németek kezdtek jobban, és az előző vb-n ezüstérmes hazaiaknak már az ötödik percben időt kellett kérniük, mert három gólt kaptak, de egyet sem lőttek. A nyolcadik percben találtak be először, és csak a cserék után, a meccs második negyedében 3-7-es állásnál kezdték meg a felzárkózást. Akkor viszont lendületbe kerültek az immár agresszív, nyitott védekezést alkalmazó spanyolok, és 7-1-es sorozatuk végén két góllal már ők vezettek. Ezt csakhamar megduplázták, és a szünetben 14-10 volt az állás a javukra. A második félidő elején a németek létszámfölényes támadójátékra és öt-egyes védekezésre álltak át, ennek köszönhetően egy 4-1-es sorozattal felzárkóztak, ám a meccs négy spanyol találattal folytatódott, illetve a 42 éves Silvia Navarro kapus két büntetőt is kivédett (23-17). A következő három gól a németeké volt, közelebb azonban nem tudtak kerülni a szigorúan védekező házigazdákhoz.

Fotó: a világbajnokság közösségi oldala

Kína visszalépett

Visszalépett a világbajnokságról a kínai válogatott, miután a csapatban koronavírus-fertőzöttet találtak. Az együttes a H-csoportban lejátszott összes mérkőzését elvesztette, így utolsó lett a kvartett rangsorán, és az alsóházi Elnök Kupában folytatta szereplését, ahol két meccset kellett volna még lejátszania, miután múlt szerdán 30-24-re kikapott Paraguaytól. Erre azonban már nem kerül sor, a nemzetközi szövetség döntése alapján a kínai csapat a hátramaradt két mérkőzést egyaránt 10-0-s eredménnyel elveszíti Tunézia és Szlovákia válogatottjával szemben.