Döntetlennel kezdte a labdarúgó-Románia-kupa csoportkörét a Sepsi OSK. A hullámvölgyből azonban nem sikerült kikászálódnia, hiszen annak ellenére, hogy tulajdonképpen meg is nyerhette volna a meccset, igen szerény játékot mutatott. A megszerzett ponttal megmaradtak a továbbjutási esélyei, de ehhez mindkét további mérkőzését meg kell nyernie: a hazai pályán kirobbanó formában játszó Corvinul 1921 ellen Vajdahunyadon, illetve Ploieşti-en a Petrolul 52 ellen. Egy újabb döntetlennel az esélyek szinte nullára csökkennek a jelenlegi lebonyolítási rendszerben.

Az FCSB elleni betli után Renţát használta Liviu Ciobotariu korosztály alattiként, a kezdőbe pedig Kecskés helyett (ő a tartalékok között sem volt, megsérülhetett) Bălaşa, Varga helyett pedig Damaşcan került. Păun, Rodriguez és Oteliţă továbbra sem vállalta a játékot. Ráadásul Denis Ciobotariu a 13. percben meghúzódott, s noha Oroian (nem az azonos nevű nagyszebeni) erre a posztra szakosodott, inkább improvizált Ion Gheorghe beküldésével, minthogy két korosztály alatti játékost szerepeltessen. Denis Ciobotariu vélhetően hetekig kiesik, sérülésében az egyetlen pozitívum, hogy így már nem vádolhatjuk az apját elfogultsággal.

Csupán néhány percig tartott az OSK lendülete, az FC Hermannstadt korán átvette a kezdeményezést a mérkőzésen, és az 5. percben Oroiant kellett blokkolni az ötösön, majd Murgia föléküldte tíz méterről. Az első ígéretes támadást a 19. percben vezette az OSK, Damaşcan betört a tizenhatosra, ahol gáncsolták, ám a videóbíró nem hívta ki a játékvezetőt, hogy megnézze az esetet. (Cătălin Buşi amúgy is borzalmasan rosszul vezette a meccset, nem alkalmazta egységesen a szabályokat, és akkor fújt szabálytalanságot, amikor egy-egy játékos hatalmasat kiáltva eldobta magát. Csúnya faultért legfeljebb sima szabadrúgást ítélt, Renţát viszont két olyan sárga lappal küldte ki, ami egyikért sem járt volna.)

A 31. percben Ştefănescu megmozdulása volt talán a legjobb OSK-támadás a meccsen. A csatár lövőhelyzetbe cselezte magát, azonban Muţiu bravúrral szögletre mentett. A házigazdák részéről a 33. percben Fonseca fejese a keresztlécen landolt, a 37. percben a meglepett Bejan fejéről, aki már nem tudta azt irányítani, a labda kevéssel mellészállt, míg a 41. percben ismét Ştefănescu próbálkozott, azonban ezúttal szerényebb volt a lövése. A félidő során amúgy végig a Hermannstadt volt veszélyesebb, csupán helyzetig jutottak el ritkán, miközben az OSK a pontatlan passzok garmadájával, az elveszített párharcok sokaságával hívta fel magára a figyelmet.

A második félidőben is a házigazdák kezdtek jobban, mégis az OSK jutott vezetéshez. A 49. percben Ciubotaru csúnyán letalpalta Ştefănescut a partvonal mellett, ám még egy nanát sem kapott a bírótól a pirosba hajló sárga lap helyett. A szabadrúgást Matei végezte el, túl hosszan, a videószobában azonban felfedezték, hogy Murgia visszarántja Bălaţát a mezénél fogva. Erre pedig a játékvezető is kénytelen volt reagálni, megadta a büntetőt, amelyet négy perccel később (addig tartott az ellenőrzés) Matei értékesített (0-1).

A gól után még jobban visszavonult az OSK, s miután a 62. percben Oroiant csak üggyel-bajjal tudta az ötösön szerelni Ion Gheorghe, három perccel később egy kapura csavart szögletet röviden öklözött ki Niczuly, s az álomba szenderült szentgyörgyi védők között Gabi Iancu fejjel megtolta, Bejan pedig színüresen két méterről a kapuba továbbította (1-1).

A cserék dacára az OSK nem tudott több helyzetet összehozni a mérkőzés végéig, csak még több rossz passzt, míg a házigazdák részéről a 87. percben Paraschiv fejelt kevéssel mellé, a 90+3. percben pedig Neguţ lövését fogta meg Niczuly.

Az ilyen meccsek után szokták mondani az edzők, hogy csak az eredménnyel elégedettek... Mert az OSK nemhogy ennél többet, de talán ezt sem érdemelte meg.

A kupában a Sepsi OSK legközelebb november 1-jén lép pályára, amikor Vajdahunyadra látogat.

Labdarúgó-Románia-kupa, A csoport: Nagyszebeni Hermannstadt – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1 (0-0).
Nagyszeben, városi stadion. Vezette: Cătălin Buşi (Rm. Vâlcea) – Marius Badea (Rm. Vâlcea), Cosmin Vatamanu (Bukarest). Tartalék: Valentin Porumbel (Olteniţa). Ellenőr: Nicolae Marodin (Bukarest), Felix Grigore (Bukarest). Videóbíró: Sorin Costreie (Voluntari). Segéd-videóbíró: Vlad Bârleanu (Bukarest).
FC Hermannstadt: Muţiu – Oroian, Antoche, Bejan, Medina, Petrescu (69. Neguţ), Biceanu (69. Alhassan), Murgia (69. Szota), G. Iancu (77. Paraschiv), Fonseca, Ciubotaru (85. Bucuroiu).
Sepsi OSK: Niczuly – Ciobotariu (14. Ion Gheorghe), Bălaşa, Ňinaj, Fl. Ştefan, Alimi, Renţa, Ştefănescu, Damaşcan (68. Varga), Matei (68. Kallaku), Šafranko (89. Rondón).
Gólszerzők: Bejan (65.), illetve Matei (53. – büntetőből).
Sárga lap: Antoche (52.), Murgia (58.), illetve Ion Gheorghe (57.), Kallaku (75.), Renţa (67.), Alimi (90+8.).
Kiállítva: Renţa (90+7.).

Labdarúgó-Románia-kupa, csoportkör, 1. forduló:
* A csoport: Pécskai Progresul – Petrolul 52 Ploieşti 1-2, Vajdahunyadi Corvinul 1921 – Chindia Târgovişte 2-0, Nagyszebeni Hermannstadt – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-1;
* C csoport: Zilahi SCM – Galaci SC Oţelul
1-4, Bukaresti Dinamo 1948 – Universitatea 1948 Craiova 1-1, Nagyváradi FC Bihor – Bukaresti FCSB 0-1;
* D csoport: FC Voluntari – Konstancai FCV Farul 2-0, Bodzavásári Gloria – Aradi UTA 1-2, CS Tunari – CSU Craiova 1-1.