2024. june 30., Sunday

A labdarúgó harmadosztály alsóházi rájátszásának 3. körében a szászrégeniek első alkalommal léptek pályára hazai környezetben. Tették mindezt, miután az elmúlt játéknapon váratlan, ám ugyanakkor sima vereséget szenvedtek a Kolozsvári Viitorul fiatal gárdájának otthonában. A péntek délutáni ellenfél a nagy valószínűség szerint úgyszintén kiesésre ítélt Fehér megyei Alsógáld volt. Sandu Borș tanítványainak kötelező volt a három bajnoki pont begyűjtése, ami végül sikerült is, ám korántsem annyira könnyedén, ahogyan erre a „simának” tűnő végeredmény következtetni engedne.

A mérkőzés színvonala nem volt túl kiemelkedő. A játékidő zömében eléggé meglátszott, hogy mindkét együttes a bennmaradásért folyó küzdelem kemény szenvedéseit (kínját) kell hogy átélje. A találkozó kezdetét a kiegyensúlyozottság jellemezte. A 11. percben a vendégek Cioară révén távoli lövéssel próbálkoztak, ám Menyhárt kapuvédő „két ütemben” hárított. Alig két perc elteltével az Industria óriási gólhelyzetet puskázott el: ekkor Stănilă szemben a kapussal jócskán a bal kapufa mellé gurított! A 14. percben a házigazdák kerültek helyzetbe: Chirlejan pontos jobb oldali beadását T. Suciu 4-5 méterről „mellébólintotta”. A vendégek bátor, valamint lendületes támadásai a 22. percben újabb veszélyt jelentettek a fiatal és ezúttal kimagasló teljesítményt nyújtó Menyhárt Loránd kapujára: ekkor Baghiu jó ütemben érkező jobb oldali szögletét  Giorgiu kevéssel fejelte fölé. A 27. percben  Toni Suciu fejese félméternyire suhant el a jobb kapufa mellett. A kihagyott gólszerzési lehetőségek dacára a fehér-kékek teljesítménye eléggé halványra sikeredett. Az első felvonás hajrájában egy jól sikerült támadás következtében a labda a nagyon aktív Suciuhoz került, aki a büntetőterület közepéről egy erős lövéssel névrokona hálójába továbbított: (1-0).

Térfélcserét követően, mindjárt a 46. percben Aurel Himcinschi gárdája került kecsegtető helyzetbe Grosu révén, ám a mintegy 14 méterről leadott lövés elkerülte a régeniek kapuját. Az Industria elismerésre méltó játéka tovább folytatódott. Az 53. percben Baghiu távoli bombáját Menyhárt remek érzékkel védte, majd egy perccel később az Avântul Ghiță révén válaszolt, ám a csatár ajtó-ablak helyzetben képtelen volt átemelni a pöttyöst a remek ütemben kimozduló C. Suciu kapuvédőn! Az 55. percben Grosu könnyedén és zavartalanul vezette rá a labdát a házigazdák kapusára, ám a fiatal hálóőr kiváló higgadtsággal, valamint hatalmas bravúrral kanalazta el a játékszert a vendégek középpályásának lába elől. A 63. percben az Avântul Todoran révén veszélyeztetett, ám a bődületes erejű rúgást C. Suciu remekül hárította. A csapatok teljesen nyílt sisakosan, a meleg ellenére jó iramban futballoztak. A 65. percben Juncan ígéretes szögből jócskán föléemelt, majd a túloldalon

Murar lövésénél a vendégek kapusa résen volt (72.). A 84. percben az alsógáldiak ismételten hatalmas gólszerzési lehetőséget puskáztak el, amikor Oniche – egyedül a kapussal – gyengén lőtt, így Menyhárt magabiztosan, ugyanakkor megkönnyebbülten vetődött a játékszerre. 1-1 helyett pedig két perc elteltével már kétgólos előnyt mutatott a frissen festett régeni eredményjelző, David Potor ugyanis szépségdíjas gólt szerzett: a büntetőterület vonaláról egy jól eltalált, erős lövéssel a labdát a hosszú sarokba küldte (2-0).

Ezzel a szászrégeniek nagyon értékes győzelmet szereztek, mindent összevetve teljesen megérdemelten. A játék képe alapján azonban az eddig mindössze 10 bajnoki pontot begyűjtő vendégek legkevesebb három, de akár négy gólt is szerezhettek volna! A  házigazdák hatalmas szerencséjére mindez nem történt meg, elsősorban Menyhárt kimagasló teljesítményének  köszönhetően, valamint a vendégek kapkodása miatt. A találkozót követően mélyen elgondolkodhat a szakvezetés és a komplett játékoskeret is...

3.liga, 9. csoport, alsóházi rájátszás, 3.forduló: Szászrégeni CSM Avântul – Alsógáldi Industria 2-0 (1-0).

Szászrégen, Avântul-pálya, napsütéses időjárás, mintegy 400 néző. Vezette: Feleki Gellért (Székelyudvarhely) – Biró Zsolt (Bölön), Bedőházi Gergely (Sepsiszentgyörgy). Ellenőr: Alexandru Gherghe (Fogaras), Cristian Nica (Ploiești).

Szászrégeni CSM Avântul: Menyhárt – Todoran, Truța, Merdariu, Chirlejan, Enescu, S. Luca, (71. Murar), A. Ghiță, (81. D. Potor), D. Dan (81. R. Bucur), T. Suciu, Pop.

Alsógáldi Industria: C. Suciu - Juncan, Potopea, R. Ștefan, Puha  (80. A. David), Oniche, Giorgiu, Cioară (56. Circov), Baghiu. Grosu (56. Danilă), Stănilă.

Gólszerzők: T. Suciu (44.)., D. Potor (86.).