2024. május 13., hétfő

Sikerült megakadályoznia a Sepsi OSK-nak, hogy az FCSB éppen az ő otthonában ünnepelje a bajnoki cím idő előtti megszerzését (ez szombat este sikerült a bukarestieknek, a FCV Farul elleni 2-1-gyel, lásd keretes hírünket  – a szerk.), ám az egyetlen öröme, hogy nem kapott ki a leendő bajnoktól. Egyébként a döntetlen semmire sem jó, és elméleti szintre csökkenti a háromszéki csapat esélyeit az európai kuparészvételre. A Sepsi OSK három év után először hiányzik majd a nemzetközi porondról.

A győzelem elmaradása annál bosszantóbb, hogy összesítésben tulajdonképpen az OSK volt a jobb csapat – kivéve az első 10-15 percet. Ekkor az FCSB akár döntő előnyre is szert tehetett volna, hiszen a hazaiak alig tíz perc leforgása alatt legalább négy hatalmas szarvashibát követtek el, mindenikből óriási vendéghelyzet alakult ki. Ciobotariu már az első percben becsúszással mentett az ötösön belül Octavian Popescu elől, a 4. percben Alimi buta labdavesztését követően Băluță egyedül Niczulyjal szemben nem találta el a kaput, a 7. percben ismét ő vesztett labdát a félpályán, ezúttal pedig a kapufa mentette meg Băluță lövésénél a házigazdákat. A 9. percben azonban már nem volt pardon: Kecskés nagyon könnyedén hagyta, hogy Octavian Popescu ellopja tőle a labdát, aztán ráérősen kocogott vissza, noha az ellenfél három az egy ellen támadta a kaput, a labda végül Comanhoz került, akinek a lövésével szemben Niczuly tehetetlen volt (0-1).

A gól úgy hatott az OSK játékosaira, mintha hideg vízzel locsolták volna le őket, szép lassan magukhoz tértek, és átvették a kezdeményzést. A 21. percben Alimi az ötös sarkáról még belerúgta Târnovanuba, egy perccel később azonban remek labdát adott a védők mögé Varga Rolandnak, aki 16 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (1-1). A gólt pedig a térdkeresztszalag-szakadással Marosvásárhelyen megműtött Păun mezével ünnepelte. Ezt követően is az OSK volt kezdeményezőbb, de elég volt egy újabb védelmi hiba, Miculescu pedig éles szögből a hosszú sarokba lőtt, meglepve Niczulyt (1-2). Az OSK kapusa a 41. percben még egyszer blokkolta Băluțát. A félidő Varga Roland hatalmas helyzetével zárult, aki az ötös sarkáról a kapufát találta el.

Szünet után már végképp az OSK volt a jobbik fél, bár a hosszú idő után visszatérő Matei még gondoskodott egy FCSB-helyzetről. Alig állt játékba, gyakorlatilag passzt adott Octavian Popescunak, aki azonban 17 méterről mellélőtt. Ezt kivéve végig rohamozott az OSK, egymást érték a szögletek az FCSB kapujánál, bár a szó szoros értelmében vett helyzetek nem akartak kialakulni. Az egyenlítés végül a 70. percben következett be, amikor egy beívelésnél Târnovanu elütötte a fejelni készülő Debeljuhot, ami elvileg tizenegyes lett volna, ám szerencsére nem kellett megvárni, hogy miként értelmezi a helyzetet a játékvezető, mert Ngezana fejéről Florin Ștefan elé pattant a labda, ő pedig az üres kapuba vágta (2-2).

Az utolsó percekben a győzelmet is megszerezhette volna az OSK, Kallaku 20 méteres szabadrúgása azonban elkerülte a kaput, Debeljuh 20 méteres lövése középre érkezett, de az igazi meccslabdát Ciobotariu hagyta ki a 90+5. percben, amikor a tizenhatos közepéről külsővel próbálta a bal sarokba csavarni, de célt tévesztett. Óriási lehetőség volt!

A Sepsi OSK lapzárta után a Kolozsvári CFR otthonában lépett pályára.

Fotó: a Sepsi OSK közösségi oldala

Szuperliga, felsőházi rájátszás 6. forduló: Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 2-2 (1-2).

Sepsiszentgyörgy, Sepsi OSK-stadion. Vezette: Andrei Moroiță (Ploiești) – Mircea Grigoriu (Bukarest), Ovidiu Artene (Vaslui). Tartalék: Andrei Antonie (Bukarest). Ellenőr: Nicolae Marodin (Bukarest). Videóbíró: Horia Mladinovici (Bukarest). Segéd-videóbíró: Ionel Dumitru (Gherghița).

Sepsi OSK: Niczuly – Aganović (73. Dumitrescu), Ciobotariu, Kecskés (46. Ňinaj), Fl. Ștefan, Varga K. (60. Matei), Rența (46. Oroian), Alimi, Varga R. (60. Kallaku), Ștefănescu, Debeljuh.

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Radunović, Lixandru (80. Alhassan), Șut, Olaru, Oct. Popescu (67. Radaslavescu), Băluță, Coman (19. Miculescu).

Gól: Varga R. (22.), Fl. Ștefan (70.), illetve Coman (9.), Miculescu (34.). Sárga lap: Alimi (31.), Aganović (62.), illetve Radunović (86.), Crețu (86.).

* Szuperliga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Konstancai FCV Farul – Bukaresti Rapid 1923 3-1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK – Bukaresti FCSB 2-2, CSU Craiova – Kolozsvári CFR 1907 0-1; 7. forduló: FCSB – Farul 2-1.

* Szuperliga, alsóházi rájátszás, 6. forduló: FC Voluntari – FC Universitatea 1948 Craiova 0-0, Botosáni FC – Bukaresti Dinamo 1948 2-1, Kolozsvári FCU – Jászvásári CSM Politehnica 1-0, Aradi UTA – Galaci Suporter Club Oțelul 3-1, Nagyszebeni Hermannstadt – Petrolul 52 Ploiești 2-0; 7. forduló: alsóház: Bukaresti Dinamo 1948 – FC Voluntari 1-1, U 1948 Craiova – Kolozsvári FCU 3-2.

* 2. liga, felsőházi rájátszás, 6. forduló: Bodzavásári Gloria – Vajdahunyadi Corvinul 1921 2-2; 7. forduló: FK Csíkszereda – Unirea 04 Slobozia 0-1. Az állás: 1. Slobozia 56 pont, 2. Vajdahunyad 46, 3. Sellemberk 46, 4. Bodzavásár 42, 5. Csíkszereda 40, 6. Mioveni 36.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, A csoport, 5. forduló: Újszentesi CSC – Bukaresti Metaloglobus 0-2, Dési Unirea – Campionii FC Argeș Pitești 1-0, Resicabányai CS Muncitoresc – Karácsonkői Ceahlăul 3-2. Az állás: 1. Resicabánya 37 pont, ...6. Dés 23, 7. Alexandria 13.

* 2. liga, alsóházi rájátszás, B csoport, 5. forduló: Bukaresti CSA Steaua – CSM Slatina 2-0, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii – CS Tunari 1-2. Az állás: 1. CSA Steaua 38 pont, ...6. Tunari 20, 7. Progresul 1944 Spartac 1.

Bajnok a FCSB

Az FCSB szombat este hazai pályán 2-1-re legyőzte a Konstancai FCV Farult a Szuperliga felsőházi rájátszásának hetedik fordulójában, ezzel kilenc év szünet után megnyerte a bajnoki címet. Három fordulóval a vége előtt ugyanis a bukaresti csapatnak 49 pontja van, míg a második helyen álló Farulnak 35, így előnye behozhatatlanná vált. A fővárosiak legutóbb 2015-ben diadalmaskodtak a pontvadászatban.