2024. june 30., Sunday

Különösebb meglepetések nem születtek a Maros megyei labdarúgó 5. liga múlt hét végi  fordulójában, így Somosdnak sem kellett izgulnia Nyárádmagyaróson, hiszen a vendéggyőzelem borítékolható volt.

A tabella utolsó előtti helyén megrekedt bekecsaljiak nem is fűztek hiú reményeket a második helyen álló alsó-nyárádmenti csapattal való összecsapáshoz, az egyetlen kérdés csupán a gólkülönbség lehetett. Erre méltán adtak okot a vendégek, akik már az első percben előnybe kerültek, a kitűnően ugratott Téglás a hazaiak hálójába gurított (0-1). Ez mintha csak felbátorította volna a magyarósi csapatot, elkezdtek passzolgatni a középpályán, s habár nem adták olcsón a bőrüket, a játékban a vendégek fölénye érvényesült: Téglás lövése még elkerülte ugyan a kaput, de csakhamar Henter Sz. 20 méteres lövése a hazai hálóban kötött ki (0-2), majd néhány perc múlva tovább nőtt a vendégek fölénye: Henter A. könnyed labdáját a hazai kapus beejtette (0-3). A negyedik találatra sem kellett sokáig várni, Henter Sz. indította Henter A.-t, akinek próbálkozását még védte Ilyés, de a kipattanó labdát Tinca a hálóba tolta (0-4). A szünetig már csak Téglás lehetőségét jegyezhettük, de Ilyés ismét hárított.

A második játékrész is vendéghelyzettel kezdődött, Ilyés ekkor is hárította Vónya távoli lövését, de néhány perc múlva ő is tehetetlennek bizonyult, a vendégek részéről Tinca egymaga kijátszotta az egész hazai védelmet, átadását pedig Téglás gurította a hálóba (0-5). Ilyés a következő vendéghelyzetnél is a helyén volt, Gritto közeli fejesét védte, de a következő percben Gritto éles szögből már betalált a hosszú sarokba (0-6). Ezt követően mindkét térfélen születtek helyzetek, ám a hazaiak részéről Bálint, Szövérfi és Frunza próbálkozásai pontatlanok voltak, a vendégeké is, Henter Sz. révén, míg Téglás próbálkozása a felső kapufáról pattant ki. A mérkőzés utolsó percében a hazaiak szépíthettek volna Szövérfi révén, de a Frunza buktatásáért ítélt büntetőt a vendégek kapusa hárította.

Ezzel a győzelmével Somosd pontszámban beérte és hatalmas gólkülönbségének köszönhetően meg is előzte az addig listavezető Csittszentivánt, amely a múlt hét végén hazai pályán csupán 1-1-es döntetlent ért el Jedd ellen.

Fotó: Gligor Róbert László

Maros megyei labdarúgó 5. liga, 20. forduló: Nyárádmagyarósi Bekecs – Somosdi Csillag 0-6 (0-4).

Nyárádmagyarósi pálya, jó játékkörülmények, mintegy 70 néző.

Vezette: Blaga Dragoș, Béres Duha, Jakab Răzvan (mindhárman Marosvásárhelyről). Szövetségi megfigyelő: Sütő János (Marosvásárhely).

Nyárádmagyarós: Ilyés – Tóth, Györfi, Bálint, Forrai, Fejér, Frunza, Szövérfi, Csíki, Kiss, Györfi.

Somosd: Duca – Vónya, Nagy, Szőcs Sz., Henter A. (54. Erdős), Gritto, Henter Sz., Jánosi, Téglás, Tinca, Szőcs P.

Gólszerzők: Téglás (2., 53.), Henter Sz. (13.), Henter A. (19.), Tinca (24.), Gritto (57.).

5. liga, 20. forduló: Csittszentiván – Jedd 1-1, Egrestő – Sáromberke 4-2, Désfalva – Harangláb 2-0, Nyárádmagyarós – Somosd 0-6, Szászbogács – Cintos 0-5, Harasztkerék – Magyarsáros 11-2; 21. forduló: Cintos – Nyárádmagyarós 3-0, Somosd – Désfalva 4-0, Harangláb – Egrestő 1-4, Sáromberke – Harasztkerék 2-2, Magyarsáros – Csittszentiván 2-1, Jedd – Nyárádgálfalva 10-3.