Második mérkőzését veszítette el egymás után a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, olyan meccset, amelyet szinte végigtámadott, és amelyen szinte minden nagy lehetőség az Universitatea 1948 Craiova kapuja előtt alakult ki. A sepsiszentgyörgyi támadósor gólképtelensége mellett azonban el kell mondani, hogy a találkozót egy durva játékvezetői hiba döntötte el, amit súlyosbít, hogy videón is visszanézték az esetet, és az evidencia ellenére nem bírálták felül a játékvezető téves döntését.

A Sepsi OSK már az elején szinte odaszegezte ellenfelét a kapujához az élvonalhoz igencsak méltatlan minőségű pályán rendezett találkozón. A 2. percben Matei 30 méterről szabadrúgásból megpróbálta meglepni Popát, aki nehezen tornázta ki a pipába tartó labdát. Több veszélyes sepsiszentgyörgyi akció után a 10. percben Tudorie kissé korán rajtolt rá az indításra, így hiába lőtt a hálóba, a találat les miatt érvénytelennek bizonyult. A 18. percben, az első veszélyesebb craiovai támadás során Niczuly Bălan elé ütötte a labdát, aki a kapuba pöckölte, ám a videózásnál kiderült, hogy ez is les volt. Míg azonban az OSK gólját eleve nem adta meg a bíró, a Craiováét a maga fejétől megadta volna… Aztán a 31. percben kétszer is gólt lőhetett volna az OSK, ám a lendületből érkező Matei lövése lepattant. A szögletet Ștefănescu fejjel megtolta, Păun pedig két méterről a keresztléc alsó felét találta el. A 42. percben ismét Matei előtt nyílt lehetőség, de a fejese fölé szállt, s amikor már úgy tűnt, hogy gól nélkül ér véget a félidő, a 44. percben Sidibe átvételből állva hagyta Dumitrescut, egyedül maradt Niczulyjal, és nem hibázott (1-0). A sepsiszentgyörgyi hátvéd súlyos hibája mellett azonban az is hozzátartozik a dologhoz, hogy Sidibe kézzel tette maga elé a labdát. Míg Feșnic játékvezető a mellét mutatta, hogy szerinte a craiovai játékos szabályosan vette át, a videóbírónak látnia kellett volna a nyilvánvaló kezezést. Talán nem akart (mert?) két gólt is elvenni a Craiovától videózás után, ám az eset ismét a videóbíráskodás súlyos hiányosságaira hívja fel a figyelmet.

A második félidőben aztán mintha a Rapid elleni második félidőt láttuk volna újra. Az OSK támadott, Craiova minden eszközzel tördelte a játékot. A sepsiszentgyörgyiek azt sem tudták kihasználni, hogy Sidibe a 69. percben megkapta a második sárgáját, és a cserék sem sokat javítottak az ötlettelenségen. Így is lejegyeztünk azonban néhány lehetőséget. Az 58. percben Tudorie három méteren lemaradt Ștefănescu éles beadásáról, a 75. percben Aganović az ötös sarkán fejjel passzolni akart, ahelyett, hogy kapura küldje, a 81. percben Ștefănescu az alapvonalon az ötös sarkáig tört be, lapos beadását a védők üggyel-bajjal mentették szögletre, míg a 82. percben Bălașa fejesét Popa hárította.

Pénteken ismét pályára lép a Sepsi OSK, ezúttal Mioveni együttesét fogadja a Sepsi OSK-stadionban. A találkozó 18 óra 45 perckor kezdődik.

A kolozsvári Horațiu Feșnic játékvezető (j) több hibát is vétett a mérkőzésen: a két legnagyobb, hogy előbb szabályosnak minősítette Sidibe (k) gólját, noha a csatár kézzel tette maga elé a labdát a találatot megelőzően, majd ugyanezt a játékost a második sárga lappal büntetve állította ki, bár a szabálytalanság, amelyet az elkövetett, egyből pirosat ért volna a DigiSport televízió műsorában szakértőként foglalkoztatott korábbi játékvezető, Ion Crăciunescu szerint

Fotó: az Universitatea 1948 közösségi oldala

Labdarúgó Szuperliga, 8. forduló: Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0 (1-0)

Zsilvásárhely, városi stadion. Vezette: Horațiu Feșnic (Kolozsvár) – Valentin Avram (Bukarest), Alexandru Cerei (Kolozsvár). Tartalék: Kovács Szabolcs (Nagykároly). Ellenőr: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea). Videóbíró: Iulian Dima (Bukarest). Segéd-videóbíró: Vlad Bârlădeanu (Bukarest).

Gólszerző: Sidibe (44.).

Sárga lap: Sidibe (46+5., 69.), Ganbea (88.), illetve Ňinaj (45+4.).

Kiállítva: Sidibe (69.).

Universitatea 1948 Craiova: Popa – Negru, Duarte, Grigore, Huyghebaert, Asamoah, Albu (78. Papadopulosz), Sidibe, Iancu (78. Ganea), van Durmen (65. Barhassa), Bălan (65. Marquet).

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ňinaj, Bălașa, Dumitrescu (46. Ispas), Rodriguez (61. Aganović), Păun, Matei (61. Achahbar), Bărbuț (70. Golofca), Ștefănescu, Tudorie (61. Rondón).

Szuperliga, 8. forduló: CS Mioveni – Aradi UTA 1-1, Universitatea 1948 Craiova – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1-0, Bukaresti Rapid 1923 – Kolozsvári FCU 1-0.